• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Tramwaje w Łodzi

OP
OP
michal.guminiak

michal.guminiak

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.416 7 0
Dzięki Kolego Mafo. Na twoje forum często zaglądam. Klimaty tramwajowe i drogowe uzupełniają się znakomicie. Z sentymentem wspominam podróże liniowym przegubowym ogórkiem, z ojcem, z Placu Dąbrowskiego kierunek ul. Więckowskiego. Ostatni ogórek zjechał z ulic Łodzi w roku 1983 - jeśli dobrze datuję. Kolegów dysponujących zdjęciami enek i ogórków zachęcam do publikacji w dziale naszym albo samochodowym.
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.028 494 29
z Placu Dąbrowskiego kierunek ul. Więckowskiego.
A mnie się kiedyś zdarzyła przygoda, podczas jazdy "ogórkiem" przegubowym, przejeżdżając przez tory tramwajowe z ułańską fantazją, podskoczył tak niefortunnie że prawie się tylna cześć oderwała, ależ to była sensacja.

Przepraszam za OT.:)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.558 386 20
Lubię takie klimaty. Wychowałem się w tamtych czasach i ogórki wtedy to była codzienność. Co prawda u mnie w mieście tylko niebieskie. Natomiast w latach 80 ubiegłego wieku studiowałem w Łodzi i najeździłem się tramwajami. Wspominam zarówno te stare Konstale, jak i nowsze, już z siedzeniami z laminatu. :)
 
OP
OP
michal.guminiak

michal.guminiak

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.416 7 0
Panie Generale, zdjęcia bardzo cenne. Zdjęcia zrobiono na przystanku przy Parku Źródliska na Al. Piłsudskiegow, wtedy - Armii Czerwonej. Widać przód 802N, a za nim szybkowca 805N. Drugie zdjęcie zrobiono. Szacuję rok 1978 lub 1979, tuż po ukończeniu części trasy W-Z (Retkinia-Widzew).
 

Dobrzyn

Moderator Forum Prawdziwa kolej wąskotorowa.
Zespół forum
Reakcje
1.092 3 1
A czy problemem Herbrada nie jest aby to, że ze względu na dość wąskie obrzeża bardzo często wpada między toki szynowe?
 

sluzbowo

Znany użytkownik
Reakcje
137 1 0
Tutaj KLIK ze względu na nisko zawieszoną linię WN 220 kV wchodzącą do podstacji Janów obniżono poziom torów i także zamontowano szyny prądowe.
 
Ostatnio edytowane:

Podobne wątki