• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Torcik Michała

LUKASZdiy

Aktywny użytkownik
Reakcje
4 0 0
#1
Makieta (torcik;) została zainspirowana tym co powstaje u mnie.
Jej autor ma 9 lat i calosc wykonał samemu wlasnorecznie (no z wyjatkiem przybicia torów)
Torcik na przedstawiać tereny wiejskie, z jeziorkiem na wiekszej czesci, i stacja towarowa z bocznicą na mniejszej.
Makieta dlatego powstaje na plycie OSB i dlatego sklada sie z dwóch czesci bo musi byc trzymana na szafie i bardzo latwa do przenoszenia, łaczenie modułów odbywa sie poprzez dwa odcinki torów prostych

Teraz najlepsze
Posypke i jej odcienie Michal wykonał sam z przesianych trocin i sam barwil barwnikami do farb
Szuter pod tory to takze przesiane wieksze trociny barwione na rdzawo klejone na wikol
Torowisko to A gleisy piko oraz zwrotnica i flex roco
Reszta to piasek z piaskownicy, z ogródka, niebawem troche mchów sie pojawi
Czarne pole z bruzdami to wypociny mamy michała

Przy okazji Pełny "szacun" dla taty Micha znoszacego nieraz 4 razy dziennie calość do piwnicy
Na koniec przypominam ze autor ma 9 lat i procz torów nie bylo tu nic kupowane !!!

Michu odemnie tak trzymać
 

Załączniki

OP
OP
LUKASZdiy

LUKASZdiy

Aktywny użytkownik
Reakcje
4 0 0
#2
A cha dodam jeszcze jedno michal ma kilka wagonikow jednak nie ma zadnej lokomotywy, zasilacz piko i tory juz kupił a duzo pogrzebów i slubów musial obskoczyc by mu na niego starczyło (ministrant)
Może którys z szanownych kolegów modelarzy ma jakiegos starego nieuzywanego gumkowca lub inna mała lokomotywke nawet do remontu która by chcial za nieduże pieniażki sprzedać
Ja mam kompletnego gumkowca niestety silniek jest spalony, to taki mały off topic
 

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
808 71 5
#3
Czemu z uporem maniaka, tory są przymocowywane 1 cm od krawędzi płyty??? Tym bardziej, że szerokość arkusza w handlu wynosi 125 cm. Druga sprawa, to przydałoby się umocować jakieś listwy ''na wysoki '' kant od spodu. OSB jest miękka i może się zacząć paczyć po klejeniu wszystkich specyfików terenowych. Może też się ukruszyć przy przenoszeniu.
 
OP
OP
LUKASZdiy

LUKASZdiy

Aktywny użytkownik
Reakcje
4 0 0
#4
Zbyszek, michal taki wymiar dostal od dziadka wiec nie zabardzo bylo w czym wybierać
Kazde wzmocnienie spowodowalo by wzrost masy modulu a to juz mija sie z celem krawedzie zostna zabezpieczone a licze z OSB nie powinno paczyc sie od wilgoci
Pozatym calosc jest dosyc czesto znoszona do piwnicy wiec o wzroscie masy nie ma mowy
 

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
808 71 5
#5
No jak tam chcesz, ale mój TTorcik o wym. 1500x1000 mm pomimo listew wzmacniających wypaczył się po przekątnej.
Jak chcesz, mogę za 50zł sprzedać BR55 Piko, jeździł, ale będziesz musiał go konkretnie wyczyścić. Jakby co, to na priw.
OSB może się wypaczyć nie tyle od wilgoci, co od naprężeń spowodowanych schnięciem całych tych terenowych klimatów.
 

MICHALdiy

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#9
te krzaczki są zrobione z mchu , posypane trawą i przyklejone.
pomógł mi zrobić brat i wytłumaczy łukasz i jak widzicie na 1 zdjęciu jestem ja i moja makieta życzcie mi powodzenia w następnych postach ;)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Buduję makietę 24
Buduję makietę 54
K
Buduję makietę 12
M
Buduję makietę 17
Buduję makietę 23

Podobne wątki