• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

TOLOLOKO Rosomak H0 - eszelon

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.716 30 1
Na pewno ci nie powiem, kupiłem go jako używany i w formie kitu, ale prawdopodobnie jest to RK-Modell, ten od Jelczy. Właściwie jest to russkaja Pobieda a nie warszawa, ale po małych przeróbkach grilla jest warszawą.
 
J

Jurek ST44

Gość
Jestem z grupy oczekujących i cierpliwie czekam na realizację swojego zamówienia:(. Mogę potwierdzić, że otrzymałem zaproszenie na targi od P. Anatola aby odebrać sobie część modeli i poznać się osobiście. Niestety, ale z żalem musiałem odmówić z powodu wcześniej zaplanowanego wyjazdu. Obiecał mi modele przesłać po targach, więc zobaczymy czy potwierdzi swoją wiarygodność


Część modeli na targach, a część po ? Z daleka szwindlem zajeżdza, widocznie ich nie ma i musi kombinować. Myślisz, że ta wazelina przespieszy kuriera ?
 
J

Jurek ST44

Gość
Popieram, sam wiem jak trudno jest robić modele, i mam tu na myśli stronę ekonomiczną a nie techniczną działalności. Bankrutował nie tylko Tolo ale i Marklin i Roco. Ceny modeli uważane przez niektórych za wysokie okazują sie takie że po podliczeniu godzin pracy nawet płaca minimalna często nie wychodzi.

Jak nie wychodzi to niech profil zmienią.
 
J

Jurek ST44

Gość
Na byle jaki, niech robią co chcą, byle nie modele. Dopóki ludzie będą srali mamoną za coś na co póżniej narzekają że do du...y nie podobne, a o oryginale zapomnij to zawsze będą płakać że ceny za niskie.
 
J

Jurek ST44

Gość
Czy wy zawsze musicie czyjąs wypowiedz podciągnąć pod kogoś tam ??? To są moje słowa i nie jadowite jakbyś miał problemy z ich zrozumieniem. Żałośni to jesteście wy którzy popieracie taką polityke prowadzenia niby bisnesu. Załapać sie na coś zapisać wpłacić albo i nie, a potem czekać siedem lat . Może przyjdzie, a może i nie, oby tylko nie zapomniał.Przejrzyjcie na oczy zanim kogoś do wodza porównacie. Ja na wodza robie to co znana żarówka i tyle w temacie. Żałośni to wy jesteście bo kwiczycie przez półtora roku co to wam nie obiecał.
 

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.716 30 1
Jurek nie przesadzaj, to nie jest takie dziwne że mu wpłacają i czekają. Jeśli produkt jest poszukiwany to klienci płacą i liczą że go otrzymają. Jeśli jest odwrotnie, czyli duża konkurencja to z kolei sprzedawcy wciskaja towar bez płacenia i liczą że klient zapłaci za to co otrzymał, tak działa wolny rynek. I w jednym i w drugim przypadku zdarza się, że jakaś strona dilu się nie wywiązuje z umowy. Takie życie.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.558 386 20

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.558 386 20
A czy firma pana Rebsa nie nazywa sie RK-Modell?
No wiesz, zawsze wiedziałem, że Helmut Rebs to Helmut Rebs, a nie RK-Modell. Kupione w sklepie Świat modeli w Rybniku Jelcze od Helmuta nie mają żadnej nalepki ani żadnej kartki z firmą. Także wydaje mi się, że Helmut występuje pod swoim nazwiskiem. Nawiasem mówiąc firmy RK-Modell nie znalazłem. Jest natomiast firma RK-Modelle ale ona nie produkuje Jelczy.
 

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.716 30 1
I właśnie sam sie zacząłem zastanawiać!!! I cos mi zaczęło świtać że obiła mi sie kiedyś o uszy, a raczej o oczy dyskusja na niemieckiem forum czy Helmut R. To RK-Modelle czy nie... Wpisałem obie nazwy i odnalazłem ten wątek i okazuje się że i tak i nie!? Czyli RK-Modelle to nie całkiem firma a skrót od russische Kleiserie-Modelle. I pan Rebs działał jakby pod tym szyldem specjalizując sie właśnie w sovieckich pojazdach, ale do końca nie wiadomo czy była jakaś konkretna firma czy tylko takie hasło, bo identyfikowali sie z tym też inni producenci małoseryjni modeli żywicznych.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.558 386 20
I właśnie sam sie zacząłem zastanawiać!!! I cos mi zaczęło świtać że obiła mi sie kiedyś o uszy, a raczej o oczy dyskusja na niemieckiem forum czy Helmut R. To RK-Modelle czy nie... Wpisałem obie nazwy i odnalazłem ten wątek i okazuje się że i tak i nie!? Czyli RK-Modelle to nie całkiem firma a skrót od russische Kleiserie-Modelle. I pan Rebs działał jakby pod tym szyldem specjalizując sie właśnie w sovieckich pojazdach, ale do końca nie wiadomo czy była jakaś konkretna firma czy tylko takie hasło, bo identyfikowali sie z tym też inni producenci małoseryjni modeli żywicznych.
Dzięki za info Piotrze. Też mi się tak wydawało, że RK-Modelle to zupełnie inny projekt, a Helmut tylko wpisał się w jego założenia. On nigdy nie robił modeli takich jak Ifa, Multicar, Dacia, Czajka itd. Modele z firmy RK-Modelle można zobaczyć np. tu-klik .
 

daromaro

Znany użytkownik
Reakcje
1.245 103 84
http://www.rk-modelle.de/ W skrocie mozna przyjac, ze pod ta nazwa kryje sie dystrybucja niskonakladowych modeli z Rosji. Helmut Rebs jest jakby jednostka zarzadzajaca.
http://www.spur-n.com/rkmodelle.html
"Die Name "RK-Modelle" ist eigentlich nur eine alte Bezeichnung für "Russische Kleinserien Modelle", die nun auch von den Händlern verwendet wird. Sucht man übers Internet nach RK-Modelle, landet man unweigerlich auf die Seite von Herrn Helmut Rebs. Herr Rebs hatte lange Zeit gute Kontakte zu russischen Kleinserienherstellern, jedoch hauptsächlich im Bereich 1:87."
 

avecez

Aktywny użytkownik
Reakcje
423 22 4
Doczekałem się SUPER MODELI :)

1 IMG_20200106_121148.jpg

Kilka fotek więcej tutaj .

Odebrałem na giełdzie w Sosnowcu. Śliczne cacka :cool: . Na szczęście czekałem cierpliwie i nie zrezygnowałem z odbioru. Warto było czekać.
Bardzo miło było poznać pana Anatola osobiście. Można było też kupić chyba z kilkadziesiąt innych jego modeli.
 
Ostatnio edytowane:

Podobne wątki