• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Tor H&W Maniac Edition

H

hugwa1

Gość
#1
fotka najnowszego prototypu, dziabnięta przez Władzia przy kawusi w Gliwicach.

tor w tej postaci spelnia wymogi fiNescale, na N-ormę zbyt realistyczny, ale przecież, jak napisał zvolack, nie możemy robic z N-ormy skansenu, nie? :cool:
 

Załączniki

OP
OP
A

Anonymous

Gość
#2
hugwa napisał(a):
na N-ormę zbyt realistyczny, ale przecież, jak napisał zvolack, nie możemy robic z N-ormy skansenu, nie? :cool:
a na zwężoNą N-ormę? i będzie skansen wąskotorowy - póki co tam DCC nie grozi :p
 
OP
OP
H

hugwa1

Gość
#4
w tak zwanym międzyczasie znowu pobawilismy sie drukarką :)
na fotkach kawałek prototypowego toru z szyna c55.
niestety przesadziłem z dokładnością i maszyna zignorowała elementy mniejsze niż 0.2mm, przez co śruby mocujące podkładki są za niskie, no i trochę trzeba pogrubasić te pizdrutki którymi mocuje się szynę. kurza melodia, haziobrowcy mają łatwiej, tam to przeca takie krowy wychodzą że hej. moze następnym razem wydrukujemy kawałeczek tego toru w H0 z dedykacją dla Władzia, ino musiałbym wiedzieć jaką szynę tam wsadzić. chyba c80?
ale generalnie jest w dechę. next time zrobimy kawałek wajchy 1:9. a może i całą, kto wie.
 

Załączniki

OP
OP
H

hugwa1

Gość
#6
trutututuuu!

odtrąbiłem niniejszym koniec roboty przy trawiono-drewnianym torze ME. wkrótce do kupienia, o ile ktoś ma wystarczająco nagwizdane pod sufitem żeby to składać ;-) (ale reklama, hi hi)
pokazany na początku tor ME-Nc40 idzie na półkę do czasu kiedy przejdziemy na RP25.
poniżej dwie fotki tego samego toru w wersji z szyną c55.
 

Załączniki

OP
OP
A

Anonymous

Gość
#8
nie machnałbyś takiego rozjazdu jak w Karpaczu?
zmalazłbym dla takeigo przynajmniej dwa zastosowania ;-)
 
OP
OP
H

hugwa1

Gość
#13
wiem co piszę. wystrugać podrozjazdnice to każdy potrafi, ale żeby były wajchą, a niedajbóg modelem wajchy - to jeszcze roboty że uuuuu....
 
OP
OP
T

twardy1

Gość
#14
hugwa napisał(a):
odtrąbiłem niniejszym koniec roboty przy trawiono-drewnianym torze ME
no to ja łykam na próbę sztuk parę - niezłe , niezłe ;-)
tylko czy wystarczająco mocno szyna trzyma się podkładów ? :-?
 
OP
OP
H

hugwa1

Gość
#15
twardo napisał(a):
czy wystarczająco mocno szyna trzyma się podkładów ?
moim zdaniem nie¼le, na pewno lepiej niż klejona przeze mnie.... choć wydaje mi się, że może być rozsądne zrobienie mocniejszego pizdrutka na czoła modułu.
możemy się jakośtam umówić to sobie ten tor pomacasz. na przykład przy okazji przechwytywania profili.
na razie mamy troszkę szyn, na testy wystarczy, ale trzeba będzie zakręcić się i zamówić partię.
 
OP
OP
H

hugwa1

Gość
#16
hugwa napisał(a):
pokazany na początku tor ME-Nc40 idzie na półkę do czasu kiedy przejdziemy na RP25.
ha!
Postawiłem na tym torze BR23 Artura. I poszła, pierdykana.
Nie tupnęła ni razu. CUDNIE :D
 
OP
OP
T

twardy1

Gość
#17
ta BR`ka i jeszcze ze dwa moje modele mają faktycznie małe obrzeża. :)
ale kółeczka na przednim wózku nie zawadzały ?
 
OP
OP
H

hugwa1

Gość
#19
kurza stopa, rozgryzam połączenie torów i nie jest lekko... trza będzie na konsuLLtacje wysłać... :->
 

Podobne wątki