• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Tort Oelki

OP
OP
Oelka

Oelka

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#21
Nie były uwzględnione na planie, który wstawiłem tutaj, ponieważ na nim jest tylko torowisko. Jeden peron (pierwszy) ma być przy dworcu, a drugi między torami 2. i 3. A testy oczywiście zrobię (y)
 

ManMania

Znany użytkownik
Reakcje
6 0 0
#22
Szczerze nie wiem czy warto docinać korek pod kątem, aby się więcej umęczysz.Oszczędność szutru żadna, gdyż ja i tak pierw dawałem piasek, a potem na wierzch szuter, Daniel Loko coś takiego polecił :).
 
OP
OP
Oelka

Oelka

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#23
Korek docięty i przyklejony, miejsca pod napędy podmakietowe przygotowane, tory czekają na przyklejenie :). W międzyczasie walczyłem także trochę z podjazdami, niestety z powodu wyjazdu czeka mnie tygodniowa przerwa w pracach przy makiecie...
 
OP
OP
Oelka

Oelka

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#25
Witam,
Wróciłem z wakacji, głodny wrażeń przy budowie makiety :p W międzyczasie rozwiązał się problem dotyczący mostu w miejscu skrzyżowania torów, ponieważ zamówiłem pasujący w firmie Hulacki. Dostarczono mi go parę dni temu, ale zastanawiam się, jak mam się zabrać za jego waloryzację nie posiadając aerografu? :D Ma któryś z kolegów jakieś sprawdzone sposoby patynowania mostów kratowych? :)
 

Załączniki

statom

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#27
Gdzieś, kiedyś rzuciła mi się w oczy nazwa "równia stacyjna". W miejscu gdzie ma być peron nie docina się korka. Tor musi leżeć na tej samej wysokości na której stoi peron. No chyba że peron będziesz robił sam i uwzględnisz różnicę przy budowie.
 
OP
OP
Oelka

Oelka

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#28
Gdzieś, kiedyś rzuciła mi się w oczy nazwa "równia stacyjna". W miejscu gdzie ma być peron nie docina się korka. Tor musi leżeć na tej samej wysokości na której stoi peron. No chyba że peron będziesz robił sam i uwzględnisz różnicę przy budowie.
Też gdzieś o tym słyszałem i tak właśnie zrobiłem :D
 
OP
OP
Oelka

Oelka

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#29
Witam,
Wakacje się skończyły, a co za tym idzie, niestety na makietę poświęcić można dużo mniej czasu niż wcześniej :(. Próbowałem wykonać podjazdy z pianki (efekt w załączniku), na zdjęciach także mały mostek, pod którym pójdzie droga.
 

Załączniki

OP
OP
Oelka

Oelka

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#31
Fotka zrobiona z lampą, w rzeczywistości kolor wygląda trochę inaczej ;) W oryginale był jasny, prawie że biały, co niezbyt mi pasowało, więc przemalowałem :D
 
OP
OP
Oelka

Oelka

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#32
W ostatnim czasie zbyt dużo się przy makiecie nie działo... Wczoraj wykonałem próbne malowanie szyn na rdzawy kolor, chciałem dzisiaj wstawić fotki, ale niestety nie doczekałem się przyzwoitego światła. Miałem nadzieję że słońce wyjdzie chociaż na chwilę pozwalając wykonać jako takie zdjęcia (przy lampie aparatu nie widać tego ładnie), ale nie było okazji :mad:. Załączam także plan terenu, wykonany przez DanielaLoko :). Na dole po prawej znajduje się parowozownia jednostanowiskowa z wieżą wodną i maleńką dyspozytornią, na niebiesko magazyn przy bocznicy, pod nią kilka działek mieszkalnych, czerwony to dworzec z magazynem, a na lewo od niego dom dla pracowników kolei. Naprzeciwko dworca będzie sklepik, a budynki nad anglikiem oraz na lewym krańcu makiety to nastawnie. W przyszłym tygodniu, z racji większej ilości wolnego czasu, zamierzam popchnąć wszystko do przodu ;).
Przy okazji chciałbym życzyć wszystkim użytkownikom forum zdrowych, szczęśliwych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia :D
 

Załączniki

OP
OP
Oelka

Oelka

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#38
Witam Szanowne Grono po dłuuuuuugiej przerwie ;) Pewnie większość z tych, którzy w tym czasie natrafili na ten wątek, stwierdziła, że jest to kolejny rozpoczęty i niedokończony projekt, którego wykonawcy trochę się odwidziało albo porwał się na zbyt szeroką wodę... Przez pewien czas sam myślałem, że makiety nie dokończę, ale teraz, po prawie 6 latach przerwy znów przy niej pracuję i jestem dobrej myśli (y) Udany semestr na studiach bez kampanii wrześniowej psującej całe wakacje pozwolił mi w wolnym czasie planować i realizować powolutku to, co było zaplanowane kilka lat temu. Na fotkach stan aktualny, poprawiający się na bieżąco ;) W międzyczasie pracuję także nad pulpitem do sterowania napędami rozjazdów.
 

Załączniki

Marqus

Moderator Poznańskiego Klubu Modelarzy Kolejowych
PKMK
Reakcje
434 8 0
#39
Czy na tych dwóch torach na bocznicy za rozjazdem łukowym jest zachowana skrajnia?
Patrząc na zdjęcie wygląda, że są za blisko siebie.
 

Podobne wątki