• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

1 (1:32) Tory i inne rzeczy na początek

Russel

Użytkownik
Reakcje
21 0 0
#1
Witam wszystkich,

Korci mnie rozpoczęcie przygody w skali 1. Czytałem tu i tam i zawsze pojawią się pytania. Pierwsze moje pytanie dotyczy torów, czy Marklin to dobre rozwiązanie i na dwór i do domu ? Chodzi mi o segment bardziej budżetowy niż wypasiony z manufaktur. Czy takie tory na okres zimowy należy zdemontować z ogrodu ?
Tabor. Znowu Marklin wiedzie prym z tego co widzę. Potem zaczynają się manufaktury z ekstra cenami ale też i jakością. Nigdy nie widziałem takiego taboru z bliska , no raz na targach , więc jak z jakością wypada Marklin, dobre to jest ? Pytania proste ale na początek muszę jakąś wiedzę zdobyć od użytkowników niż tylko sklepowe info.
 

Meggido

Znany użytkownik
Reakcje
2.652 12 2
#2
Witam wszystkich,

Korci mnie rozpoczęcie przygody w skali 1. Czytałem tu i tam i zawsze pojawią się pytania. Pierwsze moje pytanie dotyczy torów, czy Marklin to dobre rozwiązanie i na dwór i do domu ? Chodzi mi o segment bardziej budżetowy niż wypasiony z manufaktur. Czy takie tory na okres zimowy należy zdemontować z ogrodu ?
Tabor. Znowu Marklin wiedzie prym z tego co widzę. Potem zaczynają się manufaktury z ekstra cenami ale też i jakością. Nigdy nie widziałem takiego taboru z bliska , no raz na targach , więc jak z jakością wypada Marklin, dobre to jest ? Pytania proste ale na początek muszę jakąś wiedzę zdobyć od użytkowników niż tylko sklepowe info.
Tory Marklina nie sa najlepszym wyborem na zewnatrz. Jest to zwykla stal niklowana i po jakims czasie nikiel zejdzie i zostanie "golas", a to oznacza permanentna korozje. Polecam cos w wersji z nowego srebra lub mosiadzu.
Mam wagony Marklina i jakosc jest ok, nie narzekalbym.
 

Tempest

Znany użytkownik
Reakcje
549 1 0
#7
to jest nowe srebro
Na zdjęciach przedstawianych w sklepie internetowym Marklina tory te wyglądają jakby miały żółtawy kolor czyli trochę bardziej mosiężne były niż srebrne. Wydawało mi się że nowe srebro ma właśnie raczej srebrnawy kolor a nie żółtawy ?
 
OP
OP
R
Reakcje
21 0 0
#10
Pierwsza lokomotywa jedzie do mnie więc teraz przyszło pytanie o sterowanie. Jak i czym bo domyślam się, że mutlimouse nie poradzi sobie. Mam jeszcze FZ1, on to ze wszystkim daj radę :) a na poważnie to w co się zaopatrzyć ? Lokomotywa jest analogowa , na ten czas.
 
OP
OP
R
Reakcje
21 0 0
#13
Kupiłem BR78 Marklina. Starszy model, nie z tych obecnych wypustów. Drogi nie był, nie chcę na razie wchodzić w wysoki pułap cen bo tam to już kosmos jest :) ale też i jakość. Muszę się oswoić z nowym rozmiarem. A jak człowieka wciągnie to już wiadomo co się dzieje :) Nie wiem właśnie co potrzebne jest do sterowania. Jest jakiś sterownik Marklina , jakieś przystawki ale to chyba do cyfry jak doczytałem. Wolałem tu od razu zapytać się. Czyli co , dekoder zamontować i multimouse ogarnie ?
 

spur 1

Znany użytkownik
Reakcje
1.328 2 0
#14
Stary Marklin ma przełącznik ,cyfra -analog ,proponuje trochę się pobawić się na FZ1,sprawdzic napęd (plastikowa przekładnia )a potem pozbyć się tego starego dekodera Marklina systemu Motorola i zamontować np ZIMO 4-6A,i multimose ci to spokojnie ogarnie.
 

teigrekty2

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
3.860 111 7
#15
Stary Marklin ma przełącznik ,cyfra -analog ,proponuje trochę się pobawić się na FZ1,sprawdzic napęd (plastikowa przekładnia )a potem pozbyć się tego starego dekodera Marklina systemu Motorola i zamontować np ZIMO 4-6A,i multimose ci to spokojnie ogarnie.
Z tego co wyczytałem w pewnym czasie lokomotywy 1:32 Märklina miały silnik AC. Czy jest jakiś problem z postawieniem takiej lokomotywy na torach zasilanych prądem stałym?