• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Trakcja elektryczna

Lukjar

Nowy użytkownik
Reakcje
14 0 0
#1
Więc kółeczko ktore zrobiłem w ten weekend.
Tory Trix, maszty marklin

Składy
BIPA z eu07,
ROBO ICCC z husarzem i
Schicht z lat 70 z et41 (z uwagi na dobry uciag w porwnaniu z moja droga siodemka)
 

Załączniki

Ostatnio edytowane:

Pd5

Znany użytkownik
Reakcje
1.913 24 8
#3
Widzę, że pomiędzy torami Trixa, są odcinki Maerklina (np. 6 zdjecie) czy nie ma żadnych problemów z połączeniem ?
 
OP
OP
L

Lukjar

Nowy użytkownik
Reakcje
14 0 0
#4
Ile czasu zajęło postawienie sieci trakcyjnej?
okolo 4-5 h

zawsze trzeba zaczynac od zwrotnic i zrobic odcinek do najblizszej

najgorsze sa zwrotnice na luku.
Kupilem maszty zeby zrobic trakcje nad 4 toromi w jednym ale musze zrobic specjalne bazy (drukarka 3d) tak zeby to mozna bylo ulozyc na podlodze (pewnie bedie gotwe na swieta bozeo narodzenia) dodatkowo mam plan kupic zwrotnice na luku ale R3 zamiast R1
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
L

Lukjar

Nowy użytkownik
Reakcje
14 0 0
#5
Widzę, że pomiędzy torami Trixa, są odcinki Maerklina (np. 6 zdjecie) czy nie ma żadnych problemów z połączeniem ?
dobre oko.
Nie ma problemlow, jedyne co to niestety trzeba przeciac polaczenie pomiedzy torami w marklinie.
marklin ma oko 1mm wyzsze tory niz trix ale nie ma problemow z wykolejeniem
 
OP
OP
L

Lukjar

Nowy użytkownik
Reakcje
14 0 0
#8
Ale po co sieć trakcyjna, jeżeli lokomotywy jeżdżą z opuszczonymi pantografami? :p
W ten weekend nie miałem czasu wszystkiego ustawić. Były 2-3 miejsca gdzie pantografy się ześlizgiwały. W poprzednie święta wszystko było prawidłowo. Następnym razem zrobię filmik W pełnej formie.
Dodatkowo kilka razy smigalem ale na mniej skomplikowanym układzie prąd z trakcji.

Uwaga dla wszystkich co chcą robić trakcję. Wszystko musi być idealnie albo ryzykujecie wykolejenie z opcją uderzenia słupa itp.
Inna opcja to wykrzywione pantografy jak lokomotywa zatrzyma się w miejscu przy pełnej predkosci
 

Michał_P

Znany użytkownik
Reakcje
182 27 0
#10
Ja mam na stałe Trix C-Gleis (bez sieci trakcyjnej) w sypialni ułożone. Łatwo przesuwać duże fragmenty do odkurzania. To chyba najlepszy system torów na podłogę.