• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Tor z betonowymi podkładami

mmetz

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witam mam takie małe pytanko. Jestem początkujący i chce zrobić makietę kolejową. Odcinek który chce odwzorować ma tory na betonowych podkładach i takowe kupiłem, są to flexy firmy roco. Mam takie pytanie bo w rzeczywistości w miejscu gdzie łączą się dwie szyny leżą one na dwuch drewnianych podkładach, a w modelowym torze tego nie ma. Czy muszę dokupić jakiś łącznik do tych torów czy samemu wykonać takie połączenie?? I czy jest jakaś technika by betonowe podkłady na torze modelowym mogły się stać bardziej rzeczywiste??
 
A

Adam-H0

Gość
#2
Te drewniane podklady kupisz bez problemu jako koncowki do FLEXOW ;)
a reszta to PATYNOWANIE - mozna na ten temat sporo tu poczytac ;)
 
OP
OP
M

mmetz

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#4
Może nie potrafię szukać na tym forum lub poświęciłem temu zbyt mało czasu ale nie moge nic znaleźć o patynowaniu betonowych podkładów. :oops: Może ktoś podać linka do tego tematu??
 
A

Adam-H0

Gość
#5
Tu napewno bedziesz mial problem - ja juz to przezylem - BETON to nie epoka ktora sie tu ostro preferuje ;)
musisz wziasc aparat i OSTROZNIE zrobic zdjecia w terenie :|
nie wiem ile masz lat - ale jak niewile to wez ze soba kogos doroslego - z koleja nie ma zartow.
 
OP
OP
M

mmetz

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#6
Raczej powinienem sobie dać rade z aparatem i zachowaniem bezpieczeństwa :) Ale nie wiem jak na to SOKiści??...No to pójdę z ojcem on pracuje na kolei... Powinienem zrobić zdjęcia podkładów i szukać podobnych odcieni jakie występują w rzeczywistości w katalogach??
 

Podobne wątki