• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pytanie? Tory H0e Roco i złączki

luky

Nowy użytkownik
Reakcje
1 0 0
#1
Siema wszystkim,

Mam może głupie pytanie, ale istotne organizacyjnie dla mnie. Gwoli nakreślenia sytuacji:

Do tej pory w kwestii torów zamawiałem jedynie 1 zestaw startowy Tillig TT i 2 tory flex Fleischmann H0e. Zestaw startowy, wiadomo, zwykle jest kompletny, z wyłączeniem firmy BEMO i niektórych zestawów Tillig, natomiast te tory flex Fleischmann sprzedaje bez pary złączek w zestawie, co na szczęście nie było mi potrzebne, bo robiłem dioramę w oparciu o nie, więc wystarczyły złączki podłączeniowe.

Teraz jednak zamierzam zrobić makietę H0e i zamówić 12 torów modelowych Roco H0e 30 stopni i nie mam pojęcia, jak Roco je pakuje, tzn. ze złączkami, tak jak Tillig pakuje tory BTS, czy może bez i trzeba oprócz złączek podłączeniowych zamawiać także paczkę złączek. W sklepach internetowych co prawda oferowane tory fotografowane są razem ze złączkami, ale wszyscy wiemy, jak działa marketing i jak się robi zdjęcia prezentacyjne towaru, a nie chciałbym niepotrzebnie płacić za dostawę dwukrotnie, a w tych sklepach, które przeglądałem (sporo ich było) nikt nie zamieścił czytelnego zdjęcia owych torów/toru w pudełku.

Bardzo proszę o odpowiedź :)
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
#3
Tory sprzedawane w krótkich odcinkach gotowych do użytku zawsze mają zamontowane na końcach złączki tak, by dało się je ze sobą połączyć. Złączek może nie być w torach "z metra", które trzeba samemu wykończyć, np. tzw fleksy, czy dostępne dawniej osobno szyny i osobno podkłady. A co to są "złączki podłączeniowe"?
 

Podobne wątki