• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa TORCINEK

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.883 386 20
Maćku - otóż to. Zdaję sobie sprawę z niedoskonałości. Nie jestem utalentowany w temacie, ale się staram i robię postępy.
Jednakże nie robię makiety na zamówienie, tylko dla siebie i pewne rzeczy robię świadom
I tu Cię popieram Krzysiu. Nie budujesz makiety na zasadach modelarstwa redukcyjnego tylko dla siebie. I o to chodzi. Ważne jest to, że robisz i działasz modelarsko.

Np te tabliczki "nastawnia" - żeby były widoczne dla odwiedzających (znajomych i rodziny - oni się nie znają, patrzą na ogół).To mój rodzaj kompromisu.
Tu też masz rację. Zauważyłem to przy swojej samochodowej makiecie modułowej. Oglądało ją setki ludzi i jak do tej pory dwie albo trzy osoby zwróciły uwagę, że pewne elementy w normalnym świecie wyglądają inaczej i na makiecie powinny być zmienione, żeby wyglądały prawidłowo.

Działaj dalej, a ja trzymam kciuki. (y)
 

Kempol

Administrator
Zespół forum
Donator forum
BGM
MSMK
Reakcje
18.855 214 0
Hmm... smarujesz substancją kleistą jak w standardzie, na to sypiesz trawę z ręki/palca/worka. Obracasz wszystko do góry nogami i walisz młotkiem z góry. Myślę co tak, ale omylny jestem.
 

mudol

Znany użytkownik
Reakcje
1.036 4 1
@Kempol chyba bez obracania, jak pukasz to część zaczyna stać (prawda nie? :D ) i dzięki temu spora ilość trawki staje dęba. Obracamy chyba na końcu aby pozbierać to co się nie przykleiło.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.883 386 20
to ja widzę mój moduł, w mojej 0,7 x 2,0 metra jak nap........... m .młotkiem
Możesz nie patrzeć ani nie oglądać. Sposób na postawienie trawy przy pomocy młotka jest z czasów, kiedy o elektrosadzarce można było tylko pomarzyć... ;) Siało się trawę z butelki plastikowej, która dawała niewielką ilość stojących trawek, a resztę stawiało się stukając młotkiem od spodu makiety/dioramy, bez obracania jej do góry nogami. Nadmiar trawy zbierało się odkurzaczem z nałożoną pończochą na rurę.
 

KacperWKK

Aktywny użytkownik
Reakcje
249 32 8
Elektrosadzarkę można zrobić z muchołapki,istnieje"łopatologiczny"opis pomagający w jej zdziałaniu nawet tym co z elektryką są na bakier;).
Potwierdzam ja swoją zrobiłem wedle opisu z foum w 5 minut koszt 25 zł z przesyłką sieje zadowoalajacą i kopie tak że kilka razy zastanawiałem się czy ja to dobrze zrobiłem bo aż niemożliwe jest by z 2 baterii paluszków poszedł taki kop!!!
 
OP
OP
Kris

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.283 41 5
Wiadomości z Torcinka:
Ekipy drogowców mają w nosie wirusy i jadą z robotą. Ledwo co wylali asfalt, a już chodniki położone. Niestety nie wszystkie. Czekamy na dostawy materiałów.
Ulica Ku morzu zaczyna nabierać kształtów. :)
W międzyczasie dojechał transport drewna do pobliskiego tartaku, który zaopatrza fabrykę mebli.
FB_IMG_1588181171532.jpg
FB_IMG_1588181168125.jpg
FB_IMG_1588181163892.jpg