• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa Torcik do kawy.

Dobrzyn

Moderator Forum Prawdziwa kolej wąskotorowa.
Zespół forum
Tak... Rodziło się toto w mojej jaźni w wielkich bólach, ale paczka od Kotebi przyszła, czas zaczynać.
Będzie więc torcik. Taki w H0e. A dlaczego do kawy? Bo ma być zabudowany w kawowym stoliku. Pojęcia nie mam co z tego wyjdzie, jak wyjdzie, aczkolwiek mam nadzieję, że znośnie :)
1. Założenia:
Stolik z litego drewna, dębowy (żeby do reszty mebli pasował) z zabudowaną witrynką. A tam owal, z materiału PECO (już co nieco przyszło).
U góry stacyjka, ziemny peron, na ślepym torze może jakaś szopka. Na dole bocznica PGR-u lub GS-u.
Całość 1000x600mm:
Przechwytywanie.PNG

Jeździć po tym będzie parowóz Las (odgrzebany po chyba 10-ciu latach...) i wagony kombinowane z wózków kłonicowych ROCO i węglarek BTTB (ukłon dla kol. @michal.guminiak ).
Póki co, mam trzy flexy PECO, ze dwa Roco, lewy rozjazd, rozgrzebanego Lasa, dwie węglarki BTTB. I dobre chęci.
Życzcie mi, żeby nie skończyło się jak Lxd2 w 0e ;)

Fisz

Aktywny użytkownik
H0e
GGM
Masz na zachętę:

20190108_223516-1.jpg

Bocznica peryferyjnego szybu kopalnianego, część budowanej makiety ;) rozmiar 900x900. Dość ciasno, ale zabawa już jest przednia :p powodzenia w swoim projekcie...!

Astro

Znany użytkownik
Życzcie mi, żeby nie skończyło się jak Lxd2 w 0e ;)
Życzymy, choć nie wiem o co "kaman" z Lxd2 - coś powstało w 2016, coś doszło w 2018, jak utrzymasz tempo to za kilkadziesiąt lat skończysz. :D Też rozgrzebałem za dużo, ale "Nowy Rok - Nowy Ja" - od tej pory nic nie zaczynam dopóki nie skończę tego co zacząłem. Energii i determinacji mi wystarczy do ferii pewnie, a może i nie, jednak trzeba się ogarnąć.
Twój torcik zapowiada się rewelacyjnie, przyznam, że myślałem o czymś takim ale w mniejszych skalach, tylko jakoś tak... brakło czasu. Doba ma wciąż 24 godziny, z czego 12 w pracy, 8 z dzieciakami, 2 na forum, 2 na sen...
Miałem taki pomysł, może wykorzystasz, by dwie strony przedstawiały niejako 2 scenki (stacje) oddzielone tunelami a całość przedzielona górami, tak by tracić z oczu pociąg, żeby nie wyglądało, że kręci się w kółeczko.

OP
OP
Dobrzyn

Dobrzyn

Zespół forum
Miałem taki pomysł, może wykorzystasz, by dwie strony przedstawiały niejako 2 scenki (stacje) oddzielone tunelami a całość przedzielona górami, tak by tracić z oczu pociąg, żeby nie wyglądało, że kręci się w kółeczko.
Pomysł sam w sobie dobry, ale jeśli bym tu jeszcze wrzucić góry, to odpada mi automatycznie połowa powierzchni. No i z wąskimi torami tunel też mi się nie bardzo klei ;)

Paweł R

Łowca cech
Donator forum
H0e
Ekspert
Na jednej lunacyrk, na drugiej koniecznie cmentarz, klimat zabójczy, a w górach wodospad, pod nim bajorko z zielonymi żabkami.:)

michal.guminiak

Znany użytkownik
H0e
Kolego Dobrzyn, dzięki za dobre słowo! Proponowałbym tutaj alternatywne rozwiązanie. Można zestawić taki "tort" z niezależnych elementów, wykonanych na wzór modułów ale przy zastosowaniu materiału torowego np. z ciasnymi łukami Roco lub innymi (może właśnie Peco?). Zrobiłem takie pseudo moduły aby ciuchcia mogła jeździć w kółko. Chyba, że chcemy mieć stolik. Alternatywą do dość prostych wózków kłonicowych Roco mogą być zbliżone wózki Minitrains (załącznik).

Załączniki

Ostatnio edytowane:
OP
OP
Dobrzyn

Dobrzyn

Zespół forum
Zdecydowanie ma być stolik. To trochę kompromis, łączący przyjemne z pożytecznym. Był też pomysł na budowę takiego stolika z wykorzystaniem silnika od Trabanta, ale upadł. Z Trabanta będzie sofa.
Może kiedyś wezmę się za moduły. Mam nawet pewien pomysł. Ale w kolejce projektowej jest jeszcze remont domu i drugiego Trabanta.
Póki co temat się kręci, udało mi się nabyć odlew kotła do parowozu od p. Witolda Fity, kupiłem też zestaw wózków kłonicowych.
Jak tylko skończę sesję - a mam nadzieję zamknąć ją 02.02 - chcę kupić i pospawać stelaż. A później płyta, styrodur i nie będzie już odwrotu :D

OP
OP
Dobrzyn

Dobrzyn

Zespół forum
Niby można ;)
Póki co, mała aktualizacja. Las ma już kocioł (od Witolda Fity), dojechały też wózki kłonicowe w ilości sztuk -ciu. Dwie pary pójdą na węglarki, jedna dostanie ładunek. Całość, "zetknięta" na próbę prezentuje się tak:
IMG_20190118_105552_HDR.jpg

Na początku lutego chcę zespawać stelaż stolika, zamontować płytę i zacząć kształtowanie terenu :)

OP
OP
Dobrzyn

Dobrzyn

Zespół forum
A dziękuję :) od tych mebli w zasadzie się zaczęło. Jest to komplet dwóch komód z lat 50-tych. Odziedziczyłem je po dziadku i poddałem niewielkiej renowacji, pozbywając się nadstawek. Brakuje właśnie stolika;-)

OP
OP
Dobrzyn

Dobrzyn

Zespół forum
To perspektywa. Raptem 180cm długości i jakiś metr wysokości. Ale wtargać to na piętro - to było wyzwanie. Włącznie w kładzeniem się na schodach ;) Ale warto było. Obstawiam, że te meble mają 50-60 lat i wytrzymają drugie tyle. Solidna robota pabianickich stolarzy.