• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Train-safe od polskiego producenta

qwertas

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.341 37 2
@zdeniu
Witki opadają! Mimo to, dziękuję Ci za Twoją, jakże pomocną i wszystko wyjaśniającą wypowiedź.
.
Olmeck, ponawiam moje pytanie i będę niezmiernie wdzięczny za odpowiedź.
PS - czy mógłbyś wstawić foto Twoich rur wyłożonych korkiem z torowiskiem - tak w celach porównawczo-poglądowych. Zastanawiam się nad ewentualnym zamówieniem i dość istotną kwestią jest tutaj to czy wybrać rury z frezowanymi rowkami na koła czy jednak gładkie i potem wypełnienie ich torami zgodnie z Twoim pomysłem.
 

olmeck

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
Koledzy, po kolei:
- 1,90 m max to 1,90 m max. Taki mają osprzęt i drut grzewczy do plastiku.
- tuba to "monolit" i nie składa się z żadnych mniejszych modułów do złożenia.
- odległości są jakąś przeszkodą, to prawda. Firmy spedycyjne może i mogą przewozić długie i delikatne rzeczy ale firma nie ma kim pakować i tego nie chcą brać na siebie. Tubę zawijają jedynie w bąble, reszta to problem nabywcy. Ja swoje będę odbierał najwcześniej na początku października. Mogę wrzucić do samochodu, byle nie 50 szt, bo nie zmieszczę na tylnym siedzeniu. Jedyny problem to nie bardzo mam je gdzie zbunkrować do czasu odbioru.
- jest chyba niewielka różnica w cenie /do ustalenia/ miedzy frezowanym dnem tuby a nie. Zdjęcia z korkiem zrobię w dzień, bo jak wiecie, słabo mi wieczorem wychodzą.
Jak coś pominąłem pytajcie i dopisujcie się do listy.
 

olmeck

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
I jeszcze jedno, tuby innych, odbiorę jedynie po potwierdzeniu wpłat na konto firmy, włącznie z nickiem przy nazwisku. Nie chciałbym stać się szczęśliwym posiadaczem 70 czy 80 metrów plastikowych tub.
Fakt, Warszawa leży w miarę po środku :). Martwię się tylko o Kolegów z zagranicy, szukam rozsądnego rozwiązania. A za cholerę, nie mieli na próby klejenia czasu niestety. Jak mówiłem czuje opór materii, więc już nawet nie naciskałem. Dobrze, że tego człowieka dla nas oddelegują.
 

olmeck

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
Czekam na odpowiedź z firmy, ale wydaje mi się, że nie ma żadnej różnicy. I tak frezuja boczne ściany pod zamknięcia. Mnie wyszlo 0,96 PLN za 1 cm. Bez torów i z, więc Panowie, nie rozlewajmy mleka o 4 grosze.
 

zdeniu

Znany użytkownik
Reakcje
430 13 17
spokojnie
nikt nie rozlewa
tylko chciałem mieć pewność że nie wzrośnie to do np. 2zł za 1cm

po pomiarach i przemyśleniach chciałbym zwiększyć zamówienie do 10szt.
- zdeniu 10 szt/1,50 m/z/bez
 

olmeck

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
- Kubaloko 2 szt/1,20 m/z/bez
- olmeck 8 szt/1,20 m/z/bez
- zdeniu 10 szt/1,50 m/z/bez[DOUBLEPOST=1410542529][/DOUBLEPOST]Ciągle nas mało jakoś a tylu bylo zainteresowanych.[DOUBLEPOST=1410542696][/DOUBLEPOST]zdeniu, masz jakieś ciekawe wieszaki pod te 10 szt? Ciekaw jestem bo moze i ja bym zwiekszyl ilosc?
 

olmeck

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
Czesc Karol, słabo dzieli się na 3 , a tak byłoby najstabilniej podpierać, ale skoro sobie tak winszujesz, to będę zamawiał ;). Mam nadzieję, że dadzą radę ładnie to rozwiązać, tak jak przy okrągłych.

- Kubaloko 2 szt/1,20 m/z/bez
- olmeck 8 szt/1,20 m/z/bez
- zdeniu 10 szt/1,50 m/z/bez
- karol_mar 4 szt/1,60 m/z/z
 

olmeck

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
A tak przy okazji, jak ktoś rysuje w jakimś mądrym programie komputerowym, to poproszę uprzejmie o taki profesjonalny projekt na wieszak, jak na zdjęciach z okrągłymi tubami. Podparcie dwu punktowe centralnie w 1/3 długości całej tuby, coś na kształt dużych ceownikow, połączonych poziomą listwą z otworami pod 4 wkręty, lub jak w niemieckich tubach, dodatkowo na 2 pionowych listwach. Do ustalenia z zainteresowanymi nabywcami ;).

O mamusiu Karol, ale masz dlugasna wolną ścianę
 

olmeck

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
Dziś tylko krótko, z nocnymi przemyśleniami:
1. Nie zostawił bym projektu wieszaka po stronie producenta - wytłumaczy sie brakiem czasu,
2. Takie rozwiązanie wieszaka jak w okraglych tubach, zdaje egzamin w pionie, nie w poziomie
3. Póki jest chwila, warto zaprojektować coś innego, jeśli to ma być z plastiku.
 

darekgol

Aktywny użytkownik
Donator forum
Reakcje
400 4 1
A może wieszaki zamówić w TrainSafe?
Jak by pasowały to bym zamówił z 6 sztuk rur 40cm z wyfrezowanymi rowkami.
W razie czego mam wolne wieszaki i mogę podesłać do sprawdzenia.
 

Podobne wątki