• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Train-safe od polskiego producenta

Reakcje
16 1 4
Witam. Czy temat umarł? :) Jestem tutaj nowy, także byłbym zainteresowany zakupem polskich Train - Safe'ów z Acrylandu. Tak się składa, że jestem z Trójmiasta i mam do nich 5 km. Czy w tej sprawie mogę kontaktować się z nimi osobiście, czy tylko przez kolegę "Olmeck'a" z forum?
 

Jarek

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
Leniuszek ;)

Witam Panie Andrzeju,
myślę, że są zdecydowanie tańsze, bo wychodzą ok 1,00 PLN za 1 cm tuby. Mają zamknięcie z obu stron, producent może wyfrezować w środku rowki dla kół. Długości do ustalenia. Jako pokazowa szopa znakomicie wygląda. Moje zdjęcia są słabej jakości ale oddają całość. Ja jednak zdecydowałem, że składy tam wstawione mają świecić, więc jak już wyżej napisałem, i było za późno, wstawiam szyny na korku. Same źle wyglądały i trudno by było centrycznie je wpasować, więc wklejam na korek. Wymiar wewnętrzny tak jest dobrany, że korek wchodzi na styk i nic nie lata. Później będę kombinował jak to podłączyć do prądu. Pewne idee już mi się klarują, ale do całkowitej realizacji jeszcze parę kroków. Teraz wbijam tory w tuby. Mam ich 10 wiec chwile to potrwa. Pozdrawiam
Ta niecała złotówka to cena gotowej tuby, łącznie z frezowaniem. Tak, to acryland. Czy zrobią z szynami tego nie wiem, trzeba spróbować z nimi porozmawiać, to młodzi ludzie i naprawdę otwarci. Tacy byli jeszcze w maju tego roku :).
A aparat to Nikon D70, obiektyw AF-S NIKKOR 28-70 mm, 1:2,8 D. Nie jest zły, ale połapać się w tych nastawach to masakra. Trochę techniki i się gubię.
 

olmeck

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
Dziękuję bardzo i wzajemnie Tobie, oraz wszystkim znajomym i nie znajomym, samych wspaniałych chwil w nadchodzącym Nowym Roku, rewelacyjnych modeli taboru kolejowego, wymarzonych lokomotyw i bezawaryjnych jazd na wspólnych imprezach :).
 

Michał Szewczyk

Aktywny użytkownik
Reakcje
27 0 0
Witam. Mam ogromną prośbę aby wypowiedziały się osoby które zakupiły te tuby polskiej produkcji i czy są zadowolone oraz jeśli można pochwalić się zdjęciem wyrobu. Jestem ciekaw jak to wyszło. Jeśli by była taka możliwość to bardzo bym prosił nawet na PW.
 

olmeck

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
Cześć, ja ich mam 27 szt. 16 po 120 cm i 8 po 130. 16 szt z rowkami, 8 bez. Zdjęcia już zamieszczałem, ale podeśle jeszcze raz. Dla mnie są super. Kwestia ewentualnego podłączenia do prądu. To też powoli się klaruje. Powoli, bo z czasem krucho no i nie mam pojęcia o elektryce. Jak zobaczysz wieszaki, to pewnie sam wpadniesz na możliwość rozwiązania jak w oryginalnych train safach.. Pozdrawiam
2014-09-14-462.jpg


2014-09-14-468.jpg 20140624_214046.jpg 2014-04-10-359.jpg DSC_2375.JPG
 

Russel

Użytkownik
Reakcje
21 0 0
Witam, Dzięki pomocy kolegi Olmeck, kupiłem te tuby i jestem zadowolony. Mam małą gablotkę z taborem ale przymiarki składu w tubie o 100 % zwiększają przyjemność oglądania kolekcji. Tylko brak czasu żeby to spokojnie powiesić :( Z mojej strony powiem, że warto kupić te tuby !
 

Michał Szewczyk

Aktywny użytkownik
Reakcje
27 0 0
Panowie czy jest ktoś chętny jeszcze na zakup? Jutro będę dzwonił do firmy i zamawiał 8 sztuk trzech długości. Jak by ktoś jeszcze był chętny można zamówić. I tak muszę jechać do Gdańska odebrać więc mogę komuś też odebrać. Do Łodzi mogę dostarczyć osobiście lub do Częstochowy ( oraz okolice ) Warszawa wysyłka przesyłką konduktorską jak będzie trzeba.

Ktoś chętny?
 

zdeniu

Znany użytkownik
Reakcje
430 13 17
Mam i ja :ROFL:
W końcu mój kąt doczekał się tubek, na razie tylko tyle ale zawsze coś się tam upchnie :)
Tuby z Acrylandu, wieszak na tuby własnej a zarazem niskobudżetowej produkcji.

DSC_1038.JPG
 

zdeniu

Znany użytkownik
Reakcje
430 13 17
Wieszak kosztował mnie 52zł + własna robota,
dwa aluminiowe kwadratowe profile z Castoramy 20x20x1000 mm - 39,92zł,
kantówka 15x15x2100 mm - 7,28zł,
pudełeczko wkrętów 4x60mm - 4,76zł,
jakaś bejca rustykalna wydobyta ze skrzyni ze skarbami.

Po odpowiednim wymierzeniu i zaznaczeniu nawierciłem otwory w profilach przez które przechodzą wkręty mocujące uprzednio pociętą kantówkę. Kantówkę pociąłem na odcinki po 65mm po czym nawierciłem otwory pod kręty (inaczej z racji niewielkiego wymiaru kantówki wkręty rozsadziłyby ją). Kantóweczka potraktowałem bejcą, na końcach każdej kantóweczki wbity został mały gwoździk bez łba jako zabezpieczenie przez wysuwanie się tub.

20150902_233853.jpg 20150906_001301.jpg 20150906_001400.jpg
 
Ostatnio edytowane:

RS11

Znany użytkownik
Reakcje
153 0 0
Świetna robota Zdeniu, a może by tak prysnąć tą kantówkę na srebrno Spray'em, wtedy nie będzie się odróżniać od aluminiowego profilu.
 

Podobne wątki