• Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pytanie? Tramwaj rivarossi duewag gt6 silnik

Reakcje
15 0 0
#1
Cześć.
Czy orientuje się ktoś czy silnik w tym tramwaju potrzebuje jakiś specjalnych ustawień dekodera? Odnoszę wrażenie że trochę się grzeje. Przy jeździe nie zauważyłem nieprawidłowości. Tramwaj przerobiłem wymontowując płytkę z gniazdem plux22 i zamontowałem dekoder 8 pin ponieważ nie rzuca się w oczy tak jak to chamskie gniazdo na środku. Do tego doszły światła czerwone i oświetlenie wnętrza wraz z ups. Wszystko wyszło prawidłowo ale jak wyżej - zastanawia mnie ten silnik bo wcześniej nie sprawdziłem czy się grzał.
 

Lyntog

Znany użytkownik
Reakcje
994 6 2
#3
Moim zdaniem sam napęd w tym modelu jest strasznie spieprzony. W Twoim też tak głośno silnik chodzi? Ja mam trzy GT6/GT8 ze starszej produkcji (jeszcze Limy) i nawet w analogu te silniki strasznie warczą.
 
OP
OP
Johnny_Strauss
Reakcje
15 0 0
#4
To raczej nie ustawienia dekodera ale opory ruchy, sprawdzałeś jakie są opory oprzekłdni?
Tak, sprawdzałem. Wszystko jest w jak najlepszym porządku.

Moim zdaniem sam napęd w tym modelu jest strasznie spieprzony. W Twoim też tak głośno silnik chodzi? Ja mam trzy GT6/GT8 ze starszej produkcji (jeszcze Limy) i nawet w analogu te silniki strasznie warczą.
Generalnie cały model jest beznadziejny. Jak za te pieniądze to jest tragedia. W życiu bym drugi raz nie kupił. Nie mam porównania ale te tramwaje Roco wydają się o niebo lepsze. Do tego zamontowałem oświetlenie wnętrza to cały się świecił, dopiero wyklejenie środka na czarno i zmieniejszenie jasności do minimum coś tam pomogło.
 

krakowiak

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
1.027 23 0
#5
Czy modele tramwajów Rivarossi to nie spuścizna po Limie? Generalnie mam wrażenie, że modele tramwajów różnych firm (Lima, Rivarossi, nawet Halling) są robione byle jak - na odpieprz się :confused:
 

Lyntog

Znany użytkownik
Reakcje
994 6 2
#7
Czy modele tramwajów Rivarossi to nie spuścizna po Limie? Generalnie mam wrażenie, że modele tramwajów różnych firm (Lima, Rivarossi, nawet Halling) są robione byle jak - na odpieprz się :confused:
Tak, Rivarossi kupiło wszystkie formy Limy i kontynuuje produkcje wielu modeli (nie tylko tramwajów). Generalnie największy błąd tego modelu to bardzo cienki plastik, z którego jest wykonany. Napęd jak pisałem też szału nie robi, napędzany jest tylko jeden wózek, a zasilanie pobiera z dwóch.

Co do Hallinga, czy Hodel Line 8 - tam w ogóle całe nadwozia są wykonane z przeźroczystego plastiku (jak szyby) i dopiero "blachy" są nim namalowane. Więc tu jeszcze większy problem, żeby założyć jakieś oświetlenie, też w przyszłości planuję z tym walczyć.
 

krakowiak

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
1.027 23 0
#9
Miałem kiedyś GT6 Duwaga od Limy. Sprzedałem, a najważniejszym powodem sprzedaży były fatalne właściwości jezdne modelu. Roco, które też miało napęd na jeden wózek poruszało się o niebo lepiej, może dlatego że modele tramwajów Roco wyposażone były większe silniki? Teraz wracam do tramwajów - zakręciłem się trochę na punkcie hanowerskiego stadtbahnu ;)