• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Tractor Fordson konwersje 1:35

Baldwin

Znany użytkownik
Reakcje
487 0 0
#1
W trakcie porządków dokopałem się do resztek traktorka który od paru lat zalegał ,a ponieważ postanowiłem że podłubię trochę te modele które kiedyś zacząłem a nie skończyłem .
Inną alternatywą był kosz na śmieci , nie bez znaczenia było też znalezienie dwóch zdjęć z historii naszego drogownictwa na których jest Fordson .
Tak więc zdjęcia uratowały obiekt przed złomowaniem .
Model jest wytworem czeskiej firmy ,niestety wymaga paru przeróbek , najpoważniejszą jest przeróbka karteru silnika a co za tym idzie skrzyni biegów ,oraz obudów mostu .
Po prostu nie trzymają wymiarów względem oryginału .
Drugą kwestią jest to że nie za bardzo interesuje mnie wersja RAF jeśli już to typowy model N używany w rolnictwie ,oraz wersja F i jej konwersja Trakson .
Nieco ogarnąłem sam model i dorobiłem koła ,tylnie siedzisko .
Oczywiście teraz czaka mnie dopracowanie detali , na razie wygląda to tak .



 
OP
OP
Baldwin

Baldwin

Znany użytkownik
Reakcje
487 0 0
#2
Trochę do przodu , zabrałem się za przeróbkę na wersję wcześniejszą czyli F .
Musiałem całkowicie dorobić nowy zespół podpory kierownicy wraz z przyległym do niego filtrem olejowym .
Zupełnie inny karter silnika jak i zmiany objęły sam korpus silnika ,oraz chłodnicę a także zbiornik paliwa .
Dokończone zostały koła i powielone w żywicy ,jak i przednie zawieszenie .
Ponieważ takie koła były też przy wersji N wiec co nieco warsztatowo poskładałem .
Teraz detale no i wersja która podoba mi się najbardziej , Fordson Trakcson .




 
OP
OP
Baldwin

Baldwin

Znany użytkownik
Reakcje
487 0 0
#3
Trochę z historii naszego drogownictwa .
Budowa drogi Nowogródek -Nieśwież około 1930 roku w roli równiarki Trackson.

Oraz coś z Fordsonem w wersji industrial , budowa drogi Wisły do Ustronia 1929rok.

Trochę części z których powstaną te dwie maszyny drogowe .



Oraz rodzinne zdjęcie w tle dla porównania na razie z Ursusem C 45 ,ale mam nadzieję jak tylko czas pozwoli na porównanie z pierwszym Ursusem z 1922 roku .

A na koniec To że duży może więcej to wiemy ale mały też potrafi .

Na dioramkę jak znalazł .;)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Skala 1:35 7
Skala 1:35 4

Podobne wątki