• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Tory na podłogę - dyskusja

marekrw

Aktywny użytkownik
Reakcje
132 1 0
#22
HO hehe zapomniałem podać skali
[DOUBLEPOST=1503430841][/DOUBLEPOST]
Pierwsza zasada tego forum to piszemy w języku ojczystym używając rodzimych liter i znaków.
Wracając do tematu to plany masz ambitne ale jak najpierw chcesz wszystko zgromadzić, a potem to rozplanować to czarno to widzę i dalsza dyskusja jest raczej stratą czasu i bez sensu.:(
dlaczego uważasz, że dalsza dyskusja jest stratą czasu? Jeśli nie chcesz to nie dyskutuj. Idź na dwór się przewietrz bo wprowadzasz niepotrzebne emocje.
W ciągu 2 miesięcy zgromadziłem rzeczy za ponad 30 tys złotych więc uważam, że dyskusja ma sens, a pomoc innych forumowiczów wskazana. Może ktoś ma jakieś fajne pomysły, może w czymś doradzić...
 

Adamzalesie

Znany użytkownik
Reakcje
281 45 10
#23
HO hehe zapomniałem podać skali
[DOUBLEPOST=1503430841][/DOUBLEPOST]
dlaczego uważasz, że dalsza dyskusja jest stratą czasu? Jeśli nie chcesz to nie dyskutuj. Idź na dwór się przewietrz bo wprowadzasz niepotrzebne emocje.
W ciągu 2 miesięcy zgromadziłem rzeczy za ponad 30 tys złotych więc uważam, że dyskusja ma sens, a pomoc innych forumowiczów wskazana. Może ktoś ma jakieś fajne pomysły, może w czymś doradzić...
I czym się tak kolega podnieca i co że za 30 koła w dwa miesiące. Może tu wszyscy są biedni?
 

marekrw

Aktywny użytkownik
Reakcje
132 1 0
#24
I czym się tak kolega podnieca i co że za 30 koła w dwa miesiące. Może tu wszyscy są biedni?
Nie chwale się tylko chodziło mi o to, że zbieram dużo i dyskusja o rodzaju torów nie jest zbędna. Mam pewną koncepcję którą staram się zrealizować dlatego też napisałem kilka postów wcześniej, że najpierw muszę zebrać odpowiednią ilość budynków, pojazdów, torów, infrastruktury, a dopiero potem to wszystko rozplanować. Źle odczytałeś mój post. Widzę, że odbiegamy od tematu dlatego też ponawiam pytanie. |Jakie tory są najlepsze na makietę? Tory będą na stałe położone. Zależy mi aby były dobrej jakości i wytrzymały wystarczająco długo. Ważne, żeby były jak prawdziwe.
 

marekrw

Aktywny użytkownik
Reakcje
132 1 0
#29
Już na szczęscie mam taką osobę. Okazało się, że moj pracownik to miłośnik modelarstwa itd. Zaoferował pomoc przy wszystkim, oczywiście po pracy :)
 

X4EC

Nowy użytkownik
Reakcje
1 0 0
#31
Koledzy, czy może wiadomo już kiedy będą dostępne tory roco line na gumowej podsypce. Chodzi mi o łuki r5 r6 oraz długie rozjazdy. W polsce niedostępne a w zagranicznych sklepach są.
 

X4EC

Nowy użytkownik
Reakcje
1 0 0
#32
Czy może nie czekać na roco line tylko kupić trix c-gleis, mają r647mm to nieco więcej niż roco R6, a także przyzwoite rozjazdy12 stopni. Niestety nie widziałem tych torów w rzeczywistości, roco line miałem 15 lat temu i wyzbyłem się ich na rzecz fleischmann profi gleis czego nie mogę sobie darować.
 

Tarka

Aktywny użytkownik
PKMK
Reakcje
204 1 0
#33
Jeśli są produkowane to są dostępne tylko musisz zamówić. Ponieważ nasze sklepy mają na stanie geoline to dość niechętnie będą zamawiać inny system żeby leżał na sklepie...
 

X4EC

Nowy użytkownik
Reakcje
1 0 0
#34
Faktycznie, zamówić można, różnie tylko z czasem dostawy, w szczególności rozjazdy. Poważnie zastanawiam się nad trix c-gleis. Pytanie do Kolegów, w który system wejść? Wybór na długie lata i sporo wydanych pieniędzy. W Roco przy rozjazdach kłopotliwe tory uzupełniające w trixie brak rozjazdów krzyżowych. Wszystko ma plusy i minusy, na razie korzystam z fleischmann profi gleis ale nie chce już w niego pakować kasy, faktem jest, że to system sprzed ponad 30 lat. Ehhh gdyby tak piko a-gleis miały podsypke wraz z jakimś systemem zatrzasków...
 

kolejarz112

Nowy użytkownik
Reakcje
15 1 0
#36
Ja kupiłem zestaw torów Roco Geoline,wszystkie dostępne obecnie zestawy. Dodatkowo zakupiłem na Allegro zasilacz analogowy Roco. Oprócz tego zakupiłem zasilacz Mehano. Mam tylko problem z podłączeniem tych zasilaczy do torów. Co prawda mam tor zasilający Roco Geoline oraz kabel zasilający,ale obie końcówki nie pasują do siebie. I w związku z tym mam pytanie,gdzie mogę kupić przejściówkę do nich,tzn. adapter? Pozdrawiam.
 

kolejarz112

Nowy użytkownik
Reakcje
15 1 0
#38
Nakupiłeś tyle torów a nie zadałeś sobie trudu żeby sprawdzić, że Roco Geoline mają dwa rodzaje końcówek od zasilania: do analogu oraz cyfry?
Ja mam niestety,chyba końcówki do analogu,bo to jest tor zasilający z końcówką zasilającą,na klipsy oraz mam dodatkowo kabel zasilający na klipsy.Mój błąd faktycznie przepraszam. Teraz już będę wiedział,że muszę kupić końcówki do analogu a nie do cyfry. Przed chwilą sprawdziłem,zasilacz Roco nr. kat. 10704-analogowy i kabel zasilający Roco nr. 61191 oraz tor zasilający Roco z kablem,numeru nie pamiętam. W każdym bądz razie kabel jest na klipsy,a zasilacz ma z boku cztery końcówki do podłączenia. Dwie pierwsze-niebieska i żółta,to jest chyba podłączenie zasilania dla lokomotyw,z 2 różnych torów,bo jest tam symbol lokomotywy,a 2 pozostałe są do zasilania zwrotnic. Tak mi się wydaję. Ale jeżeli się mylę to mnie poprawcie.
 

kolejarz112

Nowy użytkownik
Reakcje
15 1 0
#39
A i jeszcze jedna informacja. Tor zasilający Roco ma numer katalogowy 61117,a końcówka zasilająca jest na klipsy. I teraz mam właśnie pytanie jak to wszystko ze sobą połączyć,bo nie znam się za specjalnie na elektryce. Prywatnie mogę powiedzieć,że bardziej interesuje mnie mechanika kolejowa,a szczególnie konstrukcje mechaniczne lokomotyw i wagonów,np. napęd i konstrukcja wózków oraz podwozia lokomotywy serii EU 07 i pochodnych serii. Ale to jest tylko taka,krótka moja dygresja. Co prawda nie na tą grupę,ale mam nadzieję,że nikt się na to za mnie nie obrazi. Pozdrawiam.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Kolej podłogowa 17
Kolej podłogowa 18

Podobne wątki