• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Tory z podkladami drewnianymi

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
#3
Testuje nowa technike malowania torow. Pierwsze koty za ploty.
Co myslicie?
A powiedz, czy malowałeś tory, czy podkłady?
Na Twoich zdjęciach to za bardzo malowania torów nie widać. Natomiast podkłady mają ciekawy kolor, może trochę za jasny jak dla mnie. No ale jasny/ciemny albo różnicę w odcieniach to można ocenić jedynie na żywo, bo każdy z nas ma inaczej ustawioną temperaturę barwową monitora i tu ocena każdego z nas może być oderwana od rzeczywistości.
 

Mateusz B

Moderator Grupy KKMK
Zespół forum
KKMK
H0e
Reakcje
327 2 0
#4
Kolor Twoich podkładów wyszedł rudy, tak jakby podkłady były stalowe:

Prazce_ocelove.JPG
Zdjęcie z wikipedi
W rzeczywistości podkłady dobrze utrzymanego toru są dużo bardziej szaro-czarne:

Zeleznicni_prazce_a_koleje.jpg
Zdjęcie z wikipedi
 
OP
OP
C

Cobrix

Aktywny użytkownik
NAMR
Reakcje
93 1 0
#6
Chodzilo mi rzecz jasna o podklady, zeby uzyskac wrazenie drewnianych podkladow. Musze w takim razie dokonac proby z innym kolorem, cos mniej rudego...
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.384 71 3
#7
Chwila moment... a do czego/ jakiego obiektu tor prowadzi, bo czasem to może mieć wpływ na barwę - po iluś tam składach tor mógł się pokryć jakimś nalotem, szczególnie jak wagony były odkryte i pęd powietrza wywiewał część sypkiego ładunku...
Kiedyś czytałem, że na LHS były takie problemy gdy składy do huty rudę woziły...

Pozdrawiam z MMz:)
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.384 71 3
#10
W zasadzie Misiek masz rację.. chyba , że ekipa torowców tor regulowała bo tłuczeń taki świeży;).

Pozdrawiam z MMz:)
 

zuk

Znany użytkownik
FREMO Polska
KSK Wrocław
Reakcje
159 8 1
#11
a jak dla mnie, to jak byś nie zrobił, to będzie dobrze - byle się Tobie podobało.
W załączniku zdjęcia torów ze stacji w Oleśnicy - przy jednym peronie - 2. Przy peronie pierwszym były rude podkłady i jasny tłuczeń...
 

Załączniki

OP
OP
C

Cobrix

Aktywny użytkownik
NAMR
Reakcje
93 1 0
#12
40 lat temu wystarczyly mi tory przybite do sklejki gwozdziami ;). Potem pomalowalem wszystko farbkami zeby bylo jak na prawdziwej kolei i nie moglem zrozumiec dlaczego loki przestaly jezdzic (pojecie przewodzenia pradu bylo mi wtedy obce :))

Do niedawna malowalem wszystko jak leci "szprejem" w jednym kolorze, nastepnie doszly pudry, potem aerograf i rozne odcienie dla szyn i podkladow. I wciaz cos chce czlowiek lepiej, wiecej......
 

teigrekty2

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
3.860 111 7
#13
Wszystko jest na odwrot, podklady powinny byc czarno/szare. Wszak te sa nasaczane w kreozocie. Szyny powinny byc rdzawe/rude, wszak te sa ze stali. Takie czarne szyny to w zasadzie byly w parowozowniach, lub ewentualnie na terenie kopalni. Rozjazdy takze maja takiego koloru szyny, jako ze sa tam duze ilosci smaru. Tu widze bardziej tor szlakowy, lub ewentualnie bocznice.
 

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
808 71 5
#14
Mój tor na podkładach drewnianych. Linia główna, kilka lat już nie modernizowana. Już nic nie poprawiam, przyciemnię tylko delikatnie szynę, bo rdza jest ładnie matowa, ale zbyt jasna.. Nie wyszedł efekt Łał, ale jest to moja pierwsza diorama, która służy do testowania różnych technik, a docelowo ma służyć do fotografowania taboru.
 

Załączniki

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
808 71 5
#17
Co to za szuter?... jeśli to nie ściśle tajne. Pytam bo podoba mi się jego kształt. Zapewne barwiony przez ciebie.
Tłuczeń jest własnej roboty, przesiany bazalt z materiału stosowanego do robienia asfaltu. Barwiony luzem farbami Vallejo na gazecie, a po przyklejeniu pociągnięty washem własnego patentu.
 

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
808 71 5
#20
@zdeniu Dzięki, że się podoba, ale tak jak pisałem, jest to diorama testowa. Mam jeszcze jedną, na której chce przetrenować jeszcze jedną kolorystykę i tłuczeń granit Polaka H0/TT 1:1, bo na makiecie chcę mieć trzy odcienie tłucznia, różne kolory rdzy na szynach. Chcę jeszcze potrenować odwzorowanie starych, szarych podkładów w torze bocznym, wychlapków w torze. Zainwestowałem łącznie sumę 4cyfrową w tory, rozjazdy i klamoty Weinerta, więc nie stać mnie na doświadczenia na makiecie. Dlatego poświęciłem jeden flex na testy. Zapomniałem napisać, że tu jest szyna 2,1mm Tilliga, a łubki to temat na zupełnie osobny wątek.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Techniki modelarskie 20
Techniki modelarskie 7
Techniki modelarskie 7
Techniki modelarskie 5
A
Techniki modelarskie 73

Podobne wątki