• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

TrAD, czyli Trumanova automobilova doprava w skali H0

Hej,
mimo, że w pojazdach jestem raczej przywiązany do 1:72, od czasu do czasu jakiś skok w H0 mi się zdarza. Uznałem więc, że pora i tutaj założyć wątek.
A rozpocznę takim pozytywnym, pomarańczowym akcentem :D a mianowicie postarzonym modelem starego MAN-a z Herpy.

Od tego się zaczęło...

IMG_20190302_183220.jpg

I skutki warsztatu:

P1380499.JPG

P1380501.JPG

P1380504.JPG

P1380507.JPG

P1380506.JPG

P1380505.JPG

Pozdrawiam
Tomek

Ciemny

Aktywny użytkownik
Stara a zarazem dobra forma z Herpy odzyskała swój blask. Waloryzacja wykonana bardzo przyzwoicie nadała tej miniaturce bardzo realny wygląd.

OP
OP
Truman
Dzięki :) Szczególnie ten pomarańczowy w plastikowym wydaniu był bardzo sztuczny. Po zgaszeniu go washem jest dużo przyjemniejszy w odbiorze.

Dziś chciałbym pokazać małą zbiorówkę z modelami, które przygotowywałem jakieś 10 lat temu do budowy "tortu", co wówczas nie wyszło. Za to wyszła z tego minipodstawka dla osobówek.
Taka mała, że mam nadzieję, że przejdzie w tym wątku ;)
A użyłem do niej auhagenowych garaży dodawanych do różnych większych budynków.

P1360812.JPG

Wnętrze już mojej roboty, z balsy i drobiazgów + zestawowy rower:

P1360814.JPG

P1360815.JPG

A na podstawce model starszy ode mnie :p Pamiętam, jak bawiłem się nim jako zwykłą "zabawką", a już wtedy nie miał jednej ośki...
Była to wersja strażacka, ale w czasie "remontu" zrezygnowałem z koguta i węży. Mimo całego sentymentu nie powstrzymałem się też przed "wyłupieniem oka" i "urwaniem" klapy od wlewu paliwa.

P1360816.JPG

P1360817.JPG

P1360818.JPG

I już w nowej roli... Dach od tyłu zżera rdza z MIG-a, fajny efekt przy niewielkim czasie pracy.

P1360914.JPG

P1360915.JPG

I trochę bardziej klimatycznie:

P1360916.JPG

P1360917.JPG

P1360924.JPG

I drugi, przejściowy już lokator - Trabant, bodajże SES-u, uzupełniony przeze mnie listwami z rozciągniętej plastikowej ramki. Herpa to to już nie jest, ale myślę, że daje radę. Jeśli rozwinę się kiedyś trabantowo, to pójdzie w ślady Barkasa na kolejną dioramkę ;)

P1360921.JPG

P1360922.JPG

P1360925.JPG

Jak patrzę teraz na te zdjęcia, to widzę, że czegoś mi brakuje na tej dioramce... :niepewny:
Czegoś, a może kogoś żywego... Będę musiał to uzupełnić :)

Pozdrawiam

Mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Widzę, że robisz kapitalne przeróbki. Man wyszedł naprawdę świetnie. Wygląda jakby przejechał już niejeden tysiąc kilometrów. Podobnie i dioramka ze złomkiem z Barkasa także wygląda bardzo realistycznie. Taki nasz swojski klimat. Fotki robisz świetne i jedyne czego mi tu brakuje to jakieś tło do zdjęć. Popatrz jak robi zdjęcia kolega @adamwyt np przy prezentacji trolejbusa klik, czy też innych poprzednio pokazanych modeli. On też ma niedużą dioramkę, ale tło robi tam ogromną robotę. Trzymam kciuki za postęp prac. (y)

Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 13