• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

TOLOLOKO Rosomak H0 - eszelon

OP
OP
TLLK

TLLK

Aktywny użytkownik
Reakcje
235 7 2
#65
To poogladaj zdjęcia Rosomaków na necie.
Moje cieniowanie ładnie wyciąga same linie podziałowe. Rosomaki są za młodym narzędziem walki aby mieć wyblakłe blachy.
Celowo wyrównałem "tonalność" po dokonaniu porównań z dostępnym materiałem zdjęciowym.
Ale jak chcesz, tak Ci zrobię :) choć to niepoprawne moim, skromnym zdaniem.

:cool:
 
OP
OP
TLLK

TLLK

Aktywny użytkownik
Reakcje
235 7 2
#68
No to sobie Kolego poczekasz. :cool: Bo ponieważ jesteś pierwszym, takim Klientem, to Twój model wraz z "zielonym misz-maszem" zacznie od podstaw powstawać jutro. Próbowałem pojeździć filtrami ale o zgrozo postarzyłem model i wygląda na Wojnę Ojczyźnianą. Przesada.

Tamte pomalowane chole**ry muszą i tak się utwardzić, bo nowa chemia by je porozpuszczała.

Policzyłem sobie, że samej czarnej użyłem TRZY RODZAJE. Różne. :eek:

Generalnie do interesu ZNOWU zacząłem dokładać, bo to już taki urok mojego modelarstwa. Czas mi nie sprzyja.

Mam nadzieję, że moje wznowione Rosomaczki za 10 lat spokojnie przebiją tysiaka od jednej sztuki na Allegro!

Czy to dobra inwestycja?
 
OP
OP
TLLK

TLLK

Aktywny użytkownik
Reakcje
235 7 2
#69
Witam. Pomimo ciszy ze studia modelarskiego montaż trwa.
Prace wykończeniowe, poprawki malarskie.
Będzie jeszcze matowienie kadłubów i zrównoważanie tonalne z wieżami.
Osie 0,8mm równo pocięte.
Koła przygotowane i dzisiaj stawiam już na nich modele.
Lufy metalizowane - maluję na czarno i pigmentuję metalizerem.
Pomalowane na gotowo lakierem metalicznym mi się nie podobają.
Z dwudziestu odlanych 10 luf wyrzuciłem...

I takie tam zmagania.
Rosomaki kola wieze.jpg
 
OP
OP
TLLK

TLLK

Aktywny użytkownik
Reakcje
235 7 2
#70
Dziękuję za cierpliwość.
Nie wysyłałem jeszcze do nikogo.

Przedstawiam krótkie info:
Rosomaki dostały werniks matowy z Testorsa i schną. Zwlekałem z tym trochę, bo miałem stracha. Ale wyszło nieźle :)

Osie są luźne i sami zdecydujecie czy je przykleić na sztywno. Ma to pewne zalety bo nie będą się w wyniku przesunięć np w półce przesuwać względem siebie. Mnie to nie razi bo wiem jaką miałem jazdę z montażem... i ile mięsa latało po warsztacie.
Jeżeli Forum się pozytywnie "wyemigruje" to jutro pokażę zdjęcia po zmatowieniu i zrównoważeniu.

Po pomalowaniu lamp i priorytetów wkleję lufy - mam nadzieję także jutro i przyglądnę się jeszcze krytycznie.
To będzie koniec pierwszej partii po come backu.

Pozdrawiam.
 
OP
OP
TLLK

TLLK

Aktywny użytkownik
Reakcje
235 7 2
#72
Witam!
Krótko.
Banda Rośka błotnego:
banda Roska 1.jpg


Miało nie być z elementów foto a są (priorytety drogowe i daszek celownika).
Uchwyty są jednak z drutu mosiężnego 0,3mm bo stal była za twarda a mosiądz wybaczył konieczność podwójnego zaginania. Przy stali byłem bez szans :)
Luf 10 z odlanych 20 wywaliłem. Robię dla luf nową formę.
Lusterka jeszcze nie doszły i będą dosyłane albo komu się nie pali to jeszcze tydzień zaczeka. Projekt jest zaakceptowany i chyba właśnie się drukuje.
Zabłocone koła z przywódcy stada zostaną zastąpione defiladowymi. :D



Poniżej przedstawiam "Dwa Pumeksy": zniżka 50 zł na sztuce za jeden Pumeks. Zamarudziłem przy odlewaniu podczas odpowietrzania.
Potem bielmo na oczach i przegapiłem szpachlowanie... Do dioramy lub na wagon OK.
Pumeksy 1.jpg Pumeksy 2.jpg

Pozdrawiam przyjaciół manufaktury TOLOLOKO Studio!
 

Podobne wątki