• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pytanie? Tory DCC

kolejarz112

Nowy użytkownik
Reakcje
15 1 0
#22
Witam wszystkich. Mam pytanie kupiłem w sklepie Makieta.pl 2 tory Roco Geoline 61190 z przyłączem do zasilania i w związku z tym chciałbym się zapytać,czy da się go podłączyć do zasilacza analogowego,a jeśli tak to jaki by pasował do niego?
 

OLF

Znany użytkownik
Reakcje
1.251 32 10
#23
61190 ma wtyczkę przystosowaną do boostera Roco, niemniej jeśli tylko przystosujesz ją do gniazda zasilacza który posiadasz, do każdy dający napiecie stałe 0-12 V.
Ja porzezałem kostkę łączeniową żeby dała odpowiedni rozstaw i napędzam FZ1
FZ1Anschluss.jpg
 

kolejarz112

Nowy użytkownik
Reakcje
15 1 0
#24
Ja też mam ET22-854 Piko,na zasilanie analogowe. Czyli wniosek z tego co piszesz jest taki,że trzeba tylko przerobić końcówki od przewodu zasilającego tor,tak aby pasowały do konkretnego rodzaju zasilacza. Dobrze zrozumiałem?
 

OLF

Znany użytkownik
Reakcje
1.251 32 10
#25
Tak! Ja zrobiłem przejsciówkę (odchudzona kostka jak na zdjęciu, do której wchodzą bolce wtyczki Roco, z drugiej strony widełki do zacisków FZ1), żeby zachować wtyczkę Roco do podłączenia do boostera. Jeśli nie korzystasz z DCC (albo ze standardu Roco), możesz u..krócić kabel idący do toru i dopasować do zasilacza jaki posiadasz.
 

Podobne wątki