• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa Tort 1:160 :)

lukas76

Aktywny użytkownik
Reakcje
99 3 0
#1
Jak to się mówi makietę czas zacząć...wreszcie :). Będę tu relacjonował budowę mojego tortu. Sam jestem ciekawy jak to wyjdzie bo tym razem będzie to sposób "projektuj i buduj" coraz bardziej popularny:)
 
OP
OP
lukas76

lukas76

Aktywny użytkownik
Reakcje
99 3 0
#3
Plan jest prosty : 120x120 z wyciętym jednym rogiem :) niestety nie mogę na razie wrzucić zdjęć. Jak to tort będzie jedna pętla +2 bocznice i zastanawiam się nad dodatkowym podniesionym odcinkiem ale to przyszłość owiana mgłą :)
 
OP
OP
lukas76

lukas76

Aktywny użytkownik
Reakcje
99 3 0
#5
Część pierwsza- podstawa.
Jako, że założeniem jest minimalna ingerencja w meble i pomieszczenie więc kupiłem gotowy blat w Ikea dokładnie takiej samego wymiaru jak blat właściwy.
1.jpg

Został on wypatroszony (Ikea daję wspaniałe możliwości w tym temacie).
3.jpg

Przykręciłem prowadnice meblarskie i zawias, żeby makietę można było podnieść -a żeby to zrobić musi mieć możliwość przesunięcia do przodu.
5.jpg
7.jpg


Tak, że blat właściwy jest nienaruszony a zawiasy makiety przykręcone są do spodniej cześć.
8.jpg

9.jpg
 
OP
OP
lukas76

lukas76

Aktywny użytkownik
Reakcje
99 3 0
#9
Po mimo walki wewnętrznej. Styropian przyklejony a na brzegach żeby się nie łuszczyło połówki podkładu pod tory
20180919_121357.jpg


Wybrałem styropian bo jest dla mnie bezproblemowy bardzo łatwo dostępny i mogę go obrobić termicznie ...no i jestem starej daty już prawie :)
 

Załączniki

kociol

Aktywny użytkownik
Reakcje
175 4 0
#18
Widzę, że Kolega Z-etkę na N-kę zamienił :) Życzę powodzenia w relizacji i z ciekawością bedę obserwował postępy prac i również przyłączam się do prośby kolegi Pado :)
 

Podobne wątki