• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

TRAMWAJ WE WROCŁAWIU

mattia

Znany użytkownik
Reakcje
81 1 0
#1
W dniu dzisiejszym złapałem taką ciekawostkę . Pamiętam jak te tramwaje były w normalnym ruchu. Zdjęcie jest zrobione z budynku z 6-ego piętra telefonem . Wrocław - Rondo Regana .
029.jpg

030.jpg
 

jacekk

Aktywny użytkownik
KKMK
Reakcje
439 18 0
#4
No, takiej jeszcze (?) nie ma, ale wcześniej przez wiele lat kursował po krakowskich torach by z czasem trafić na obecna sieć.
 

BorekT

Aktywny użytkownik
KSK Wrocław
Reakcje
41 1 0
#6

jacekk

Aktywny użytkownik
KKMK
Reakcje
439 18 0
#7
To jest skutek oderwania zarządzania infrastruktirą od przewoźnika i brakiem jakiejkolwiek współpracy pomiędzy instytucjami.
Jakoś mnie nie to nie dziwi bo tego typu sytuacje występują wszędzie gdzie za zarządzanie komunikacją wzięli się urzędnicy i politycy spychając na dalszy plan inżynierów.
Zresztą to nie pierwszy taki przypadek we Wrocławiu. Poprzednim razem słupy na pętli "nie uwzględniały" lusterek w tramwaju.
No i na koniec świetna wypowiedź fabryczki z Bydgoszczy: to normalna sytuacja, że rozwijana przez lata infrastruktura musi zostać dostosowana do nowego taboru.
Trzeba samemu sobie odpowiedzieć - nos do tabakiery czy tabakiera do nosa?
 

przemek tabisz

Znany użytkownik
Reakcje
871 60 10
#9
Ta, a ja głupi siedzę i przerabiam te przystanki, już 8, a kilka następnych się szykuje.
Pesa pasuje w skrajnie podaną w przetargu i MPK, ale nie pasuje do rzeczywistości. Urzędnicy się wożą i sprawdzają.
Wszystko po fakcie.
 
OP
OP
mattia

mattia

Znany użytkownik
Reakcje
81 1 0
#10
Wprawdzie zima jest , dużo śniegu też , ale we Wrocławiu mało . Dzisiaj znalazłem taką perełkę , chyba nie wszyscy wiedzieli że Wrocław posiada pług odśnieżny (bo chyba do tego ten pojazd służy ) . Mogę się mylić co do zastosowania tego pojazdu , ale to zostawiam kolegom " fachowcom " .

006.JPG
007.JPG
008.JPG
009.JPG
010.JPG
011.JPG
012.JPG
013.JPG
014.JPG
015.JPG
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
#14
No przecież kolega mattia to napisał na samym początku. A kolega Lyntog chyba nie sądzi, że kolega zuk napisał o tramwaju wodnym na poważnie? ;)
 
OP
OP
mattia

mattia

Znany użytkownik
Reakcje
81 1 0
#16
to jest tramwaj wodny, przerobiony w 1997 roku żeby zapewnić transport do zalanych dzielnic w czasie powodzi tysiąclecia
No miałem okazję być we Wrocławiu podczas jednej i drugiej powodzi ,i jakoś nie widziałem nigdzie tego "cuda" na torach . A koło Dworca Głównego w 97' wody tam było naprawdę sporo . Zdjęcia z internetu .
z17108520V,Wielka-woda-przy-dworcu-Wroclaw-Glowny.jpg
z17108532V,Ul--Komuny-Paryskiej--Srodkiem-komunikacji-staly-s.jpg
z17108545V,Dokladnie-12-lipca-1997-roku-wielka-woda-wplynela-.jpg
 
Reakcje
7 0 0
#17
Tramwaj ten, jest eksponatem już muzealnym, choć jako takiego muzeum nie ma (nad czym ubolewam) Obecnie większość takich eksponatów znajduje się w byłej zajezdni nr.4 "Dąbie" (notabene odciętej od świata, bo w zeszłym roku ściągnięto na terenie zajezdni sieć trakcyjną, pozostawiając ją tylko w halach).
 

Podobne wątki