• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pytanie? Tory a sterowanie.

szelicjusz

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witam,mam pytanie.
Mam sterowanie cyfrowe Roco Multimaus i tory Piko.Chcę się dowiedzieć,czy te tory Piko A-Gleis współpracują z tym sterowaniem?Czy go nie zniszczą?Bo coś takiego wyczytałem w instrukcji,że tory muszą być bez kompensacji czy jakoś tak...Chciałbym wypróbować,czy wszystko działa,ale się boję bez torów roco.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.291 459 29
#3
tory muszą być bez kompensacji czy jakoś tak...
I własnie słowa "czy jakoś tak..." są tu kluczowe. Coś tam się przeczyta, bez głębszego zastanowienia się to przyjmuje i potem (na szczęście) są wątpliwości. Tory nie mają żadnej "kompensacji" (cokolwiek to znaczy w tym kontekście), chodzi o to, by przy podłączeniu zasilania do torów nie stosować kondensatora (mającego w systemie analogowym przeciwdziałać powstawaniu zakłóceń, np. w TV).

O, widzę, że kolega Adam był szybszy...
 

Marqus

Moderator Poznańskiego Klubu Modelarzy Kolejowych
PKMK
Reakcje
434 8 0
#4
OP
OP
S

szelicjusz

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#5
OP
OP
S

szelicjusz

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#6
Mam razem z centralką i zasilaczem kabelek z dwoma małymi bolcami włożony w centralkę w drugie wejście od lewej( z dwiema dziurkami),a drugi koniec to dwa druciki na końcu bez izolacji(to pewnie się podłącza do torów) czy mam wszystko co potrzebne?
 
OP
OP
S

szelicjusz

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#21
Dzisiaj mam właśnie czas przetestować zakupy.Postanowiłem rozłożyć wszystko i tu problem.Nie wiem jak zaprogramować lokomotywę w multimaus roco.Instrukcja jakby mało precyzyjna w necie też słabo z poradnikami na youtube.Więc postanowiłem napisać do was.Może przydałby się poradnik,a jeśli jjest u was coś takiego,to przepraszam że nie szukałem.