• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pytanie? Tory DCC

Reakcje
0 0 0
#1
Witam.
Mam trochę pytań na temat torowiska. Jestem TOTALNIE ZIELONY, jest tyle rodzajów tych torowisk, że nie mam pojęcia które mogę kupić by spełniały moje wymagania.
Chciałbym kupić kolejkę - nową! :)
Jakie tory kupić by można było sterować za pomocą DCC?
Znalazłem tory ROCO geoLINE, jednak są one ciut drogie. Można dostać coś tańszego?
Tory DCC podłączamy do prądu na jakieś zmienne napięcie jak z analogiem? Czy tylko leci wtyk w gniazdo a resztę wykonuje się sterownikiem.
Jest jakiś tańszy zamiennik MultiMouse od Roco? Ponieważ jak już kupię te tory to trzeba również od razu kupić coś do sterowania tak?
Mam zestaw już nowszych torów od Mehano (T726 - model z BR218), dało by radę je podłączyć pod DCC?

Dziękuję z góry za wszelakie odpowiedzi.
Pozdrawiam
 

kolejarz112

Nowy użytkownik
Reakcje
15 1 0
#22
Witam wszystkich. Mam pytanie kupiłem w sklepie Makieta.pl 2 tory Roco Geoline 61190 z przyłączem do zasilania i w związku z tym chciałbym się zapytać,czy da się go podłączyć do zasilacza analogowego,a jeśli tak to jaki by pasował do niego?
 

OLF

Znany użytkownik
Reakcje
1.251 32 10
#23
61190 ma wtyczkę przystosowaną do boostera Roco, niemniej jeśli tylko przystosujesz ją do gniazda zasilacza który posiadasz, do każdy dający napiecie stałe 0-12 V.
Ja porzezałem kostkę łączeniową żeby dała odpowiedni rozstaw i napędzam FZ1
FZ1Anschluss.jpg
 

kolejarz112

Nowy użytkownik
Reakcje
15 1 0
#24
Ja też mam ET22-854 Piko,na zasilanie analogowe. Czyli wniosek z tego co piszesz jest taki,że trzeba tylko przerobić końcówki od przewodu zasilającego tor,tak aby pasowały do konkretnego rodzaju zasilacza. Dobrze zrozumiałem?
 

OLF

Znany użytkownik
Reakcje
1.251 32 10
#25
Tak! Ja zrobiłem przejsciówkę (odchudzona kostka jak na zdjęciu, do której wchodzą bolce wtyczki Roco, z drugiej strony widełki do zacisków FZ1), żeby zachować wtyczkę Roco do podłączenia do boostera. Jeśli nie korzystasz z DCC (albo ze standardu Roco), możesz u..krócić kabel idący do toru i dopasować do zasilacza jaki posiadasz.