• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Tramwaje w Łodzi

OP
OP
michal.guminiak

michal.guminiak

Znany użytkownik
H0e
Dzięki Kolego Mafo. Na twoje forum często zaglądam. Klimaty tramwajowe i drogowe uzupełniają się znakomicie. Z sentymentem wspominam podróże liniowym przegubowym ogórkiem, z ojcem, z Placu Dąbrowskiego kierunek ul. Więckowskiego. Ostatni ogórek zjechał z ulic Łodzi w roku 1983 - jeśli dobrze datuję. Kolegów dysponujących zdjęciami enek i ogórków zachęcam do publikacji w dziale naszym albo samochodowym.

Paweł R

Moderator Wycieczki i podróże kolejami
H0e
Ekspert
z Placu Dąbrowskiego kierunek ul. Więckowskiego.
A mnie się kiedyś zdarzyła przygoda, podczas jazdy "ogórkiem" przegubowym, przejeżdżając przez tory tramwajowe z ułańską fantazją, podskoczył tak niefortunnie że prawie się tylna cześć oderwała, ależ to była sensacja.

Przepraszam za OT.:)

Mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Lubię takie klimaty. Wychowałem się w tamtych czasach i ogórki wtedy to była codzienność. Co prawda u mnie w mieście tylko niebieskie. Natomiast w latach 80 ubiegłego wieku studiowałem w Łodzi i najeździłem się tramwajami. Wspominam zarówno te stare Konstale, jak i nowsze, już z siedzeniami z laminatu. :)

OP
OP
michal.guminiak

michal.guminiak

Znany użytkownik
H0e
Panie Generale, zdjęcia bardzo cenne. Zdjęcia zrobiono na przystanku przy Parku Źródliska na Al. Piłsudskiegow, wtedy - Armii Czerwonej. Widać przód 802N, a za nim szybkowca 805N. Drugie zdjęcie zrobiono. Szacuję rok 1978 lub 1979, tuż po ukończeniu części trasy W-Z (Retkinia-Widzew).

Dobrzyn

Moderator Forum Prawdziwa kolej wąskotorowa.
Zespół forum
A czy problemem Herbrada nie jest aby to, że ze względu na dość wąskie obrzeża bardzo często wpada między toki szynowe?

sluzbowo

Znany użytkownik
Tutaj KLIK ze względu na nisko zawieszoną linię WN 220 kV wchodzącą do podstacji Janów obniżono poziom torów i także zamontowano szyny prądowe.

Ostatnio edytowane: