• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Tramwaje w Łodzi

Paweł R

Moderator Wycieczki i podróże kolejami
Zespół forum
H0e
Ekspert
Ozorkowskie tramwaje kurują teraz w "mieście" i bardzo dobrze bo bardzo je lubię, tym bardziej że kursują na linii nr 4, która zaczyna się na Dąbrowie(moje osiedle) a kończy na Helenówku.
Dziś złapany na skrzyżowaniu ulic Dąbrowskiego i Tatrzańskiej.

P1260087-crop.JPG

Paweł R

Zespół forum
H0e
Ekspert
Zanudzania ciąg dalszy.
Dziś rano na przystanku Dąbrowskiego/Śmigłego-Rydza GT8 1512

DSC_0457.JPG

Niegdyś ulica Tramwajowa mimo iż była "normalną" ulicą, w zasadzie była wewnętrzną ulicą starej zajezdni/warsztatów naprawczych, miała swoją pętlę po której dziś zostały tylko wspomnienia i szyny coraz mnie widoczne.
Wjazd na pętlę, dziś parking UŁ

DSC_0459.JPG

Wyjazd.

DSC_0460.JPG

I już nowa ulica Tramwajowa a na niej GT8-509

DSC_0463.JPG

Czekając na tramwaj do domciu cyknąłem jeszcze GT8-513.
Skrzyżowanie Narutowicza i Kopcińskiego.

DSC_0466.JPG

I jeszcze ten który mi uciekł, prawie.
Dąbrowskiego/Śmigłego-Rydza

DSC_0470-crop.JPG

A tego wczoraj Pietrzyk cyknął obok Fabrycznej.

DSC_0172.JPG

Paweł R

Zespół forum
H0e
Ekspert
... Paweł , jakoś tam strasznie pusto , gdzie ruch , samochody , piesi itp ?
Na Tramwajowej prawie nie ma ruchu pieszego, tylko nieliczni mieszkańcy i pracownicy MPK, na Narutowicza wykadrowałem wszystkich, a jest tam mnóstwo studentów bo niedaleko UŁ, u mnie na łosiedlu też udało mi się bez ludzi, a na Fabrycznej to brak ludzi to norma, zwłąszcza w hali dworcowej, ochroniarze i brygady sprzątające w zasadzie robią frekwencję, cała nadzieja w tunelu łączącym "Fabrykę" Z Kaliską.