• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Diorama Tory Równoległe prąd

matidj201

Aktywny użytkownik
Reakcje
420 6 0
#1
Witam wszystkich planuję swoją dooramę na której chcem mieć 5 torowisk ułożonych równolegle do siebie i kilka rozjazdów.Taka jest moja wizja dlatego pytam na początku czy takie coś będzie działać? Jak te torowiska wszystkie połączyć ze sobą żeby miały prąd? I potem wszystko jako cyfrowe sterowanie. Może macie jakiś rysunek albo filmik.
 

sluzbowo

Znany użytkownik
Reakcje
137 1 0
#2
Odpal SCARMa, zrób sobie plan i zmierz długość wynikowego układu. Jakoś nie widzę 5 torów (nie torowisk) z kilkoma rozjazdami na dioramce 40 x 80 cm.
 
OP
OP
matidj201

matidj201

Aktywny użytkownik
Reakcje
420 6 0
#5
No wiem ze nie ma jak jeździć ale nie mam warunków ze względu na metraż pokoju. To ma być cos jak mała stacja manewrowa. Dlatego chodzi mi o to podłączenie
[DOUBLEPOST=1515152357][/DOUBLEPOST]Taki rozrys torów Ok i teraz jak to połączyć do prądu a następnie sterowania?
 

sluzbowo

Znany użytkownik
Reakcje
137 1 0
#6
Pojęcia "mała" i "stacja manewrowa" moim zdaniem wykluczają się, chyba że chcesz pobawić się w kolejową grę logiczną opartą na "Inglenook Sidings".

http://www.wymann.info/ShuntingPuzzles/sw-inglenook.html

Abstrahując od tego co napisałem powyżej, wszystko na temat "elektryki" na modułach, dioramach, czy makietach zostało już na tym Forum powiedziane. Poświęć zatem jakąś ilość czasu na przeszukanie archiwum.
 
OP
OP
matidj201

matidj201

Aktywny użytkownik
Reakcje
420 6 0
#7
Ok będę czytał na temat elektryki. Po prostu mam taką wizje tej dioramy gdyż głównie chodzi mi tylko o prezentacje swoich modeli.
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
4.992 140 0
#9
Albo na słownik ortograficzny.

p.s.
Z i N nie są wiele tańsze od innych wielkości, czasem wręcz przeciwnie.
 

marekm

Znany użytkownik
Reakcje
1.388 0 0
#11
Odpowiadając wprost na pytanie zadane w pierwszym poście i posługując się obrazkiem @sluzbowo :
w najprostszym wariancie wystarczy takie podłączenie jak po lewej stronie obrazka, doświadczenie
i praktyka mówią, że warto zrobić przyłącza w większej ilości miejsc, np. tak jak po prawej stronie obrazka.

Gdybyś chciał bawić się w analog to przy tego typu układzie trzeba by wyodrębnić odcinki izolowane i
zapewnić sonie ich niezależne podłączenie do zasilania. W cyfrze ten problem znika a ewentualne odcinki
izolowane przydają się tylko do wykrywania obecności taboru w danym miejscu.

5 rownoleglych_.jpg
 

Podobne wątki