• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

TRAKO 2007

Doris

Użytkownik
Reakcje
1 0 0
#22
A co się działo ???? Może niecała setka zwiedzających i tyle. Plakaty o imprezie rozwieszone na tydzień przed i to ma być reklama ? Gdyby nie to forum to było by jeszcze o połowę ludzi mniej. A szkoda bo impreza ma szansę ale reklama reklama reklama...... A poza tym piszemy tu o targach a nie imprezach klubowo - pokazowych.
 

peron_3.5

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#23
Doris napisał(a):
A co się działo ???? Może niecała setka zwiedzających i tyle. Plakaty o imprezie rozwieszone na tydzień przed i to ma być reklama ? Gdyby nie to forum to było by jeszcze o połowę ludzi mniej. A szkoda bo impreza ma szansę ale reklama reklama reklama...... A poza tym piszemy tu o targach a nie imprezach klubowo - pokazowych.
MM widzisz problem jest taki, że o tych imprezach o których się mówi na tym forum wiedzą tylko modelarze i maniacy kolei którzy wejdą od czasu do czasu na forum. I tak sobie myślę, że dobrze mówisz o reklamie, ale to chyba już interes organizatorów i miasta w którym dana impreza się odbywa.
 
K

Kpt.Nemo

Gość
#24
szelmek napisał(a):
Co innego jest np w Łodzi lub Poznaniu tam głównie chodzi o kasę i sprzedaż .

Niefortunne porównanie, ponieważ nie można porównywać organizatorów, w Łodzi jest to "prywaciarz" i cwaniak, którego jedynym celem jest maksymalny zysk przy minimalnych kosztach, i jakkolwiek w Poznaniu pewnie chodzi o to samo to droga do spełnienia tychże założeń inną jest, i dla organizatora i uczestników.

Trako , kilku nawiedzonych i reszta "normalnych" w pomiętych garniturach i brudnych mokasynkach (oczywiście są wyjątki ) Poznań samo poplątańcy inna atmosfera, inne samopoczucie.
Dlatego jestem za występami w Poznaniu, a zdecydowanie przeciw ciąganiu się setki kilometrów na Trako.

Reszta imprez to mniej lub bardziej udane próby zaistnienia, niektóre padną smiercią naturalną inne ewoluowac będa w zamknięte imprezy typu "sabat grotołazów"
Występ na takiej nie autoryzowanej imprezce to dla klubu olbrzymie koszty, przekraczające niejednokrotnie roczne przychody ze skłądek, oczywiste że jedzie sie tam gdzie choć w pewnym stopniu refundują koszty dojazdu, noclegu itp.

Co do mojego kochanego miasta to Festiwal Modelarstwa mógł stać się imprezą o dużym znaczeniu, lecz pazerność i arogancja Pana organizatora spowodowała że stała się żalosną prezentacją, niewielu zakurzonych modeli, przy wtórze "energetycznego" łomotu zwanego muzyką.
Nie zaś jak to pewien "producent" modeli usiłował wmówić innym że winą za ten stan rzeczy należy obarczyć uczestników-wystwców.
 
A

Anonymous

Gość
#25
Myślę ,że imprez w kraju jest tak mało ,że Trako powinno być kontynuowane .
Zostało na stałe wpisane jakby w harmonogram targów kolei.
Tym bardziej ,że jest to impreza odbywająca się co 2 lata .
Niestety co do odczuć w stosunku do obu imprez mam całkowicie odwrotne zdanie.
Traco jest otoczone koleją 1:1 i ma swój klimat ,bez względu na to kto jest organizatorem .
Natomiast Poznań w towarzystwie spikera od wyścigów samochodowych ,jakoś sympatii ,wielkiej we mnie nie wzbudził .{zgiełk i zamęt totalny ,własnych myśli nie słychać }
Może warto by było pomyśleć nad zmianą terminu targów poznańskich ,bo w tej chwili to prawie nakładają się na siebie, co jest pozbawione sensu .
Pewnie inaczej by to wyglądało gdyby modelarzom kolejowym przyznano całą halę .
Ale dzielenie hali z samochodziarzami to jednak nieporozumienie .
To tylko takie moje refleksje z obu imprez.
 

Doris

Użytkownik
Reakcje
1 0 0
#26
Och Nemo "dosoliłeś" - ale masz całkowitą rację. Łodzi szkoda bo tam mają wszyscy prawie po równo kilometrów. W Gdańsku nie pomógł nawet ubiegłoroczny "Jarmark Dominikański" (impreza chyba była całkowitą klapą). A w Poznaniu będzie tylko zlot klubów modelarzy kolejowych i wyścigi autek - tak było już w ubiegłym roku. A klubów za chwilę nie będzie stać na takie imprezy i ....?
 

Krzysztof Koj

Znany użytkownik
Reakcje
634 3 1
#27
Doris napisał(a):
(...) A klubów za chwilę nie będzie stać na takie imprezy i ....?
... a to niby dlaczego ? Skąd takie przypuszczenia ? Czy nie sądzi Pan, ze zbytnio interesuje się Pan cudzymi portfelami ?
Niedawno czytałem, że martwi się Pan o to, że klientów Parowozika nie będzie stać na parowóz za 2000 zł. Czytałem również, że klietów nie będzie stać na zakup wszystkich tegorocznych nowości PKP firmy Roco... Teraz znów słyszę, że klubów nie będzie stać na udział w imprezach... O co tutaj chodzi :shock: ?
Najciekawsze w tym wszystkim jest jednak to, że - jak Pan napisał - "od siedemnastu lat prowadzi Pan sklep modelarski" i mimo tej całej "nędzy z biedą"... jakoś Pana na to stać i od siedemnastu lat żyje Pan dzięki tym biednym klientom, których ponoć na nic nie stać.
 

Doris

Użytkownik
Reakcje
1 0 0
#28
Szanowny Panie KK - tak - jestem handlowcem i interesuję się cudzymi portfelami i tym ile tam jest (wiem jakie ilości zamawiać), a jak jest za mało to daję rabaty przy zakupie, a jak kogoś nie stać to nie kupuje wcale. O kosztach udziału klubu w imprezach napisał kolega Nemo - proszę sobie przeczytać wyżej. Skoro zarzuca mi Pan, że potrafię sie utzymać ze sklepu modelarskiego to odpowiem krótko - dawno Pan chyba nie był w takim sklepie bo kolejnictwo stanowi zaledwie kilkanaście procent sprzedaży - przynajmniej u nas (lepsze wyniki dają modele RC). A gdyby Pan trochę postał za ladą to można usłyszeć kto i z czego musi rezygnować przy tak niespotykanym dotąd "wysypie" nowych modeli taboru PKP. I bardzo dobrze - niech jest jeszcze więcej. A to, że żal mi takich klientów to jak Pan uważa - to dobrze czy źle ?
 

Doris

Użytkownik
Reakcje
1 0 0
#29
Skoro już wymieniliśmy uprzejmości - (przepraszam jeżeli kogoś zraziła moja poprzednia wypowiedź) - może wrócimy do tematu. Panie Krzysztofie - jeździ Pan po imprezach małych i dużych jak Pan ocenia nasze krajowe targi czy imprezy. Gdzie warto być a co sobie odpuścić.
 

Doris

Użytkownik
Reakcje
1 0 0
#31
Po kilku "mądrościach" i nie na temat znowu cisza. 21 lipca ukazała się tu wiadomość, aby chętni zgłaszali się do Pana LL w sprawie Trako. Jest prawie miesiąc po tej "wielkiej" informacji i.....Po wysłaniu maila czekam do dzisiaj na odpowiedź organizatorów albo LL ??!! Teraz czytam o targach w Krakowie, o których nic nigdzie żadnych informacji ? Rok temu była to taka większa "giełda" modelarska a teraz targi ?
TT-kowcy "ustawiają" już moduły na Trako, rozdają wejściówki - w Muzeum Lotnictwa też to samo ? To chyba jakieś prywatne konspiracyjne imprezy ?? Skoro prosi się FORUM o przekazanie informacji to może wreszcie jakieś kompetentne osoby poinformują czy targi są...a może nie...a może jednak będą ???
 
A

Anonymous

Gość
#36
Dominik napisał(a):
Damian napisał(a):
Czy aby na pewno :?:
Fakt - czy żadnych to głowy sobie uciąć nie dam. :roll:
Jak ostatnio rozmawiałem telefonicznie z Januszem Grygierem ,to twierdził ,że będzie na Trako z całym swoim dorobkiem modelarskim .Czyli ze scenkami kolejowymi ,makietą ,i ekspozycją modeli . Z tego co wiem to jego makieta jest częścią PMM .
Myślę ,że raczej nie ściemniał ,z racji swojego stanowiska to mu nie wypada . ;)
 

Doris

Użytkownik
Reakcje
1 0 0
#38
Mija kolejny tydzień i nadal nie ma informacji na temat warunków uczestnictwa w Trako i wogóle informacji. A inni starają się bardziej. Tak więc czy jest po co jechać do Gdańska ?
 

Doris

Użytkownik
Reakcje
1 0 0
#40
Czekam już ponad dwa miesiące na informacje dotyczące uczestnictwa w Trako. Nie ma odpowiedzi ani od organizatora ani od osoby, która na tym forum zadeklarowała pomoc. Powstrzymam się od komentowania. Dla mnie temat Trako jest zamknięty.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Imprezy 29
Imprezy 86
Imprezy 9
Imprezy 10
Imprezy 23

Podobne wątki