• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

TOLOLOKO

Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.

Norbert

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#84
Kolegę Adriana alias „kozaa“ znam już od prawie dekady. Jest to osoba prawdomówna, rzetelna i która z chęcią pomaga innym – nie tylko w sprawach modelarskich.

Panie Anatol: powinien Pan swoje wszystkie obietnice wobec Pana Adriana niezwłocznie spełnić.
Tylko tak może Pan wyjść z tej smutnej sytuacji ze śliwą, a nie bez twarzy.

I jeszcze jedna sprawa: public relations, w tym kontakt z modelarzami, powinien Pan zostawić osobie, która na tym się zna.
A swoje siły koncentrować na projektowaniu i wdrażaniu modeli - które osobiście bardzo doceniam - do produkcji.

Pozdrawiam serdecznie i życzę dużo sukcesów do końca dnia i tygodnia.
 
OP
OP
TLLK

TLLK

Aktywny użytkownik
Reakcje
235 7 2
#85
Dziękuję.

Niezwłocznie spełniam zobowiązanie wobec Kolegi Kozaa. Zanim wyślę obfotografuję zawartość.
Może gremium uzna, że wywiązałem się z nawiązką.

- wkrótce poślę także zamówiony model ET do klienta. który zaliczkę wpłacił we wrześniu 2013 roku,

- nie zrobię zamówionych (ale niezaliczkowanych ) modeli Fiat 508,

- wiele zamówionych EU nie zostanie wykonanych zanim ukaże się model konkurencji,

- nie powiem Heli z gazowni, że ją kocham ani Peli z elektrowni...

Co to?
Sąd kapturowy?

:devil:
 
OP
OP
TLLK

TLLK

Aktywny użytkownik
Reakcje
235 7 2
#86
Odlewane i kompletowane są ostatnie elementy big paczki do Kolegi Adriana.
Blaszki już są odcięte od dużych formatek.
Zgraliśmy nietypowe oponki z nietypowymi felgami aby oszczędzić modelarzowi fatygi i frustracji.
Niemniej jednak aby przyzwoicie poskładać, pomalować i wykończyć te modele czeka Odbiorcę MASA pracy.

Może dzisiaj uda się wysłać. Sfotografuję, rozpowszechnię i pójdę do prawnika.
 
OP
OP
TLLK

TLLK

Aktywny użytkownik
Reakcje
235 7 2
#87
Oto blaszki jakie wyciąłem i przygotowałem do wysyłki dla Pana Adriana:

Blaszki do STARa 244 GBA i 266 GBM plus trochę dodatkowych drabin i dekli.

Star 244 i Star 266.jpg


Blaszki do Stara 1142 i Jelcza 022
STAR 1142 i Jelcz 022.JPG

Ekstra dodatkowe blaszki ze strażackimi detalami:
dodatki 244 i 1142.jpg

Na dole widoczne blaszki do dwóch paneli sterowniczych w Starach 244. Można się pokusić o wspaniały model! No ale nie za 2 stówki...
Wytrawiłem ale nie zakładam w seryjnych modelach.

Wkrótce zamieszczę zdjęcia detali żywicznych - po wyjęciu z formy - nieobrobionych.
Proszę nie narzekać na nadlewki i nieoczyszczenie.To leży w gestii modelarza.

Na ewentualne pytania o koszt blaszek odpowiadam, że są nie do kupienia.
Modele strażackie typu "kit" nie są także oferowane.
To tylko dla Kolegi Adriana za udzieloną mi pomoc.
 

Zabkret

Znany użytkownik
Reakcje
1 0 0
#88
- wiele zamówionych EU nie zostanie wykonanych zanim ukaże się model konkurencji,
Mam nadzieje, ze Pan we mnie nie widzi konkurenta, bo ja specjalnie zacząłem produkcie EU07 od serii 303E, aby nie wjechać w paradę Pana EU07 4E, i żeby się Pana siódemki jeszcze sprzedały zanim ja wypuszczę serie 4E.
 
OP
OP
TLLK

TLLK

Aktywny użytkownik
Reakcje
235 7 2
#89
Jak to nie. Jest Pan konkurentem ale UCZCIWYM. Robi Pan model a nie kopiuje.
 
OP
OP
TLLK

TLLK

Aktywny użytkownik
Reakcje
235 7 2
#90
Kolejna porcja przygotowanych do wysłania odlewów modeli dla Kolegi Adriana nick Kozaa.

Rodzinka Star 1142 z kabiną brygadową - zabudowy Jelcz 020 i SHL.

STAR 1142 x 2 zabudowy 020 i SHL.jpg


Dodatkowo drabinki fototrawione do pozaginania i voila!

Wysyłka kurierem w Poniedziałek.
Jeszcze tylko Star 244 i 266. Zdjęcia później.
 
OP
OP
TLLK

TLLK

Aktywny użytkownik
Reakcje
235 7 2
#91
To już koniec foto story o moim zaangażowaniu w wypełnienie zobowiązania wobec Kolegi Kozaa.

Przedstawiam dwa ostatnie zestawy żywiczne jakie znajdą się w Poniedziałkowej paczce kurierskiej.

STAR 244 GBA - do którego zaprojektowałem i wytrawiłem absurdalną ilość blaszek, a którego odbiór na Forum mnie zdruzgotał...

Star 244 GBA detale żywiczne Auto Loko Motiv.jpg


STAR 266 GBM - którego zaprojektowałem i wyfrezowałem nie licząc już na jakikolwiek pozytywny odbiór.
Siła rozpędu i moja pasja powodują, że jeszcze mi się chce.

Wysyłka wszystkiego, co zaprezentowałem na powyższych zdjęciach do Kolegi Kozaa w Poniedziałek UPSem.

Mam nadzieję, że Kolega Kozaa odezwie się równie oficjalnie na Forum po otrzymaniu przesyłki i podzieli się z uczestnikami jakimś pozytywnym słowem.
Niestety nie są dostępne instrukcje złożeniowe. Ale po co? W zasadzie kity w H0 nie są oferowane.

Pozdrawiam.
Wasz

PS: jak kurier odbierze przesyłkę to oficjalnie o tym fakcie poinformuję.
 

Heaven1973

Aktywny użytkownik
Reakcje
8 1 1
#93
też chętnie podczepiam się pod słowa kolegi oilstat,
byłoby fajnie gdyby takie zestawy były w sprzedaży :)
- przyznam, ze mnie żaden modelarz, ale kolekcjoner...
i byłbym szczęśliwcem, gdybym mógł kompletować takie "cudeńka" auta specjalne
oczywiście gdyby było jeszcze na mnie stać :p
 
OP
OP
TLLK

TLLK

Aktywny użytkownik
Reakcje
235 7 2
#94
Informacje dotyczące nowości są w miarę na bieżąco podawane w wątku o Auto Loko Motiv.
Temat TOLOLOKO wypłynął ze względu na skargę Kolegi o nicku Kozaa. To taki niefortunny dla mnie przypadek.



Informuję, że bezpiecznie zapakowaną paczkę do Adriana (Ps. Kozaa) kurier firmy UPS
odebrał w dniu dzisiejszym w samo, że tak napiszę południe.

W środku są zapakowane 4 modele i sporo blaszek fototrawionych. Zapakowałem to, co sfotografowałem i zamieściłem powyżej.

Dziękuję za pomoc, jakiej mi Kolega udzielił.

Na końcu już dziękuję za lekcję pokory wpisem o przywarach i wadach mojej skromnej osoby.

Życzę udanego składania Kolego Adrianie!!!
 
OP
OP
TLLK

TLLK

Aktywny użytkownik
Reakcje
235 7 2
#97
A nie można było tak od razu, bez upubliczniania sprawy na forum.
Adrianie! Tłumaczyłem Ci ale nie dotarło:
- że byłem odcięty od maila, na którego pisałeś w dniu 8.04 do wczorajszego popołudnia włącznie,
- raz zadzwoniłeś na firmową komórkę do mojej żony i powiedziałeś, że jeszcze raz zadzwonisz a zamiast tego zrobiłeś ze mnie na całym forum kutafona,
- no i że byłem poważnie chory i wyłączony przez prawie 4 miesiące. Bagatelka.

Wszystko to MOJA wina. Moja ZŁA wola.

Podziękowałem? Dziękuję!
Przeprosiłem? Przepraszam.

Życzę fajnej zabawy ze składaniem tych modeli i pozdrawiam.
 

wrocek

Znany użytkownik
Reakcje
3 0 0
#98
Przepraszam ale nie rozumiem tego pytania!
Pytasz z ciekawości czy to "złośliwe" pytanie mające kolejną obronę Pana Anatola w nawiązaniu do wszystkich wpisów z kilku wcześniejszych dni??
Przepraszam może odbierzesz to za uszczypliwość ale w 100% popieram Kolegę "kozza" w tym,że opisał całą sytuację!!
 

corwin

Administrator
Zespół forum
Reakcje
307 2 3
#99
Przepraszam ale nie rozumiem tego pytania!
Pytasz z ciekawości czy to "złośliwe" pytanie mające kolejną obronę Pana Anatola w nawiązaniu do wszystkich wpisów z kilku wcześniejszych dni??
Przepraszam może odbierzesz to za uszczypliwość ale w 100% popieram Kolegę "kozza" w tym,że opisał całą sytuację!!
Oki opisał, Tolo mu wysłał - ale w międzyczasie urządziliście takie bicie piany i nagonkę na Tola, że się niedobrze robi. Dlatego też pytam czy kozaa dostał paczkę bo to zamyka dyskusję na ten temat. Lepiej późno niż wcale, co wcale nie jest takie oczywiste w tym światku vide lokojacko czy rocketman (i to za zapłacone zlecenia).
 

wrocek

Znany użytkownik
Reakcje
3 0 0
Oki opisał, Tolo mu wysłał - ale w międzyczasie urządziliście takie bicie piany i nagonkę na Tola, że się niedobrze robi. Dlatego też pytam czy kozaa dostał paczkę bo to zamyka dyskusję na ten temat. Lepiej późno niż wcale, co wcale nie jest takie oczywiste w tym światku vide lokojacko czy rocketman (i to za zapłacone zlecenia).
Doceniam odpowiedz ale nadal uważam,że cała sytuacja i jej opis miała sens.Tzw bicie piany dotyczyło głownie podejścia TLLK do zadawanych pytań o całokształt!!
Użycie sformułowania bicia piany na temat "Tola" jest przesadzone!Proszę abyś zwrócił uwagę,że każdy wpis/zadanie pytanie jest kontrowane!!
Może jako jeden z mających wpływ na to co dzieje się na forum doprowadzisz do tego aby "wszyscy" producenci modeli byli rzetelni w informacji o swoich produktach!
SAW informuje o wszystkim - ile kosztuje/ile jest dostępnych , Brodagaz,który ostatnio był inicjatorem produkcji i sprzedaży modeli Suzuki policji też to robił,a TLLK jakoś odstaje od nich!!
 
Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.