• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

TRAKO 2007

A

Anonymous

Gość
#4
Widzę ,że nie posiadacie aktualnych informacji :cry:
Pan Wróblewski zrezygnował z organizatora tegorocznego Traco 2007.
Informacja otrzymana od samego Pana Wróblewskiego ,więc nie ma tu mowy o jakiś plotkach czy domysłach.
Właśnie jestem w trakcie ustalania jego następcy ,jeżeli już takowy sie pojawił .
Jak będę miał jakieś informację to powiadomię.
 
K

Kpt.Nemo

Gość
#5
Damian napisał(a):
Widzę ,że nie posiadacie aktualnych informacji :cry:
Pan Wróblewski zrezygnował z organizatora tegorocznego Traco 2007.
Informacja otrzymana od samego Pana Wróblewskiego ,więc nie ma tu mowy o jakiś plotkach czy domysłach.
Właśnie jestem w trakcie ustalania jego następcy ,jeżeli już takowy sie pojawił .
Jak będę miał jakieś informację to powiadomię.


Tak to jest z informacjami, czasami stają się nieaktualne, dwa tygodnie temu jeszcze był namaszczony.
A Monsieur Sadłowski którego "wygryzł" wspomniany wybitny "modelarz".
A Ty się tam pojawisz :?:
 
A

Anonymous

Gość
#8
Mojej i kolegi ze Szczytna :LOL: .
No chyba się się reszta wyrobi to coś dowiezie
 

Załączniki

  • 109,1 KB Wyświetleń: 3.676
  • 108 KB Wyświetleń: 3.676

martinezo

Znany użytkownik
Reakcje
3 0 0
#11
Ponieważ Kolega LL nie jest zalogowany na FK-M cytuje treść jego postu z FMK
Autor: Leszek Lewiński
Cytat:
W dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie Pani Komisarz TRAKO z przedstawicielami „Małej Kolei”. Owych przedstawicieli miało być trzech. Na spotkanie dotarło dwóch: Paweł Wróblewski i piszący te słowa. Pan Andrzej Sadłowski nie przybył, bo ... najprawdopodobniej nie chciał. Szkoda. Nie to jest jednak istotne.

Pani Komisarz Dorota Daszkowska dąży do tego, aby również na TRAKO 2007 obecny był „Świat Małej Kolei”. I nie ma ku temu najmniejszych przeszkód formalnych. Jest antresola hali (ta sama, co przed dwoma laty), jest zabudowa targowa (stoiska, gabloty), są pieniążki dla PZMKiMK, które stanowią częściową rekompensatę kosztów dojazdu i noclegu Wystawcom. Jedynie brak jest osoby, która skoordynowałaby wszystkie działania organizacyjno-techniczne i sprawowała funkcję kierownika ekspozycji.

Do Pani Komisarz wpłynęło kilka listów e-mailowych z zapytaniem o możliwość wystawienia się na TRAKO. Niestety, Pani Daszkowska zajęta jest organizowaniem targów „prawdziwej kolei” i nie ma możliwości zaangażowania się również w organizację imprezy modelarsko-hobbystycznej. Aby jednak coś z tego wyszło, dziś dokonaliśmy pewnych ustaleń:
1. Wszyscy, którzy chcą wziąć udział w „Świecie Małej Kolei” powinni w terminie do 1.09 zadeklarować swój udział przesyłając na mój adres e-maila (l.lewinski małpa martel.pl) z podaniem:
- imienia i nazwiska wystawcy;
- dokładnego adresu pocztowego;
- rodzaju wystawianego eksponatu (makieta, tabor, dokumenty historyczne...);
- zapotrzebowanie przestrzeni: dla makiet – długość i szerokość (zasadnicza i minimalna, gdyż nie wiadomo, czy wszystko się zmieści), dla taboru – długość gablot w mb, dla innych prezentacji – ilość gablot 1x0,5 m, ilość mb ścian na fotografie itp.; dla producentów, organizacji, klubów – czy potrzebne jest standardowe stoisko.
- czy makieta będzie prezentowana samodzielnie, czy też planowane jest jej połączenie z inną makietą (jeśli tak – to ustalenie lidera całej makiety);
- czy będzie zapotrzebowanie na stojaki pod makietę; jeśli tak – to ile i jakich.
2. Mistrzostwa Polski odbędą się w Poznaniu, natomiast w czasie TRAKO będzie konkurs modeli o Puchar Prezesa MTG. Nie będzie komisji i kategorii. O wyniku zadecyduje wyłącznie publiczność.

Ja, po zebraniu tych zgłoszeń spróbuję ustalić rozmieszczenie ekspozycji z osobą z MTG odpowiedzialną za zabudowę. Niestety montażu i zgodności wykonania zabudowy z projektem nie będę już w stanie dopilnować.
Jeżeli takie warunki są dla Was do przyjęcia – proszę o rzeczową informację.

Czytających proszę też – w imieniu Pani Komisarz – o przekazanie tej informacji na różne fora modelarsko-hobbystyczne lub przekazanie jej e-mailem do osób potencjalnie zainteresowanych udziałem w „Świecie Małej Kolei” na TRAKO 2007.

Wszystkich, którzy są na mnie uczuleni, informuję zawczasu, że nie będą zmuszeni mnie oglądać podczas TRAKO, bo po prostu mnie nie będzie w kraju. Natomiast jeśli chcą być wystawcami na TRAKO będą zmuszeni napisać do mnie e-maila, o którym mowa powyżej.
 
K

Kpt.Nemo

Gość
#12
Czy cytujesz wypowiedź LL na jego prośbę czy też samowolnie.
Kto w końcu organizuje Trako , Monsieur Sadłowski czy ten drugi.

Od lat jestem przeciwko braniu udziału w tej imprezie, jedyną imprezą prawdziwie modelarską jest impreza w Poznaniu, i na niej powinni się skupić modelarze kolejowi.

Do ewentualnych malkontentów typu"gumiś" jest to moje prywatne zdanie.
 
A

Anonymous

Gość
#13
Oto i pierwszy ze zwiastunów, zwiastun konieczności tworzenia pomostów pomiędzy tymi "lepszymi" i tymi "gorszymi" modelarzami.
Dziękuję Ci kolego Martinezo za pełnienie misji "pośrednika" między modelarski platformami.

Co do TRAKO - to sytuacja nie jest przejrzysta i tarcia w środowisku pomorskich są jakby to powiedzieć - widoczne gołym okiem - a szkoda.

Co do mnie - to nie zamierzam sie pałętać 650 km, żeby sprzedać 1 Syrenkę i usłyszeć pytanie dlaczego moje modele są takie drogie, skoro nie ma woli do łączenia środowiska, a tylko do wywoływania podziałów (vide działania Martela).
Sorry.
Do zobaczenia w Lipsku.

Tolo
 

martinezo

Znany użytkownik
Reakcje
3 0 0
#14
Kolega LL zawarł w cytowanym poście:
Czytających proszę też – w imieniu Pani Komisarz – o przekazanie tej informacji na różne fora modelarsko-hobbystyczne lub przekazanie jej e-mailem do osób potencjalnie zainteresowanych udziałem w „Świecie Małej Kolei” na TRAKO 2007.
Tak więc spełniłem prośbę piszącego.
Tymbardziej że nie pozostaje w sprzeczności z niczyimi interesami, służy "tworzeniu pomostów" (Tolo ;) ) i w końcu o ważną imprezę tu "idzie".
 

Doris

Użytkownik
Reakcje
1 0 0
#15
Dla wystawców komercyjnych Gdańsk miał przewagę nad innymi ceną za stoisko - było to 50% tego co w Poznaniu czy Łodzi. Nastepny plus to coraz wieksze zainteresowanie "Małą Koleją" ludzi z "prawdziwej kolei". Na minus trzeba przyznać dużą odległość (dla tych na południe od Łodzi) oraz jednak małe zainteresowanie modelarzy i klientów. W Poznaniu tych ostatnich jest więcej, ale cena stoiska odstrasza firmy i impreza traci rozpęd od dwóch lat. Może nie wszyscy wiedzą : w Poznaniu kluby modelarskie mają darmowe stoiska, na które muszą zarobić wystawcy komercyjni, a tych ubywa z każdym rokiem. Niestety w Poznaniu nie ma człowieka, który potrafi wywalczyć zgodne z polskimi realiami ceny za stoiska. Tegoroczne ceny znamy i....dziękujemy.
 

Doris

Użytkownik
Reakcje
1 0 0
#16
Zainteresowanie tym tematem jest właśnie takie jak zainteresowanie targami modelarskimi w Polsce. To reklamujmy Lipsk i może "Model Hobby" w Pradze 27-30 pażdziernika - akurat w terminie Poznania. A wracając do problemu poruszonego przez Tololoko - "...skoro nie ma woli do łączenia środowiska..." . W 1999 roku został wydany w Czechach katalog. Format A4, kolor, 44 strony, w języku czeskim i niemieckim, cena około 12 zł. W katalogu przedstawiło się 16 firm czeskich z ich aktualną na te lata (1999-2000) ofertą produkcyjną w skali N, TT, H0. Była tam nawet firemka, której asortyment obejmował tylko 4 pozycje. Dzisiaj to każda z tych firm (w większości) wydaje swój katalog.
Można ? Można !!.....ale czy u nas można ???????
 

peron_3.5

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#17
Doris napisał(a):
Zainteresowanie tym tematem jest właśnie takie jak zainteresowanie targami modelarskimi w Polsce. To reklamujmy Lipsk i może "Model Hobby" w Pradze 27-30 pażdziernika - akurat w terminie Poznania. A wracając do problemu poruszonego przez Tololoko - "...skoro nie ma woli do łączenia środowiska..." . W 1999 roku został wydany w Czechach katalog. Format A4, kolor, 44 strony, w języku czeskim i niemieckim, cena około 12 zł. W katalogu przedstawiło się 16 firm czeskich z ich aktualną na te lata (1999-2000) ofertą produkcyjną w skali N, TT, H0. Była tam nawet firemka, której asortyment obejmował tylko 4 pozycje. Dzisiaj to każda z tych firm (w większości) wydaje swój katalog.
Można ? Można !!.....ale czy u nas można ???????
Można, wszystko można tylko nie u nas w Polsce.
 

Doris

Użytkownik
Reakcje
1 0 0
#18
Moim skromnym zdaniem najlepszą tegoroczną imprezą - choć to nie targi i impreza bardzo mała - były Warsztaty 2007 w Bielsku B. I nie mówcie, że się podkładam Tololoko. Organizują to modelarze (panowie L.Góra i A.Gacek) i to jest klucz do sukcesu drodzy organizatorzy w Poznaniu, Gdańsku, Łodzi, Warszawie i gdzie tam jeszcze w Polsce. A tymczasem - uciekamy z Polski - decyzja o moim uczestnictwie w targach zapadła. Na Lipsk mnie jeszcze nie stać - termin zgłoszeń minął chyba w maju. Z Gdańska brak informacji, Poznań i Łódż za drogo. Z Warszawy (impreza na Dzień Dziecka) otrzymaliśmy zaproszenie, ale już moje zapytania o warunki uczestnictwa pozostały bez odpowiedzi (smażcie sie we własnym warszawskim sosie - już o nic nie zapytamy). Zachęciła mnie reklama z Czech z "Model Hobby" - .."czy już kiedyś przez twój sklep przewinęło się 40 tysięcy klientów"... Działa prawda ? W ubiegłym roku było tam 44 tysiące ludzi !!! A u nas ..??..?? Więc jedziemy do Czech - stoisko na cztery dni wychodzi o połowę taniej niż w Poznaniu czy Łodzi. A co dalej w Polsce - pozostaje nam dalej piratować czyjeś pomysły i produkty i sprzedawać to ze stolików na giełdach nie tylko kolejowych.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Imprezy 29
Imprezy 86
Imprezy 9
Imprezy 10
Imprezy 23

Podobne wątki