• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Trójkąt wąskotorowy H0e.

Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.

Czesław Turko

Aktywny użytkownik
Reakcje
240 2 0
#41
@Czesław Turko buduj koniecznie trójkąt! przydałby się bardzo na Istebną :)
Mnie się zamarzył trójkąt ze Smolnicy, lecz bez sześciu segmentów nie podejdziesz do niego a to przerasta wszystkie moje możliwości przechowywania segmentów.
Stacja styczna Czesin Śląski stoi w połowie budowy od trzech lat:mamdola:
Jak się zepnę i się napnę to ją wykończę do spotkania w Istebnej:podstepny:

Proponuję Maćku abyś do swojej stacji dorobił segment z rozjazdem w lewo lub prawo i będzie już super sprawa na lepszy układ torowy podczas spotkań.
stacja styczna Czesin Ślaski.JPG
 
Ostatnio edytowane:

Czesław Turko

Aktywny użytkownik
Reakcje
240 2 0
#44
jesli ty wykonczysz na Istebną Czesin Śląski to ja dorobię skrzynkę z rozjazdem w prawo ☺
Toż to szantaż !
Taki segment z rozjazdem wąskotorowym to ja robię w 4-5 dni na gotowo.
Na stacji Czesin Śląski muszę obłożyć około 6mb. krawędzi peronowych i położyć około 2 500 płytek chodnikowych. Czeka mnie jeszcze droga dojazdowa z chodnikiem do stacji no i budynki stacyjny i magazynowy. Na dzień dzisiejszy stacja była już wpięta trzy razy w makietę modułową. Jest przejezdna oraz ma sprawne sterowanie rozjazdami :podstepny:
Dwa segmenty z sześciu są już wykończone.(y)
 

Załączniki

Ostatnio edytowane:

hamulcowy

Znany użytkownik
Reakcje
1.052 26 1
#47
A propos obrotnicy bez obrotnicy, to znalazłem takie "cóś": https://de.wikipedia.org/wiki/Gleisfünfeck
To się nazywa pięciokąt torowy, czyli "obrotnica bez obrotnicy". Jest m.in. przykład stacji Mals - niemiecka lub Malles - po włosku. Stacyjka ta znajduje się po włoskiej stronie Południowego Tyrolu. Ten rodzaj układu do obracania lokomotyw można znaleźć w necie pod hasłami "wendefuenfeck" lub "gleisfuenfeck". Rozwiązanie to jest (było)m dość popularne na końcowych stacjach linii wąskotorowych w USA. Robi fajny klimat na makiecie.
 

Czesław Turko

Aktywny użytkownik
Reakcje
240 2 0
#51
No i co w końcu z tym trójkątem?
Piękna rzecz. Znasz kogoś co to zrobi ?
Na pewno nie ci, co robią skrzyneczki na imprezę żeby było po czym śmigać.
Potrzeba pięciu rozjazdów oraz zrobienia we własnym zakresie trzech krzyżówek z których każda musi być inna. Do tego polaryzacja i moduł pętli. O precyzji wykonania nawet nie wspominam.
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.028 494 29
#53
Piękna rzecz. Znasz kogoś co to zrobi ?
Na pewno nie ci, co robią skrzyneczki na imprezę żeby było po czym śmigać.
Potrzeba pięciu rozjazdów oraz zrobienia we własnym zakresie trzech krzyżówek z których każda musi być inna. Do tego polaryzacja i moduł pętli. O precyzji wykonania nawet nie wspominam.
Nie, to tylko asy z Pomrocznej mogą coś takiego zrobić, inni robią to o wiele prościej i nie tak precyzyjnie.:(
 

Czesław Turko

Aktywny użytkownik
Reakcje
240 2 0
#55
więcej wiary, są tu też tacy co coś robią.. niewielu ale są.
Że tacy są to ja wiem tylko, czy będą chcieli taką "obrotnicę" zrobić.
Uwierzę jak zobaczę gotowy moduł takiej "obrotnicy" podpięty pod makietę gdzie przejdzie test sprawności.
Już za późno, bo powstała taka obrotnica w H0 ;)
Adres z fotką tej "obrotnicy" jest w paru postach powyżej https://de.wikipedia.org/wiki/Gleisfünfeck. Problem w tym, że to nie nasze. :(
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Z

Zv

Gość
#58
Cześku ja tym bardziej nie rozumiem.. w czym tu problem?????? Niech będzie i marsjańskie. Kawał dobrej modelarskiej roboty nie może być problemem.. Idę się pobawić, popić i potańczyć ja już chyba nie kumam ludzi, jestem inny. Szczęśliwego Nowego roku - niech będzie lepszy.
 
Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Wąskotorówka 5
S
Wąskotorówka 13
Wąskotorówka 4
Z
Wąskotorówka 265
Wąskotorówka 3

Podobne wątki