• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa TORCINEK

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.862 386 20
Fajnie to wygląda. Jeżeli mogę poradzić, to nie stawiaj tych słowackich Żuków obok innych pojazdów, bo Żuki są przeskalowane i psują odbiór zdjęć. Już lepiej jak taki Żuk stoi w oddali, np. tak jak na trzeciej fotce. Wtedy różnica w wielkości pojazdów nie rzuca się tak w oczy. Poza tym to świetne klimaty zaczynają się u Ciebie pojawiać. (y)
 
OP
OP
Kris

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.280 41 5
Też to zauważyłem poniewczasie (z tym kontenerem na śmieci), ale to kwestia do uratowania.
@hugwa , wszystko będzie odpowiednio waloryzowane. Ale w swoim czasie.

Pamiętajcie, że jestem amatorem i makietę robię dla siebie. A że wygląda coraz lepiej, to Wasza zasługa, bo dużo się od Was nauczyłem przez te lata spędzone na forum.
Chciałbym, żeby było w miarę realistycznie, ale nie będęz tym przesadzał ;)

Wszelkie uwagi analizuję, więc jestem wdzięczny za konstruktywne uwagi względem każdego elementu, który Wam wyda się błędny lub podejrzany.
:)
 
OP
OP
Kris

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.280 41 5
Wiadomości z Torcinka:
Brakło terenu pod dworzec, więc trzeba było "dorobić". ;)
Dworzec został osadzony na peronie i podeście (od strony miasta).
Na peronie osadzono filary i ożebrowanie zadaszenia. Dach nad peronem zostanie zamocowany na stałe, kiedy przyjdzie oświetlenie. Teraz położony tylko do zdjęcia.

Okna poddasza otrzymały witraże.
Pojawiły się skrzynki na listy.
W głównym hallu są historyczne mozaiki.

Powolutku wnętrze dworca się wypełni... :)
FB_IMG_1606057487472.jpg
FB_IMG_1606057497840.jpg
FB_IMG_1606057501114.jpg
FB_IMG_1606057490952.jpg
FB_IMG_1606057494544.jpg
FB_IMG_1606057504550.jpg
FB_IMG_1606057507583.jpg
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
Super, ja bym zostawił dach zdejmowany, żeby można było się pochwalić wnętrzem. A tych skrzynek pocztowych to nie za dużo? W dodatku różnego typu? Nie widziałem czegoś takiego w rzeczywistości, myślę, że jedna wisząca wystarczy.
 

mudol

Znany użytkownik
Reakcje
1.036 4 1
Dach jeśli nie stanowi to problemu to oczywiście nie przyklejać, zawsze się przyda w przypadku problemu z oświetleniem lub po prosto aby coś dołożyć.
 
OP
OP
Kris

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.280 41 5
Generalnie budynków nie kleję na stałe. Zależnie od przypadku, albo jest luźny dach, albo brak podłogi. Właśnie ze względu na oświetlenie.
W przypadku zadaszenia peronu może pójdę na kompromis - masa mocująca.