• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Tor H&W Maniac Edition

OP
OP
H

hugwa1

Gość
Alex napisał(a):
Nie. Tak. :)
To był taki pomysł żeby robić tor jako kanapkę blacha-sklejka-blacha i przy okazji mocować tym szyny. Kilka postów dalej są zdjęcia Artura. Wajcha 1:9 S49 z tego zdjęcia porównawczego jest zrobiona w ten sposób.
To też ma wady. Sama szyna musi być code 55 żeby koła lokomotyw sobie z tym radziły a wtedy pracochłonność tej zabawy nie daje takich efektów zeby się chciało.
No i mocowanie też nie jest porażająco wytrzymałe, ale akurat tutaj można sie wspomóc lutowaniem.
Alex napisał(a):
Na podstawie czego wiesz
hugwa napisał(a):
Mam plany papierowe
 
OP
OP
H

hugwa1

Gość
W rozjeździe S42 pierwszy lut (licząc od ostrzy iglic) jest na ostatniej pojedynczej podrozjazdnicy przed podwójną pod stykiem iglicowym. Jest tam też podcięta stopka żeby ułatwić wyginanie iglicy we własciwym miejscu.
W S49 pierwsze mocowanie wychodzi wcześniej, na trzeciej pojedynczej przed parą pod stykiem.
Na zdjęciu maziać mi się dziś nie chce, urlop mam ;-)
Na tym rysunku S49 który ostatnio powiesiłem mozna to wyśledzić po układzie nacięć na mocowanie szyny.
 
OP
OP
A

Alex

Gość
Czy można nabyć u was te szablony :http://forum.n-orma.pl/download.php?id=5630?
Bardzo mnie korci spróbować. ;-)
 
OP
OP
H

hugwa1

Gość
Ten jeden szablon mogę Ci odpalić, ale to jest dość nietypowy rozjazd, oryginał to S42-230-1:9,51 (6°). Jego geometria jest nieco zmodyfikowana pod wymagania NEM.
Musi byc montowany na podrozjazdnicach o przekroju 1x1.6mm z szyn code 40.
Kierownice szynowe, tak jak w oryginale.
Nie mam szablonu na rozjazd lewy. Teraz opracowuję wajchy o geometrii S49, więc nad tym już siedzieć nie będę, choć wytrawić lustrzane odbicie by się dało, o ile mam jeszcze pliki do naświetlenia klisz.
Pokombinuję ile jest wart i dam znać na pw.
 
OP
OP
H

hugwa1

Gość
Rok temu (albo i wiecej) kupiłem sobie jako ciekawostkę trochę torów T i jeden napęd do samodzielnej zabudowy. Cacuszko urocze.
Wczoraj testowo zlutowałem kawałek toru Nf o szerokości 3.2 mm :)
Szyny Eishindo są z ferrytycznej stali nierdzewnej co implikuje trochę problemów przy lutowaniu, ale idzie to jakoś opanować. No i muszę kupić mniejsze kulki BGA, mam 0.6 mm i to dużo za dużo do takiego maleństwa.

Teraz spróbuję zrobić rozjazd. Fabryczny do niczego się nie nadaje, więc cała zabawa będzie miała sens tylko wtedy kiedy uda się zrobić własny.
 

Załączniki

OP
OP
H

hugwa1

Gość
Musiałbym spróbować. Ja to muszę lutować na jakiś wściekły płyn, cyna ładnie podcieka pod szynę tylko jej trochę za dużo, poza tym robiłem zwykłą lutownicą a nie tą chirurgiczną.

Kupię tę pastę przy okazji i zobaczę. Jakąś mamy w klubie, ale ona do bani jest.
 
OP
OP
H

hugwa1

Gość
Do tego miejsca zawsze idzie gładko...
Na próbę złożę sobie rozjazd 1:7. Iglice i szyny skrzydłowe będą z szyny ME c40, kierownice z mosiężnej tasiemki. Po pierwsze dlatego, że stal z której Eishindo robi szyny nie jest sprężysta a po drugie mam pewne obawy jak zachowa się koło magnetyczne między dwiema szynami ze stali. Poza tym jednak przyjemniej się obrabia mosiądz.


Ciąg dalszy co najmniej za tydzień albo i dwa.
 

Załączniki

Podobne wątki