• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa TORCINEK

OP
OP
Kris

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.221 41 5
Ostatnie zakupy :)
 

Załączniki

OP
OP
Kris

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.221 41 5
Wiadomości z Torcinka:
Powstał kiosk Ruchu (do poprawki).
Podmurówka kościoła pomalowana.
Powstała rampa pocztowa i budynek poczty (do dokończenia).
Powstało wnętrze nastawni (do dokończenia).
:)
 

Załączniki

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
Nastawnia fajna, ale mam jedną uwagę: skrzynia zależności nie powinna stać tak blisko ściany, powinien być możliwy dostęp do skrzyni od tyłu na całej jej długości. Widzę dwa wyjścia: zwęzić trochę klatkę schodową lub zwęzić samą skrzynię (albo i jedno, i drugie). Wydaje mi się, że przy tak niewielkiej nastawni, z małą liczbą dźwigni i przebiegów, skrzynia zależności nie musi być aż tak szeroka.
 
OP
OP
Kris

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.221 41 5
Dziękuję za uwagi i pochwały. Skrzynia zależności razem z tą całą aparaturą i wajchami to produkt Kotebi. Nie podejmuję się przeróbek. Szczególnie wajchy to była mordęga. Łatwiej mi idzie z plastikiem. :)
Klatkę schodową da się zwęzić. Ale to następnym razem.
 
OP
OP
Kris

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.221 41 5
Wiadomości z Torcinka:
Zmienił się plan zagospodarowania przestrzennego w Torcinku.
Przystanek Torcinek Port zmienił nazwę na Torcinek Wczasy, były magazyn awansował na dworzec, a budynek dworca będzie domem mieszkalnym, na pół z apteką.
Przywieziono dystrybutory do CPNu.
"Wyrósł" drugi kiosk Ruchu.
Buduje się sklep GS na przeciwko dworca Torcinek Wczasy.
Będą 2 ośrodki wczasowe, w tym jeden PKP, drugi FWP. :)
Budynek poczty zmienił lokalizację i otrzymał szyld oraz godło i tablice informacyjne.
:)
FB_IMG_1552235922059.jpg
FB_IMG_1552235918764.jpg
FB_IMG_1552235911809.jpg
FB_IMG_1552235896262.jpg
FB_IMG_1552235900203.jpg
FB_IMG_1552235904414.jpg
FB_IMG_1552235907765.jpg
FB_IMG_1552235880072.jpg
FB_IMG_1552235888830.jpg
FB_IMG_1552235884196.jpg
FB_IMG_1552235892212.jpg
FB_IMG_1552235873639.jpg
pobrane.jpeg
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.547 386 20
Widzę, że u Ciebie mocno wieje, bo te dystrybutory trochę straciły pion, a i bok kiosku został przez wiatr wgnieciony... ;) :D Przez tą wietrzną aurę będziesz miał trochę więcej roboty w naprawie uszkodzeń... ;)
 
OP
OP
Kris

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.221 41 5
Hehe, wiało tak, że kuper chciało urwać, to fakt. Ale luzik.
Dystrybutorki są postawione tylko do zdjęcia, całość tanksteli to na razie work in progress.
Co do kiosku, to trudno będzie coś zdziałać, bo to wersja papierowa, nie kartonowa, stąd wgniecenie. Przy reszcie dekoracji nie będzie to przykuwać uwagi.
Dzięki za czujność. Chyba trzeba będzie tam jakiś patrol wysłać. ;)
 
OP
OP
Kris

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.221 41 5
Adam, bez przesadyzmu ;) Gdyby była bida, to bym nie odkupił od Ciebie, tylko nówkę bym brał. :)

Ja - chłop - nie przyzwyczajony do komplementów, zapomniałem podziękować. Niniejszym to czynię. :)
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Kris

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.221 41 5
Jacek heheheh :)
W tym miejscu będą pawilony "Społem". W tym Bar Mleczny. :)
A tam, gdzie jest pudło z Piko, będzie główna część Ośrodka Wczasowego PKP "Mewa". :)

Nie mam pomysłu na lewą stronę....
 

Załączniki

OP
OP
Kris

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.221 41 5
Wiadomości z Torcinka:
Zmienił się układ przestrzenny miasta oraz układ torowy.
Torcinek doczekał się dworca głównego (jeszcze w budowie - z tego względu stoi "tak o"), przemalowany i zwaloryzowany przez @zepfot .
Dom bez dachu otrzymał dach - piękny, zielony. Następnym razem dojdzie poręcz do schodów i okiennice.
Kolejny dom jest w budowie przy ul. Piekarskiej.
 

Załączniki