• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Tor H&W Maniac Edition

OP
OP
W

wiygN1

Gość
a_tox napisał(a):
Wiem, że można, po prostu lubię się nieco droczyć, jak ktoś mi tłumaczy rzeczy, o których mam pojęcie ;-)
hugwa napisał(a):
szuwaks do trawienia
Co to jest? Jak byłem mały to używałem chlorku żelaza chyba.
hugwa napisał(a):
olejowy cienkopis
Może jeszcze wytraw szablon do mazania cienkopisem po laminacie? Kiedyś miałem też takie gotowe suche kalkomanie ze ścieżkami o różnych szerokościach i punktami lutowniczymi. Nie wiem, czy coś takiego jest dostępne teraz?
 
OP
OP
H

hugwa1

Gość
a_tox napisał(a):
wiygN napisał(a):
Wiem, że można
Ja tez wiem, ale wiem też że nie byłoby tego widać. Warstwa miedzi jest chyba cieńsza od farby...no i wróciłby problem rozlewu cyny i izolacji.

wiygN napisał(a):
Chlorek żelaza chyba :)
wiygN napisał(a):
wytraw szablon
eee....chyba nie warto... będzie piękny prostokącik a potem i tak cyna sie rozleje raz bardziej raz mniej i szlag to trafi. Zrobiłem próbny 'przyrząd' do odcinania równych podkładów z zaginarki i kartonu, on może robić za przymiar do mazania.
wiygN napisał(a):
Nie wiem, czy coś takiego jest dostępne teraz?
Raczej przypuszczam że nie sądzę, skoro byle szmondak może se kupic laminat pokryty emulsją, dziabnąc kliszę na domowej drukarce i trawić co chce...
 
OP
OP
S

szelmek

Gość
hugwa napisał(a):
Raczej przypuszczam że nie sądzę, skoro byle szmondak może se kupic laminat pokryty emulsją, dziabnąc kliszę na domowej drukarce i trawić co chce...
Nawet nie trzeba z emulsją, metoda "na żelazko" daje bardzo dobre efekty.
 
OP
OP
A

Alex

Gość
Gdzie, w jakich sklepach można się zaopatrzyć w te szyny?
Są gdzieś do dostania w Polce?
Jaki jest koszt całej zwrotnicy, jest możliwość nabycia (całości, podkładów)?
 
OP
OP
H

hugwa1

Gość
W Polsce to nie wiem.
My kupowaliśmy w Stanach. Code 55 w zasadzie może być na zbyciu, chyba mi się przestał podobać...
Co do wajchy... Koszt jest spory. Podrozjazdnice trzeba było frezować, bo te które można dostać są w amerykańskich wymiarach - mają 9' szerokości a u nas takie to jedynie wąskotorowe, a i te zwykle ciut szersze.
Jeśli pytasz o możliwość nabycia takiego rozjazdu to ciężko z tym będzie.
Te na zdjęciach to dwa z kilku porządnych rozjazdów o jakich wiem że są w Polsce.
 
OP
OP
A

Alex

Gość
Czy te szyny też są założone pod odlew żywiczny? Jakiej są długości i jaka cena za sztukę?
A wersja do samodzielnego spróbowania ... np. rozjazdu lub toru w jakich kosztach, tzn czy warto się w to bawić, czy peco pozostanie bardziej opłacalne? :-D
 
OP
OP
H

hugwa1

Gość
Te podkłady fajnie wyszły, ale tor z szyną mocowaną punktowo co kilka podkładów nie jest dość mocny na moduły. Może na dioramce nieruchomej to jeszcze by uszło.
Alex napisał(a):
laminat wycięty pod zwrotnicę można nabyć?
Można kupić takie coś:
http://www.raw-nette.de/weichen1.htm
To co ja zrobiłem to były podkłady luzem, zamówiłem cięte na frezarce bo gotowce z Wysp albo Stanów nie pasują.
 
OP
OP
A

Alex

Gość
hugwa napisał(a):
To co ja zrobiłem to były podkłady luzem, zamówiłem cięte na frezarce bo gotowce z Wysp albo Stanów nie pasują.
Masz może plany tych rozjazdów w skali 1:1 na kompie np. Gif, JPG oczywiście dla N-ki?
Po prostu chciałem wydrukować to na drukarce i porównać z peco.
 

Podobne wątki