• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Tory z podkladami drewnianymi

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
#21
Reakcje
70 0 0
#22
@Zbyszek mógł byś opisać, jak udało Ci się uzyskać taki, myślę że wręcz idealny efekt podkładów, chodzi mi o kolor, strukturę, ogół. Podkłady naprawdę powalają, wielki szacunek.:)
Szczególnie ten drugi wpis ze zdjęciami.
 

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
810 71 5
#23
@kolejowy Marwin Dziękuję, że się podoba, ale szczerze mówiąc d..... nie urywa. Nie udało mi się dobrać zadowalającej kolorystyki, ale powoli pracuję nad tym.
Gdy efekt będzie łał, to wtedy skrobnę trzy zdania, co i jak.
 

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
810 71 5
#26
Próba nr.2. Muszę koniecznie zainwestować w jakąś porządną lampę do oświetlenia, bo zdjęcia wychodzą tragicznie. To co widać, pozostawiam ocenie oglądających. Sknociłem tłuczniowanie:mad:, reszta jest w miarę, ale do efektu łał, jeszcze bardzo daleka droga. Dziękuję @DarekW , za pomoc. Faktycznie, potraktowałem szynę farbą gunze, jako podkład i nic się nie połuszczyło. Nad szyną będę się jeszcze znęcał.
tor4.jpg

tor2.jpg tor3.jpg
 

Arcyk

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#29
Wg mnie poprzednie podkłady były lepsze. Tu ogólne wrażenie jest dobre, mniejszy kontrast (w zasadzie jego brak), ale z drugiej strony te podkłady są jakieś takie "gładkie". Zniknęła struktura drewna, a w tych "szarych" z poprzedniej strony była lepiej widoczna. Może do efektu "łał" jak piszesz wystarczy połączyć oba zdjęcia i bliżej szyn zostawić rdzawy kolor, jak tutaj zrobiłeś, za to na środkach i brzegach podkładów wrócić do odcieni szarości?
 

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
810 71 5
#30
Już nic nie będę ruszał, tzn. pewnie poleży sobie tydzień i jeszcze trochę poprzecieram.
Cały problem, że ten tor był cztery razy zmywany do gołego plastiku szczotą nylonową i pewnie troszkę fakturę starło. Druga sprawa, że malowanie trzeba zminimalizować do jednego pomalowania podkładem. Metodą prób i błędów, doszedłem, że Ammo MIG jest niezły, trzeba będzie tylko mieszać kolory.
Czekam na ten specyfik AK do czernienia metalu i dwa wyuzdane narzędzia do ostrych zabaw z torem. Postanowiłem poświęcić jeszcze jeden flex na cztery różne rodzaje zwietrzenia podkładów.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Techniki modelarskie 20
Techniki modelarskie 7
Techniki modelarskie 7
Techniki modelarskie 5
A
Techniki modelarskie 73

Podobne wątki