• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Tory Tillig czy Roco

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
808 71 5
@Zbigniew Gałczyński , Zbyszek, właściwie Andrzej Ci wszystko wyjaśnił, reszta rozjazdów jest normalna, poza tym jednym anglikiem.
Mógłbyś pokazać to Peco, bo oni chyba robią jakiegoś krótkiego anglika. Jak z podkładami, czy mają taką samą wysokość?
 

arek62

Aktywny użytkownik
Reakcje
5 0 0
Cześć
Jak wejdziesz na Modell Bahn Shop Lippe to przy artykule jest napisane: für NEM und RP 25Räder.
To są te uniwersalne.

Przy tych innych jest napisane für schmale RP25 Fine -Radssätze
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
3.982 28 1
Andrzeju, Arku dziękuję za wyjaśnienie(y)

@Zbigniew Gałczyński
Mógłbyś pokazać to Peco, bo oni chyba robią jakiegoś krótkiego anglika. Jak z podkładami, czy mają taką samą wysokość?
Zbyszku zgadza się ten "anglik" jest krótszy ,ale mnie taki pasuje.
Miałem "anglika" firmy Weller był długi ,ale potrzebny był kolegom z BGM na ich makietę i się wymieniłem:)
Powiem ,że podkładów nie porównywałem (wysokość) ,bo dopiero nie dawno dotarły do mnie flexy Weinerta ,a rozjazdy mam dopiero zamiar kupić.
Rozjazd krzyżowy Peco wygląda tak:
anglik Peco 3.jpg
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
Mam ten rozjazd a nawet dwa na mojej makiecie i jest ok jeśli chodzi o mechanikę :) Geometrią trochę odbiega od ideału... ale coś za coś :)
 

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
808 71 5
Weinert zapowiedział w nowościach na rok 2018 tor na podkładach stalowych. Wreszcie. Program rozjazdów o skosie 1:9 zupełnie zarzucony, więc raczej anglika, czy rozjazdów podwójnych raczej nie będzie.
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
Co prawda mnie to zupełnie nie interesuje w zastosowaniu makietowym (podkłady stalowe), ale z ciekawości zapytam - w Polsce to stosuje się w ogóle takie podkłady?
Informacja o zarzuceniu programu rozjazdów o skosie 1:9 dobijająca. Szkoda...
 

śledź

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.692 58 9
Co prawda mnie to zupełnie nie interesuje w zastosowaniu makietowym (podkłady stalowe), ale z ciekawości zapytam - w Polsce to stosuje się w ogóle takie podkłady?
Informacja o zarzuceniu programu rozjazdów o skosie 1:9 dobijająca. Szkoda...
Czy w Polsce stosuje się metalowe podkłady to nie wiem, ale na pewno były stosowane i jeszcze można spotkać np w Niemczech, tu gdzie mieszkam w Berchtesgaden Land na linii Freilassing,Bischofswiesen,Berchtesgaden, aczkolwiek w zeszłym roku linia ta została w dużym stopniu zmodernizowana i metalowe podkłady zastąpione zostały betonowymi.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.292 459 29
Podkłady stalowe były w Polsce, głównie na liniach budowanych przez Niemców. Trochę tego pewnie jeszcze zostało, ale chyba tylko na bocznych torach. Nie wiem, czy podkłady stalowe przetrwały jeszcze gdzieś na torach szlakowych, na czynnych liniach.
Program rozjazdów o skosie 1:9 zupełnie zarzucony
A gdzie jest o tym informacja? Ale żeby to była "dobijająca informacja"? Bez przesady...
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
Moje pytanie dotyczy rozjazdów Roco Wr10.
Czy to prawda, że one są najbliższe rzeczywistym?
Nie są. Jak wspomniał kolega wyżej - Roco było bardzo dobre do czasu, gdy nie pojawiła się alternatywa chociażby w postaci rozjazdów WEINERT: http://www.makieciarz.pl/weinert-cat-2906.html

(polecam jednak kupować je w sklepie https://www.modellbahnshop-lippe.com/ - wpisać numer katalogowy rozjazdu, np: https://www.modellbahnshop-lippe.co...07002-0-0-0-0-2-0-grp-de-p-0/ein_produkt.html ). Link do Makieciarza dałem, bo na jednej stronie widać ofertę tych rozjazdów.

Geometrycznie lepsze są od Roco EL10 i WR10 także Tilligi EW6. Tilligi jednak mają jedną "wadę" - nie ma w nich podwójnych podrozjezdnic, a takie wersje często spotykane były na lokalnych liniach PKP. Weinerty je mają. Weinerty wogóle mają dużo. Nawet szyna ma wysokość CODE75 a nie CODE83 jak ma to miejsce w ROCO i Tilligu. Cena zresztą mówi swoje.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.292 459 29
Cena zresztą mówi swoje.
No właśnie. To zasadniczo prawda, co pisze kolega J1974H0, ale pytanie, czy rzeczywiście koledze Tata1000 są potrzebne aż tak realistyczne i drogie rozjazdy? Wydaje mi się, że na "normalną" makietę (nie hiperrealistyczną) Roco są zupełnie wystarczające i tu w pełni zgadzam się z kolegą nohabem.
Są one bliskie kompromisowi, pomiędzy realem i modelarstwem.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.292 459 29
No tak, ale w ten sposób można jeszcze znaleźć przykłady znacznie wierniejszych rozjazdów, z różnych manufaktur, gdzie jeden rozjazd kosztuje dobrze ponad 100 euro. Nie dajmy się zwariować. A wymowa wpisu kolegi J1974H0 jest taka, że od kiedy są Weinerty, to o Roco lepiej zapomnieć, choć pewnie nie chcial tego tak ująć.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
M
Buduję makietę 5
Buduję makietę 3
Buduję makietę 9
Buduję makietę 33
Buduję makietę 36

Podobne wątki