• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

TOLOLOKO Rosomak H0 - eszelon

daromaro

Znany użytkownik
Reakcje
1.245 103 84
Ale poniekad zgadzajac sie na takie odwlekanie terminow sami doprowadzacie do tego, ze wykonawcy Was zlewaja.

Spoko...

Kazdy producent powinien zrobic liste a pieniadze powinny byc wplacane po zrobieniu modelu. "Wysylam i otrzymuje zaplate". Fundusze na rozpoczecie produkcji powinien znalezc producent. Zobaczyli byscie jak wtedy terminowo dostarczanane byly by modele. Tyle w temacie z mojej strony.
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
ja jestem może jakiś "inny".
O, patrz, a ja z jednej strony czekam, bo rozumiem i zresztą nie mam wyboru, z drugiej narzekam bo chciałbym mieć. Zawsze mogę przestać czekać jak Maciej. Zawsze mogę zrobić swoje. Kto wie, może szybciej, może lepsze... ale nie od Tola. A chcę od Tola. To czekam.
Ale poniekad zgadzajac sie na takie odwlekanie terminow sami doprowadzacie do tego, ze wykonawcy Was zlewaja.
Prawo rynku nie zawsze działa, nie w przypadku przedmiotów o wartości emocjonalnej. ;)
 

Qmaty

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
5.827 235 3
...pieniadze powinny byc wplacane po zrobieniu modelu...
Niektórzy kupują dziurę w ziemi od developera, lokują oszczędności w firmach krzakach na nierealnym oprocentowaniu, kupują modele widząc tylko projekt 3D. Chyba nie ma co się wtrącać i na siłę chronić. Lepiej usiąść, wziąć popcorn i czytać jak sobie do gardeł skaczą, bo jeden czeka kilka lat a "producent" robi kilka modeli na raz i sam już nie wie na jakim jest etapie który projekt ale ma czas na wrzucanie kolejnych nierealnych pomysłów. Warto mierzyć siły na zamiary panowie "producenci".
 
OP
OP
TLLK

TLLK

Aktywny użytkownik
Reakcje
235 7 2
Nie zlewają Panie Daromaro. Nic tylko pesymizm i krytyka.
Niefajnie się te Pana wpisy czyta.
Powstrzymam się przed dosadniejszymi określeniami.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.565 386 20
Panowie... Piszecie dużo prawdy. Ja naprawdę rozumiem, że twórcza wena raz jest, a raz jej nie ma, że tworzenie modeli od podstaw musi trwać. Ja rozumiem, że trzeba zasilić konto producenta i zrobić zadatek na model (dlatego to uczyniłem). Rozumiem, że terminy się przesuwają, bo raz praca idzie szybciej, raz wolniej, a innym razem nie idzie wcale i trzeba mieć jakąś odskocznię, żeby po prostu nie zwariować.
Ale do cholery... Koledzy producenci... Skoro macie czas na pisanie różnych wpisów, co to właśnie zrobiliście, co Wam nie pozwala skończyć modelu, że musicie mieć odskocznię, to znajdźcie czas i napiszcie do zadatkujących modele, że w związku z tym, czy tamtym, termin realizacji projektu się zmienił i model będzie zrobiony za... ileś tam miesięcy. Czy to tak trudno napisać i przyznać się do obsuwy terminu? Takie właśnie postępowanie producentów i brak jakiejkolwiek informacji doprowadza moją modelarską cierpliwość do granic możliwości. I to jest właśnie przyczyna rezygnacji z zamówionego i zadatkowanego Rosomaka. Takie postępowanie producenta jest dla mnie nie do zaakceptowania, bo jest to po prostu rodzaj lekceważenia kupującego i to kupującego, który zadatkował model.
Cieszę się, że model Rosomaka, z którego zrezygnowałem, tak szybko znalazł chętnego, bo może szybko dostanę zwrot zadatkowanej kwoty. :)
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
Maćku, twoje stanowisko jest tak samo zrozumiałe jak i tych, którym obsuwy nie przeszkadzają. Nie ukrywam, że i ja terminu nie znam, ale informację o obsuwach dostawałem od początku z racjonalnym wytłumaczeniem.
Nie ukrywam też , że chciałem sklecić eszelon na Rumię, a już nie ma na to szans, ale przeżyję, choć trochę żal. Liczę chociaż na pięknego żubra na makietę i na wspólnego żubra gdzieś na imprezie.
A od siebie dodam, że syrenę bosto drukuję ponownie, bo zrobiłem błąd logiczny i odlewy nie wychodziły. Nowe formy pozwolą ruszyć z robotą, bo do tej pory dławiączka była. I stąd są obsuwy, bo każdy model jest inny i wymaga nieraz eksperymentów.
 

jestrabh

Znany użytkownik
Reakcje
2.810 40 1
.......

"Wysylam i otrzymuje zaplate". Fundusze na rozpoczecie produkcji powinien znalezc producent. Zobaczyli byscie jak wtedy terminowo dostarczanane byly by modele.
Pięknie to brzmi(y) i nie ukrywam, że chciałbym dożyć takich czasów :)żeby ten niszowy rynek w ten sposób funkcjonował.
Producenci przedstawiają oferty i to oni zabiegają o pozyskanie klienta, a klient wybiera najlepszą i kupuje bez łaski. Lecz tu i teraz mamy rynek producenta i też mamy wybór. Albo taki stan akceptujemy i czekając kupujemy dokładnie to co wybraliśmy w miarę tanio, albo możemy sobie odpuścić i wybrać rynek wtórny z kosmicznymi cenami i wątpliwymi jakościowo modelami.:( O ile w ogóle je dostaniemy od sprzedającego, bo i tak dość często bywa , że trafiamy na ludzi uczciwych inaczej;)
 

daromaro

Znany użytkownik
Reakcje
1.245 103 84
Raz. Nie napisze od kogo bo jest na tym forum. Model byl nie wlasciwie opisany. Brakowalo opisu malego uszkodzenie, ktore na 100% nie powstalo w trakcie przesylki. Nie bylo to jednak na tyle istotne zeby robic z tego afere.
 
J

Jurek ST44

Gość
Śmiać mi się chce jak czytam te wypociny pseudo konstruktora. Mniej za więcej, bo wzrosło. Dla mnie jest paranoją, że ktoś nadaje posta o soim pomyśle, że coś wyda , a wy już macie gacie pełne z roszkoszy. Zapoda, że puści bąka, a już głosy zamawiam kolorowego, tylko ma być duży, a mniejszych nie będzie, tylko czarno białe ??? Jak zrobi to niech pokaże, ile sztuk za ile, dopiero wtedy zamówienia koniec jałowej dyskusji.
U Seweryna jak zamówiłem 3 lata temu Stara 25 tak do tej pory cisza, temat zdechł. Nawet nie wiem czy na liste mnie wpisał Dobrze że nie byłem nadgorliwy jak większość tutejszych i kasy nie wpłaciłem.
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:
OP
OP
TLLK

TLLK

Aktywny użytkownik
Reakcje
235 7 2
Do końca 2018 roku wszystkie zapłacone modele Rosomaków dojadą do swoich właścicieli.
WYJĄTKIEM mogą być modele z nowym podwoziem, które jeszcze nie dotarło pomimo, że zapłaciłem za nie w ... czerwcu.
Ale to sprawa między mną a chętnymi na zmotoryzowanie.

Dziękuję wszystkim za sugestie i uwagi.

Nieżyczliwą krytykę mającą na celu tylko dokopanie olewam.
 
OP
OP
TLLK

TLLK

Aktywny użytkownik
Reakcje
235 7 2
Kazdy producent powinien zrobic liste a pieniadze powinny byc wplacane po zrobieniu modelu. "Wysylam i otrzymuje zaplate". Fundusze na rozpoczecie produkcji powinien znalezc producent. Zobaczyli byscie jak wtedy terminowo dostarczanane byly by modele. Tyle w temacie z mojej strony.
Nigdy w życiu Daromaro.
Wielokrotnie płaciłem dwa razy za nie odebraną przesyłką pobraniową. Raz przy nadawaniu drugi przy zwrocie.
Proszę daruj sobie takie lipne wpisy bo ja bez zapłaty nie wyślę modelu. Nie ma opcji.
I mam nadzieję, że to już wszystko z Twojej strony.

:)
 

daromaro

Znany użytkownik
Reakcje
1.245 103 84
Czytaj ze zrozumieniem. Ty masz ROBIC modele za swoja kase. Wysylasz po wplacie - to chyba jest zrozumiale?

Sprawdze w Styczniu 2019 roku jak tam z Twoja deklaracja Rosomakowa ;)
 

IgorS

Aktywny użytkownik
Reakcje
174 2 0
Nie mam nic do kolegi Anatola, bo modele jego produkcji mimo że wyglądają zjawiskowo (tak samo jak i SAW Models), to kompletnie nie pasują do profilu mojej kolekcji, więc nie chciałbym zostać potraktowany jako kolejna osoba która kogoś tutaj atakuje.

Chciałbym jednak zwrócić uwagę na fakt, że można mimo wszystko zorganizować to lepiej. Sam uczestniczyłem w organizacji/produkcji trzech partii Jelczy 422 które stworzył kolega @piotr66 razem z pomocą MM Models i wydaje mi się, że taki sposób sprzedaży mimo wszystko jest najuczciwszy - partia 20 ciągników była dostępna w formie rezerwacji, a dopiero gdy modele były gotowe trafiały do "oficjalnej" sprzedaży. Zero większych opóźniej i czekania miesiącami na zamówiony towar. :)
 

Podobne wątki