• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Tory na parkiecie

Pticek

Nowy użytkownik
Posiadam tory Piko i rozkładam je na parkiecie. Podczas jazy pociągów niestety się one przesuwają, Czy macie jakiś pomysł co można dać pod tory żeby pociąg nie wprowadzał je w ruch:)

KSK 1982

Moderator Grupy GGM i kustosz forum Sala pamięci
Zespół forum
GGM
I masz to na podłodze? Korek nie kruszy się?
składam i rozkładam jak same szyny, korek jaki miałem czyli dekoracyjny 3mm (zostało ze starego remontu), a to czy się kruszy zależy od cięcia i samego obchodzenia się z elementami, podstawa to idealnie przyciąć na odpowiednią długość, wedle uznania można nawet trawy dodać;).Całość dodatkowo ładnie usztywnia zawikolowany szuter. U mnie się sprawdza, jak ktoś ma korek proponuje spróbować samemu i zobaczyć czy spełnia to rozwiązanie oczekiwania.

IMG_0674.JPG

IMG_0675.JPG

IMG_0679.JPG

IMG_0683.JPG

Michał_P

Znany użytkownik
Bardzo mi się podoba ten pomysł. Zastanawiam się jednak nad możliwością użycia innego materiału zamiast korka. Czy np. styrodur nadaje się do instalowania torów, szutrowania itp?

Marcin Kempa

Aktywny użytkownik
Ogólnie to ten korek w ogóle nie potrzebny, bo nie tworzy "fałszywego" nasypu, więc bez problemu można tory mocować bezpośrednio do płyty. Pomysł fajny, ale proponował bym płyty delikatnie szersze i jakieś metody ich mocowania(dyble?) Żeby nie trzymało się wszystko tylko na spinkach.

Adam Okuń

Znany użytkownik
Gruby karton modelarski w zupełności wystarczy zamiast korka. Można sobie zrobić swoje własne geoline' y z porządnym szutrem w formie nasypu. Wystarczy zrobić piramidkę. Kartonik 3-5mm gruby na szerokość podkładów +3mm podkleić do torów. Następnie przykleić je do drugiego szerszego na 5-7mm z obu stron kartonika, zaszutrować w delikatny nasyp, przesiać boki trawką i składać do zabawy.

Ostatnio edytowane:

KSK 1982

Moderator Grupy GGM i kustosz forum Sala pamięci
Zespół forum
GGM
Zgadzam się z Adamem całkowicie, u mnie był zastosowany korek bo takowy miałem na zbyciu, karton też dobrze wygłusza a możliwości taka zabawa daje duże, grunt to tak jak pisałem wcześniej dobrze dociąć na wymiar. Styrodur moim zdaniem zbyt łatwo się ściera. Poza tym w przyszłości i tak można zastosować te elementy na makiecie uzupełniając tylko szuter przy łączeniach.

A ja młodemu zrobiłem na cienkiej sklejce odcinki składające się z kilku torów podobnie jak kolega powyżej.
Do tego 2 mini moduły stacja i tunel na płytach. Wszystko takie by odłożyć na półkę moduł z budową do zabawy resorakami siku i torami. Składa sobie to tak jak mu się podoba. Tory wprawdzie geoline roco ale to nie ma znaczenia. Ostatni powstał nawet mały moduł x dwoma torami prostymi i ruinami do zabawy żołnierzykami
Ponieważ jest to do zabawy maty trawiaste. Piasek z wikolem itp by było trudne do uszkodzenia w trakcie nieustannych karamboli katastrof i wojen ;)

OP
OP
P

Pticek

Nowy użytkownik
Dzięki za podpowiedzi, ale chyba kupię sklejkę dwa kawałki 130x150cm i będę je łączył. Zrobię nóżki ok 5cm żeby można pod spodem poprowadzić kable od zwrotnic.

Adam Okuń

Znany użytkownik
...apetyt rośnie w miarę jedzenia. Zacząłeś od parkietu skończysz na modułowej makiecie wokół domu ;) Na sklejce też dobrze tory podkleić do kartonu i zaszutrować. Trochę zieleni jakiś dworzec i będzie pięknie.

Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Kolej podłogowa 8
Kolej podłogowa 34