• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

TrAD, czyli Trumanova automobilova doprava w skali H0

OP
OP
Truman
Reakcje
124 0 0
#21
Witam powakacyjnie :)

Po Starze wziąłem się za uaktualnienie kolejnego starego modelu, tym razem strażackiego Forda-Kolonia z Kibri. Tu odświeżenie wiązało się jedynie z podmalówkami i washami, więc od razu podzielę się efektem finalnym.

_1050642.JPG


No, przepraszam, nie tylko malowanie. Zainspirowany widzianym niedawno "stukniętym" Iveco, zdecydowałem się analogicznie przygrzmocić FK i ratować to podkładem. Tak po fakcie zacząłem zastanawiać się, jak do tego doszło w tym miejscu przy całej reszcie nietkniętej, ale cóż... Zaufam właścicielowi Iveco :ROFL:

_1050648.JPG


_1050643.JPG


_1050645.JPG


_1050646.JPG


_1050647.JPG


Pozdrawiam serdecznie
 
OP
OP
Truman
Reakcje
124 0 0
#24
Dzięki za Wasze komentarze :)
Po zasileniu remizy kontynuuję odświeżanie złomków z szafy. Tym razem padło na archaicznego Barkasa (bliźniaka tego z minidioramki) oraz nieco „mydlanego” Robura LO2500 w wersji rozwozu pieczywa (żywiczny SDV).

IMG_20200912_212208.jpg


Wg planu Barkasa czeka tylko drobna waloryzacja, uzdatnienie kierowców, itp. Będzie w dobrym stanie. Natomiast Robur, hmm… Brekina toto nie jest, za to zabudowa fajna. Chodzi mi po głowie urządzenie go jako stacjonarny sklepik na wsi, czy altanę/szopę na działce. W ostateczności rozsypujący się wrak. A może ktoś widział jeszcze jakieś alternatywne zastosowania podobnych wozów? ;)

W kadr wkradł się jeszcze szybki pancernik Kirishima (1:3000), wszak armada admirała Nagumo również domaga się uwagi. Co więcej, może stosować argumenty siłowe, muszę więc rozważnie rozdzielać brygady warsztatowe :LOL:

C.d.n.
 
OP
OP
Truman

Truman

Użytkownik
Reakcje
124 0 0
#26
Ahoj po długiej przerwie,
wciąż żyję. System-Eliminacji-Studentów-Jest-Aktywny się zakończył i mnie nie wyeliminował, mogę zatem oddać się błogiemu sklejaniu.
Star jak żywy :) Świetnie wyszedł, ciężko poznać że to karton.
Dzięki :) Myślę, że malowanie robi zasadniczą sprawę. Choć gra nie była czysta, bo karton jeszcze był nasączony "kropelką" i przeszlifowany ;)

Żeby nie było tak błogo, na początek zabrałem się za projekt "Mydelniczka". Robur dostał bazowe malowanie. Na pace powinien być raczej żółty niż szary, jednak żeby ułatwić sobie "blaknięcie" i zużywanie go użyłem medium grey z palety Vallejo. Finalnie będzie też pokryty toną łoszy, rdzy, zacieków itp.
Kabina pochodzi z zapasów z Kibri. To coś, co było w zestawie SDV nie nadaje się za bardzo do wykorzystania. Jest trochę za bardzo cofnięta, ale nie gryzie aż tak, jak oryginalny, hmm... wytwór siedzeniopodobny...
Zdecydowałem też, jaką rolę będzie grał Robur, ale zdradzę ją, gdy będą zdjęcia :giggle:
W tle widać, że prace ruszyły nie tylko przy Roburze, zdjęcia wkrótce ;)
Pozdrawiam serdecznie

IMG_20210212_102502.jpg


IMG_20210212_102522.jpg
 
OP
OP
Truman

Truman

Użytkownik
Reakcje
124 0 0
#28
Dzięki :)
A zatem, Panie, Panowie, czas przedstawić nową rolę Robura.
Przeglądnąwszy trochę zdjęć uznałem, że altanka czy szopa jakoś mi nie leżą. Co prawda nie udało mi się dotrzeć do zdjęć wnętrza tej wersji, ale wydaje mi się, że po wyjęciu półek na skrzynki z chlebem, "boksy" z oddzielnymi drzwiami mogą być niezgorszym… kurnikiem :D

_1060023.JPG


Zatem dorobiłem drzwiczki dla kur, podesty i voila. Jeszcze będę musiał zrobić „trapy” dla kur i ślady ich bytności :oops: Przednia szyba z zestawu również nie nadawała się za bardzo do użycia. Po kilku próbach wyginania nowej uznałem, że przykryję przód płachtą z chusteczki nasączonej wikolem. Teraz widzę, że trochę za bardzo przylepiła się do detali, chyba pójdzie jeszcze jedna warstwa...
Pozdrawiam ;)

_1060022.JPG


_1060024.JPG


_1060026.JPG
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.923 386 20
#30
Rewelacyjnie wyszedł Robur w wersji kurnika. Podoba mi się. Teraz jeszcze dorobić mu odpowiednią podstawkę i będzie hit.
 
OP
OP
Truman

Truman

Użytkownik
Reakcje
124 0 0
#33
Dzięki za miłe słowa :)
Chyba jednak nie byłbym dobrym hodowcą... Doszło to do mnie na niedawnym spacerze, kiedy słońce mocniej przygrzało i wyobraziłem sobie kury w letni dzień w tym Roburze… o_O
Zatem w trybie przyspieszonym powstaje wywietrznik. Pokryty papą fajnie by się komponował z tym czerwonym, ale papa też nagrzewa się w pierony. Jeszcze nad nim pomyślę...
Pozdrawiam ;)

IMG_20210222_181459.jpg
 

Kempol

Administrator
Zespół forum
Donator forum
BGM
MSMK
Reakcje
18.855 214 0
#35
No to jeszcze trzeba jakieś drabinki zrobić, co by kurki miały jak wejść do środka.
 
OP
OP
Truman

Truman

Użytkownik
Reakcje
124 0 0
#37
Witajcie po dłuuugiej przerwie :)
Ostatni czas był u mnie ciężki, ale żyję i wracam do działań w miniaturze.
Na początek mała aktualizacja z kurnika. Pojawiły się trapy i ślady bytności mieszkańców.

_1070659.JPG


_1070662.JPG


Szczęśliwie model nie wywołuje wrażeń węchowych...

A w ostatnim czasie na warsztacie pojawił się kolejny "trup z szafy" - poczciwy Ikarus 311 z SESa. Starszy ode mnie, szczęśliwie przeżył moje dzieciństwo (i zabawy w ogrodzie...), wymagał zatem zaopiekowania. Zainspirowany zdjęciem H9-35 (aka dziwna cysterna ;)) wrzuconym przez nieocenionego @Tomek M. (http://forum.modelarstwo.info/threads/autosan-autobusy.26395/page-2#post-931892) zdecydowałem się zrobić z niego autobus warsztatowy. Będzie to raczej science-fiction, ale w realiach epoki. Kto wie, może w jakiejś bazie na Węgrzech coś podobnego stacjonowało.
Na razie stan po rozmontowaniu na czynniki pierwsze i masakrze pił(k)ą (choć akurat ręczną :p)

IMG_20210802_184550.jpg


IMG_20210911_115755.jpg


C.d. mam nadzieję, że wkrótce n.
Pozdrawiam ;)
 

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.550 68 0
#38
Dzięki Tomku za docenienie ;)
Przypuszczalnie niejeden z tych Ikarusów został przerobiony na jakiegoś pogota, jest nawet model wozu serwisowego Ikarusa wydany właśnie przez SES, w pięknej pomarańczy i z grafiką Ikarusa na burcie.
Ten model był bardzo popularny w NRD, i można po ichniejszych internetach poszperać ;)
Tak na szybko znalazłem Ci takiego ;
ikarus_31_311_2.jpg
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 13

Podobne wątki