• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Modele TRAKO 2017 (26-29.09.2017) Świat Małej Kolei

Pd5

Znany użytkownik
Reakcje
1.913 24 8
#41
Jezeli kolegę interesują notatniki i długopisy, to polecam raczej targi papiernicze lub wyposażenia biur. Pies się wyśpi, a krowki tez tam prawdopodobnie bedą, bo na każdych targach są jakieś cukierki ;)
 

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
808 71 5
#42
A co jeśli się mylicie i osoba o której mowa rzeczywiście jest takim ćwokiem jakim się jawi w swej opowieści.
Nadmierna wiara w czyjąś inteligencję też może sprowadzić na manowce.
.
Panie Pawle, zaczynam się Pana bać, to ja po zbanowaniu 2 tygodniowym korzystam z porad Pani psycholog i ona twierdzi, że to zwykłe uzależnienie od internetu, a Pan mnie rozgryza ''w lot'' :)
Widziałem na poprzednich targach zwykłych szarych ludzików z pełnymi folderów i katalogów torbami, ściskających z uśmiechem na spsoconych twarzach, garście długopisów reklamowych.

.
Tak to właśnie wyglądało, spocony, z upchaną do granic możliwości torbą+ te siaty z katalogami, przebijałem się do przodu, jednak ładne ubranie, tzn. niedzielna koszula i dżinsy, oraz wypastowane buty to już połowa sukcesu. Miła aparycja i nie nachalna rozmowa, zaowocowała, że bardzo atrakcyjna Pani 35+ wyjęła ''spod lady'' torebeczkę, a tam kubek, notes i parę pierdółek znanego przewoźnika. Ale tak jak piszesz, widziałem np. miłośnika kolei z ''białymi oczami'' jak opowiadał Panu o taborze ''jego'' przewoźnika, i ta znudzona jego koleżanka. Oboje byli na targach za karę, za pyskowanie, tańcowali do 3 rano, a tu takie dziwaki jeszcze próbują ich w dialog wciągać.:D
Oczywiście jako zjebistość roku nasz kolega nie może być podejrzewany o takie prymitywne zachowanie, ale kto wie jak było naprawdę, tylko on.
Ja wiem, że to nie jest żadna literówka, tylko celowe działanie, by mnie wkurzyć/zdenerwować, ale dużo czytam/zapamiętuję i........to nie jest głupie, mało tego-podoba mi się to.
Jak to był główny cel Twojej podróży(oprócz hostess), to gratuluję zrozumienia idei i sensu Trako.(n)
Obrażasz mnie i piękne Panie, bo to był główny cel wyjazdu. Jak śpiewał znany artysta estradowy: ''Polskie dziewczyny, najładniejsze są'':), ale nie mam nic przeciwko, byś w trzech zdaniach przybliżył sens i ideę Trako.
 
Reakcje
308 143 31
#44
Zbyszku widać że jesteś sfrustrowany tym że Adrian cię wykiwał, ale nie wylewaj tu swoich gorzkich żali tylko idź pogłaskać kota. A jeśli potrzebujesz hostessy to idź do Krystyny, ona napewno cię przytuli i może posłucha Jurka;)
Siema
 
Reakcje
4.111 416 99
#45
Zamiast pisać na temat mamy wzajemne oskarżenia i drętwe próby tłumaczenia się... Szala zawartości treści "na temat" za chwilę pójdzie do góry na rzecz ględzenia o długopisach i "panienkach z Trako". Brawo eksperci.
 

Szwed1978

Znany użytkownik
Reakcje
5.268 58 3
#47
A masz zgode tych pan na uzycie ich wizerunku?


Liczylem na troche wiecej zdjec z imprezy. A tu jak zawsze wiecej miejsca zajmuja 'pyskowki'. Panowie - jak dzieci - Wy sie chyba nigdy nie zmieniceie...
To ja kilka zdjęć wstawię

Na początek zdjęcia 207E-001
20170929_111327.jpg
20170929_111630.jpg
20170929_111842.jpg


"Pozostałości" po Gagarze
20170929_112101.jpg


Jak to gadają diabeł tkwi w szczegółach. Coś tam pędzelkiem poprawiali
20170929_112321.jpg


Wnetrze
20170929_112349.jpg


Przedział maszynowy
20170929_112356.jpg


... oraz skan folderu z danymi technicznymi
AC Gagar 1.jpg
AC Gagar 2.jpg

[DOUBLEPOST=1506884685,1506884278][/DOUBLEPOST]... oraz GRIFFIN z LOTOSU
20170929_111339.jpg
20170929_111358.jpg
20170929_111411.jpg
20170929_111434.jpg
20170929_111511.jpg
20170929_111610.jpg
 

Szwed1978

Znany użytkownik
Reakcje
5.268 58 3
#48
Na targach zwróciłem uwagę na grubości drzwi do przedziału maszynowni w lokomotywach
Vectron
20170929_115518.jpg


207E
Gagar.jpg


Gamma
Gamma.jpg


Griffin
Griffin.jpg


Jeżeli drzwi mają zabezpieczać przed promieniowaniem elektromagnetycznym to w 207 E drzwi są bardzo cieniutkie. A w Griffine i Gammie są naprawdę solidne (ten sam producent?)
 

Szwed1978

Znany użytkownik
Reakcje
5.268 58 3
#49
C.d.
Klasyki na targach cieszyły się sporym zxainteresowaniem
1.jpg
2.jpg


Pojazd Stadlera dla węgierskiego przewoźnika wyprodukowany w Siedlcach
3.jpg

... oraz jego wnetrze
4.jpg


EN 57 z FPS
5.jpg


...wnętrze kabiny maszynisty
6.jpg

... przedział pasażerski
7.jpg

nieużywane WC (w rekinie było już zatkane:()
8.jpg

... pomyślano także o konduktorze
9.jpg

EN z FPS ma bardzo dużo kamer co widać na monitorze dodatkowo są jeszcze kamery na zewnątrz i na dachu żeby maszynista widział co się dzieje z pantografami
10.jpg
 

Szwed1978

Znany użytkownik
Reakcje
5.268 58 3
#50
C.d.
Siedlecki tabor dla norweskich kolei
11.jpg

... oraz wnętrze automat do kawy i na przekąski już wbudowane
12.jpg

przedział konduktorski
13.jpg

... oraz szersza skrajnia to i więcej siedzeń w rzędzie. Dodatkowo wszystkie siedzenia są składane jak w kinach.
14.jpg


Gamma w Narodowych barwach
15.jpg
16.jpg

... oraz wnętrze kabiny
17.jpg

... silnik spalinowy VOLVO
18.jpg
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
#51
A masz zgode tych pan na uzycie ich wizerunku?
Słuszna uwaga. Jeszcze gdy chodzi o hostessy, to może można uznać, że taka zgoda jest domyślnie elementem ich pracy, ale publikacja zbliżenia osób trzecich, np. zwiedzających, wymaga raczej ich zgody. I chodzi nie tylko o panie, ale także panów.
 

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.642 133 3
#52
....

Rozpowszechnianie wizerunku

Rozpowszechnianie wizerunku wymaga zgody osoby na nim przedstawionej. Nie dotyczy to sytuacji, gdy osoba taka otrzymała opłatę za pozowanie. Ustawa przewiduje również kilka wyjątków dotyczących rozpowszechniania wizerunku. Zgoda nie jest wymagana, jeżeli:

– wizerunek osoby powszechnie znanej wykonano w związku z pełnieniem przez nią funkcji publicznych, w szczególności politycznych, społecznych, zawodowych,

– osoba stanowi jedynie szczegół całości takiej jak zgromadzenie, krajobraz, publiczna impreza.

>>>>
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
#54
No, do paru zdjęć można by się przyczepić, ale w większości są tam osoby oficjalne lub występujące publicznie. Ja sam uważam, że teraz jest sporo przesady w zasadach ochrony wizerunku i prywatności, ale tak już niestety jest.
 

avecez

Aktywny użytkownik
Reakcje
423 22 4
#55
Widziałem jakieś gablotki z modelami. Może ktoś jeszcze był na TRAKO i pokaże więcej zdjęć modeli i oryginałów 1:1 ( a nie hostess czy długopisów bo tego na ulicy jest pełno ) ?
Makiety Gołubie Kaszubskie i Pawłowo Pomorskie fajne, było coś jeszcze ?
 
Ostatnio edytowane:

daromaro

Znany użytkownik
Reakcje
1.245 103 84
#56
....

Rozpowszechnianie wizerunku

Rozpowszechnianie wizerunku wymaga zgody osoby na nim przedstawionej. Nie dotyczy to sytuacji, gdy osoba taka otrzymała opłatę za pozowanie. Ustawa przewiduje również kilka wyjątków dotyczących rozpowszechniania wizerunku. Zgoda nie jest wymagana, jeżeli:

– wizerunek osoby powszechnie znanej wykonano w związku z pełnieniem przez nią funkcji publicznych, w szczególności politycznych, społecznych, zawodowych,

– osoba stanowi jedynie szczegół całości takiej jak zgromadzenie, krajobraz, publiczna impreza.

>>>>
Zgoda - tylo co to znaczy osoba publiczna? Te panie, panowie nie sa osobami publicznymi a prywatnymi - prosze poczytac definicje.
'– osoba stanowi jedynie szczegół całości takiej jak zgromadzenie, krajobraz, publiczna impreza.'' zgoda - tylo, ze w tym przypadku zdjecia robione sa z premedytacja osoba a nie ze sa one tlem dla ogolnego ujecia. Na tym zamykam moje uwagi w tym temacie.


207E-001 - troche slabe parametry ma - tylko 100km/h. No moze konkurencja dla Griffina (min 140km/h) nie bedzie ale byc moze ze wzgledu na cene znajdzie nabywcow. Mnie sie podoba ze wzgledu na wzornictwo (207E - oczywiscie)
 
Ostatnio edytowane:

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.642 133 3
#57
Może i z premedytacją i masz rację ale masz możliwość określić że była to osoba będąca "częścią" targów. Nie są to zdjęcia robione na ulicy tylko podczas pewnego wydarzenia. Oczywiście pewnie dobra papuga zrobiła by z tego aferę ale najpierw osoba zainteresowana musiałaby to zgłosić a proces trwałby latami, zapewne bukiet kwiatów i obiad załatwiłby sprawę ;]

Kolejna rzecz, równie dobrze dlaczego z imprez modelarskich wrzucane są zdjęcia publiczności? Albo uczestników bez ich zgody?? Jak wstawiasz zdjęcie uczestnika tylko jego i może w tle coś tam więcej widać a nie pytasz o jego zgodę to łamiesz prawo? Tak są takie zdjęcia tutaj na forum.
 

daromaro

Znany użytkownik
Reakcje
1.245 103 84
#58
Jak wstawiasz zdjęcie uczestnika tylko jego i może w tle coś tam więcej widać a nie pytasz o jego zgodę to łamiesz prawo?
Tak lamiesz prawo. Bo byc moze ta osoba nie zyczy sobie zdjec (chyba, ze sama prosila - ale tez musisz miec jej zgode na publikacje ).To, ze ktos sie pojawia na jakies imprezie nie znaczy, ze masz mu robic zdjecia i je publikowac. Moze sie znalezc jako tlo - zgoda ale nie jako glowny element zdjecia. Ile Ty masz lat, ze nie mozesz zrozumiec tak prostej rzeczy?

Przepraszam za moj wpis nie w temacie ale czulem potrzebe wyjasnienia tej prostej sprawy.
 
Ostatnio edytowane:
J

Jurek ST44

Gość
#59
Tak lamiesz prawo. Bo byc moze ta osoba nie zyczy sobie zdjec (chyba, ze sama prosila - ale tez musisz miec jej zgode na publikacje ). Ile Ty masz lat, ze nie mozesz zrozumiec tak prostej rzeczy?

Przepraszam za moj wpis nie w temacie ale czulem potrzebe wyjasnienia tej prostej sprawy.
Zakrawa to na kpinę. Z tego napisałeś to nic nie wolno, Bo osoba może sobie nie życzy. Może jeszcze kontrakt notaryjny z taką osobą podpisać ? To nie koncert życzeń. Widocznie taka osoba ma coś na sumieniu, albo ukrywa się przed organami ścigania.
 
Reakcje
16 1 4
#60
Zamiast rozmowy o targach, o tym co było prezentowane jest jakaś gównoburza o hostessach, długopisach, łamaniu prawa ... Panowie, został stworzony dział Fight Club, czy nie możecie tam się przenieść z postami nie na temat zgodny z tytułem wątku?
Pan Moderator również mógłby trochę tu posprzątać....
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Imprezy 29
Imprezy 9
Imprezy 10
Imprezy 23
Imprezy 52

Podobne wątki