• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Tory na podłogę - dyskusja

Pticek

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Koledzy czy macie jakiś patent na przesuwające się tory Piko na parkiecie? Co można podłożyć, tak aby później bez problemu to złożyć.
 

Grzes

Moderator forum Sterowanie oraz Mikro-producenci.
Zespół forum
BGM
SMK Katowice
Reakcje
571 7 0
#3
Tory tzw. modelowe nie za bardzo nadają się na zabawą w " podłogówkę " :(
Prawdopodobnie zauważyłeś, że przy większych prędkościach na łukach tory się przesuwały :D
 
OP
OP
P

Pticek

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#4
Własnie żałuję że kupiłem tory Piko a nie Roco, ale za dużo już zainwestowałem żeby je zmieniać. W Geoline nawet kable można schować:mad:. Poszukam w necie może są jakieś maty antypoślizgowe.
 

Grzes

Moderator forum Sterowanie oraz Mikro-producenci.
Zespół forum
BGM
SMK Katowice
Reakcje
571 7 0
#5
Własnie żałuję że kupiłem tory Piko a nie Roco, ale za dużo już zainwestowałem żeby je zmieniać. W Geoline nawet kable można schować:mad:. Poszukam w necie może są jakieś maty antypoślizgowe.
Żebyś mnie źle nie zrozumiał - nie chodzi o samą firmę ( ROCO, PIKO, TILLIG, itd. ), tylko chodzi o przeznaczenie danych torów.
Większość firm produkuje tory zarówno modelowe jak i takie do zabawy w podłogówkę ;)
Twój wybór padł na Piko - niestety na podłogówkę jest to kiepski wybór.
 

riddlerpl

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#6
Może po prostu kup odpowiedni dywanik/gumowa matę? Taką szybko rozwijalną i oferująca adekwatna przyczepność.
 

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.221 41 5
#8
Ja zawsze rozkładałem duuuże prześcieradło. Chroni przed kurzem z podłogi i nic się nie przesuwało...samo :)
Ale generalnie popieram opinie kolegów :)
 

Tarka

Aktywny użytkownik
PKMK
Reakcje
204 1 0
#12
Roco gumowce wracają od końca maja - tam to jest geometria i do tego po tych torach można prawie bezkarnie chodzić.
 

Phantomiusz

Aktywny użytkownik
Reakcje
7 0 0
#13
Z tym chodzeniem po roculcach bym uważał. Pękają. O wiele wytrzymalsze są Trixy. Systematycznie testowane przez mojego syna. Zresztą Trix ma lepsze łączenie elektryczne.
 

Tarka

Aktywny użytkownik
PKMK
Reakcje
204 1 0
#14
Nie mylmy gumowców rocoline z plastikami geoline. Geoline potrafią pękać przy łączeniu i rozłączaniu o ile ktoś nie jest delikatny. A z rocoline na podkładzie gumowym nie mam problemów z pękaniem.
 

jestrabh

Znany użytkownik
Reakcje
2.810 40 1
#16
Najlepsze tory? To zależy jakie będą miały przdznaczenie.Jeśli do rozkładania i składania np. na podłodze to geoliny są chyba najlepsze.Jeśli na makietę to modelowe, a jakiej firmy to tu jest wiele możliwości i uwarukowań od finansowych począwszy, a na technicznych skończywszy.Tu pojęcie jakie najlepsze jest względne.;)
 

marekrw

Aktywny użytkownik
Reakcje
132 1 0
#17
na makiete przestrzenną. Bez ciaglego rozkladania. Powiedzmy szukam klasy Premium bo chce zeby służyły lata. Czy mozesz cos polecic? Zamierzam wybudowac miasto całe. Na razie zbieram budynki i pojazdy, potem tory i el. infrastruktury, a na koniec musze to wszystko rozplanowac i poszukac magazynu zeby miec to gdzie trzymac i pozniej pokazywac zwiedzajacym. Ale to plany na lata....
 

jestrabh

Znany użytkownik
Reakcje
2.810 40 1
#20
na makiete przestrzenną. Bez ciaglego rozkladania. Powiedzmy szukam klasy Premium bo chce zeby służyły lata. Czy mozesz cos polecic? Zamierzam wybudowac miasto całe. Na razie zbieram budynki i pojazdy, potem tory i el. infrastruktury, a na koniec musze to wszystko rozplanowac i poszukac magazynu zeby miec to gdzie trzymac i pozniej pokazywac zwiedzajacym. Ale to plany na lata....
Pierwsza zasada tego forum to piszemy w języku ojczystym używając rodzimych liter i znaków.
Wracając do tematu to plany masz ambitne ale jak najpierw chcesz wszystko zgromadzić, a potem to rozplanować to czarno to widzę i dalsza dyskusja jest raczej stratą czasu i bez sensu.:(
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Kolej podłogowa 17
Kolej podłogowa 18

Podobne wątki