• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Tory

Marek Brzezińsk

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witam!
Właśnie wróciłem z giełdy i kolejne wątpliwości, pytałem o tory Piko A Gleiss i spotkałem się z zdziwieniem, czemu nie uniwersalne, można je przecież łączyć z innymi firmami, proszę o odpowiedź czy oprócz wysokości główki szyny jest jeszcze jakaś różnica, która przemawia za piko A? :cry:
Pozdrawiam
 

aqws9

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#3
grzesiek90 napisał(a):
rzeba zakupić takie złączki
Nie trzeba ale można ... bo można też zakupić złaczki do torów Roco 2,5 mm, które bez problemu łączą ze sobą Piko i Roco oraz Mehano ...
 

pepej

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#4
Marek Brzezińsk napisał(a):
Witam!
Właśnie wróciłem z giełdy i kolejne wątpliwości, pytałem o tory Piko A Gleiss i spotkałem się z zdziwieniem, czemu nie uniwersalne, można je przecież łączyć z innymi firmami, proszę o odpowiedź czy oprócz wysokości główki szyny jest jeszcze jakaś różnica, która przemawia za piko A? :cry:
Pozdrawiam
Może mówiąc "uniwersalne" miał na myśli tory typu FLEX (długie giętkie odcinki) umożliwiające dowolne kształtowanie łuków ? Piko A-Gleis też ma w ofercie flex'y o długości 940mm

Moim zdaniem żadne ograniczenia w łączeniu torów różnych marek nie występują. Przecież można łączyć Piko z Roco, Tillig, Mehano czy Peco o różnych wysokościach główki szyny, a nawet ze starszymi rurkami - odwrócone "U"

Jedyne co trzeba posiadać to specjalne złączki, tory przejściowe lub trochę chęci i zdolności manualnych by samemu zrobić taka przejściówkę ;)
 
OP
OP
Marek Brzezińsk

Marek Brzezińsk

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#5
zgoda, to wszystko wiem, z tym, że cena piko A jest zdecydowanie większa niż pozostałych, odnośnie torów uniwersalnych nie chodziło tylko o flexy, a o to, że Piko zrobiło niestandartowy wymiar, czy pod względem trakcyjnym i technicznym są takie same jak z innych firm?
Pozdrawiam
 

pepej

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#6
Marek Brzezińsk napisał(a):
zgoda, to wszystko wiem, z tym, że cena piko A jest zdecydowanie większa niż pozostałych, odnośnie torów uniwersalnych nie chodziło tylko o flexy, a o to, że Piko zrobiło niestandartowy wymiar, czy pod względem trakcyjnym i technicznym są takie same jak z innych firm?
Pozdrawiam
Z właściwości trakcyjnych Pioko A-Gleis jestem zadowolony.

Nie wiem o jaki wymiar Ci chodzi, mogę jedynie podejrzewać że o wysokość główki szyny, która PIKO wynosi 2,5mm zresztą nie tylko w Piko bo wiekszość producentów ma w ofercie tory tzw CODE 100 o wysokości główki 2,5mm. Porównując np tory PIKO z ROCO hobby mozna dostrzec różnice w przekroju. Szyny PIKO są delikatniejsze, co w tym przypadku uważam za zaletę, cenowo faktycznie gorzej wypadają
 

Podobne wątki