• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

TOLOLOKO Rosomak H0 - eszelon

OP
OP
TLLK

TLLK

Aktywny użytkownik
Reakcje
235 7 2
#21
Pytanie do kolejkowiczów: na jakiej platformie kolejowej wożą Rosomaki i czy dysponujecie fotkami?
Zrobiłbym sobie.... prywatny eszelon.
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.763 301 15
#23
Pytanie do kolejkowiczów: na jakiej platformie kolejowej wożą Rosomaki i czy dysponujecie fotkami?
Zrobiłbym sobie.... prywatny eszelon.
https://www.google.pl/imgres?imgurl=https://d-pt.ppstatic.pl/k/r/1/9b/f6/55f06c1db4e40_p.jpg?1442101593&imgrefurl=http://www.gazetalubuska.pl/wiadomosci/miedzyrzecz/gal/7436511,rosomaki-na-torach-nasi-zolnierze-wyruszyli-na-poligon-zdjecia,11794579,id,t,zid.html&docid=5zhuUEvhKvHpeM&tbnid=ThvobrzwmASDgM:&vet=10ahUKEwj1u4bikNrYAhWC1xQKHYCTBN4QMwg-KAAwAA..i&w=780&h=520&bih=935&biw=1920&q=eszelon rosomak&ved=0ahUKEwj1u4bikNrYAhWC1xQKHYCTBN4QMwg-KAAwAA&iact=mrc&uact=8

o na takich, wczoraj zacząłem przymiarkę do modelu 3d do druku

brat mój, żołnierz, twierdzi, że raczej niewłaściwie zaczepione są pasy stabilizujące pojazd - czy to prawda, panowie kolejowi? Czy nie powinien pas być zaczepiony za żółty hak? podobno te uszy są do zaczepiania plandek i siatek maskujących...
 

Adamzalesie

Znany użytkownik
Reakcje
281 45 10
#25
Fiu fiu ładna ilość. 23 sztuki nie w kij dmuchać.
 
OP
OP
TLLK

TLLK

Aktywny użytkownik
Reakcje
235 7 2
#26
Odleję! Proszę zamawiać Panie Adamie!

Zamieszczam zdjęcie NAJŁADNIEJSZEGO Modeli Matki.
Łezka mi się zakręciła jak grzebałem w skrzyneczkach i przygotowując moje modele do sprzedaży.

TOLOLOKO Rosomak H0 Master R1.jpg
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.763 301 15
#27
Odleję! Proszę zamawiać Panie Adamie!

Zamieszczam zdjęcie NAJŁADNIEJSZEGO Modeli Matki.
Łezka mi się zakręciła jak grzebałem w skrzyneczkach i przygotowując moje modele do sprzedaży.

Zobacz załącznik 533399
nooo.... przepiękny.. ta blaszka jest na hipsie? nity nabijane? wyrazy najwyższego uznania, Pania Anatolu. już nie mogę się doczekać.
 
OP
OP
TLLK

TLLK

Aktywny użytkownik
Reakcje
235 7 2
#28
Trawione nowe srebro na kopycie z polistyrenu według legalnie pozyskanych planów od producenta - ówczesnych WZM Siemianowice.
Nity podtrawiane z drugiej strony i wybijane na przemyślnym (zmyślnym) urządzonku do ich powtarzalnego uzyskiwania.
Plus inne tricki.
 
OP
OP
TLLK

TLLK

Aktywny użytkownik
Reakcje
235 7 2
#29
Fotorelacja z powstawania masteru podwozia kompozytowego. 4 różne materiały połączone ze sobą.
Po obłonkowaniu - separowaniu.
W efekcie mam separator o grubości cieńszej od mojego własnego, siwiejącego z tremy modelarskiej włosa.
Forma jest! Znaczy modelarska forma. Bo FORMA na podwozie to chyba jednak jutro....

KOŁA: mam problema.
Wydrukowałem w super jakości DWA wzorce z ładnym bieżnikiem. Różnica w średnicy ok - 0,8mm. Na oko NIBY nie ma róznicy. Ładnie w planie siedzą.
Wybieramy masywniejsze?
Nie chce mi się tworzyć form dla obu rozmiarów...
To jednak i trochę skomplikowanej roboty (bo NIKT tak jak ja nie odlewa opon nawet "mistrzowie zza granicy - Czesi) - no i czas i materiały.
Nie w kij dmuchał. Przy obróbce MOICH kół NIE MA utraty wzorca bieżnika nawet o 1/100.

Ja TWORZĘ a nie KOPIUJĘ.

Rosomak TOLO Atelier small.jpg



:cool:
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.763 301 15
#30
na podwozie to chyba jednak jutro....
Fotorelacja z powstawania masteru podwozia kompozytowego. 4 różne materiały połączone ze sobą.
Po obłonkowaniu - separowaniu.
W efekcie mam separator o grubości cieńszej od mojego własnego, siwiejącego z tremy modelarskiej włosa.
Forma jest! Znaczy modelarska forma. Bo FORMA na podwozie to chyba jednak jutro....

KOŁA: mam problema.
Wydrukowałem w super jakości DWA wzorce z ładnym bieżnikiem. Różnica w średnicy ok - 0,8mm. Na oko NIBY nie ma róznicy. Ładnie w planie siedzą.
Wybieramy masywniejsze?
Nie chce mi się tworzyć form dla obu rozmiarów...
To jednak i trochę skomplikowanej roboty (bo NIKT tak jak ja nie odlewa opon nawet "mistrzowie zza granicy - Czesi) - no i czas i materiały.
Nie w kij dmuchał. Przy obróbce MOICH kół NIE MA utraty wzorca bieżnika nawet o 1/100.

Ja TWORZĘ a nie KOPIUJĘ.

:cool:
Nie ukrywam, że trochę nie rozumiem :) Panie Anatolu, gdyby Pan zechciał wyjaśnić, z chęcią podejmę się próby zrozumienia Pańskiego języka...
"Po obłonkowaniu - separowaniu." - hę? cóż to takiego obłonkowanie?

I pytania:
"Wydrukowałem w super jakości DWA wzorce..." - skąd różnica? Zakładam, że Pan będzie wiedział najlepiej które będą właściwsze... I mam nadzieję, że opona będzie osobnym tworem, albowiem jak pamiętam, robi Pan opony w żywicy (chyba że się mylę) i chcę zrobić własną foremkę z Pańskiego odlewu i dorobić sobie gumowe kapciuszki.
"Wydrukowałem w super jakości DWA wzorce z ładnym bieżnikiem" - jakim programem Pan tworzy modele do owego wydruku? :)
"mistrzowie zza granicy - Czesi" - że niby którzy? ostatnio przerabiałem dwa wytwory czeskiego przemysłu modelarskiego i rozczarowałem się ich jakością i odwzorowaniem.

Nie poganiam, ale... nie mogę się doczekać...
 
OP
OP
TLLK

TLLK

Aktywny użytkownik
Reakcje
235 7 2
#32
Blog osobisty z ostatnich doświadczeń i eksperymentów.

Bałem się dnia dzisiejszego. W zasadzie odwlekałem od tygodnia tę chwilę, kiedy trzeba będzie pożenić ze sobą (w końcu), pracowicie i ryzykownie odlewane, przemodelowywane i formowane elementy. Silikon, próżnia, skrzyneczki, błoneczki separacyjne, zabezpieczenia do rozformowywania. Od miesiąca pracowicie odlewane w nadziei , że małżeństwo to zostanie pomyślnie zawarte skonsumowane.

Korekta odstępów w ciągu rzędu kół spędzała mi dosłownie sen z powiek.
Widok poprzedniej wersji Rosomaka w wielkości H0 z TOLOLOKO nie dopełniał się poprzez brak dopieszczenia jego podwozia kołowego.
Niby ładnie a mizernie... Poprawnie i tyle.

A tymczasem napięcie rosło, bo w tolo atelier na blacie prototypów:
Nowe opony (wspaniałe) z felgami. Niby OK ale te 0,35 mm luzików...
NOWE podwozie ze skorygowanymi odstępami osi - ruletka. Na oko i ze suwmiarki OK. Ale co w praktyce?
Skorygowane podwozie z wahaczami i poprawionymi rozstawami osi.

Raport końcowy aby się nie rozpisywać:
pierwszy model Rosomaka H0 z TOLOLOKO stoi na NOWYM podwoziu z NOWYMI kółeczkami.
Potencjał tego zestawu jest ZACNY.
Poprawek wymaga jeszcze dystans pionowy zawieszenia. Proporcje i odległości są poprawione i poprawne.
Jutro wersja II.

Dla mnie KARDYNALNYM wymogiem dla końcowej estetyki modelu jest "podkucie konika". Byle jakie opony psują efekt.
Co mam na myśli w kwestii "podkuwania konika". Taka analogia: bardzo lubię ciężarówkę KrAZ 255. Jest moc i potencjał. Z wieloma zastosowaniami.
W wielkości H0 z wyglądu dla mnie to model MIZERNY. Pozbyłem się wszystkich 4 sztuk :) Widziałem też wyczyny kolesia z Ustronia. Bez zmian.
W skali 1:72 z kołami Armory to model MOCARNY. Miód dla oczu. Szkoda, ze od lat niedostępny bo Ruskie formę rozsadzili... a ukraincy z Armory coś nie dostarczaja modeli do Martoli.

Vide moje Stary 660 i 266. Z moimi kołami miodzio. Albo mój super Iveco pożarniczy.

Koniec bicia piany w temacie. Dziękuję za zamówienia i za Waszą uwagę.
 
OP
OP
TLLK

TLLK

Aktywny użytkownik
Reakcje
235 7 2
#34
Witam pięknie obserwujących i zdecydowanych.

Wczoraj po totalnym wtorkowym wqurczywieniu mordowałem się z NOWĄ forma na 8 kół na jeden strzał. Dzisiaj w południe
zalałem skrzyneczkę wreszcie gumą i czekam na zwulkanizowanie "RTV".
Otóż w trakcie prac nad pełnym dopasowaniem kadłuba z ramą podwozia odkryłem, że pomimo wykonania nowej formy na oponki mam strasznie duży odrzut opon. Jajka a nie kółka....
Mimośród jak FIX.
Stosunek dobre/złe = 3/1 w porywach. Dyskwalifikacja.
Ponadto jajko nie jajko, każda wymaga starannej obróbki i przygotowania do połączenia z felgą. I po tymże połączeniu dopiero widać efekt. Palce bolą, oczy pieką w sercu gorące wqurczywienie.

Na zdjęciu poniżej widzimy trzy "poligony doświadczalne". Trzy modele pasowane na różne sposoby. Dopasowanie i te próby stały się moją ideą fixe.
Od lewej pierwsza próba bez ingerencji. Za wysoko. Wersja druga lepiej. Trzecia zaś lekko za nisko... :) - 0,3- 0,5mm. Chcę, żeby dla oka było miło.
Pierwsza i druga położona na ramie. Druga mi się przez to przesunęła a wiec skorygowanie to bajka. Trzecia jest ... przykręcona mikrośróbkami przywiezionymi onegdaj z myslą o Oelce z Dortmundu. Przydały się :).

Za niedługo poproszę o zaliczki. Szykować trzosy Panie i Panewki!

Same koła piękne! Co?
;)

Wracam od rana do blatu z Rosomaczkami. Odlane 20 sztuk...
Pozdrawiam!
Rosomaczki H0 TOLOLOKO NEW.jpg
 

Maverick

Znany użytkownik
Reakcje
395 37 5
#35
Zapowiada się, że będą bardzo fajne te Rosomaki (y) Już się cieszę na myśl, że jeden będzie mój :)
Pudełka będziesz robił takie jak robiłeś dla nich w skali 1/72? W kamuflarzu? ;)
 
OP
OP
TLLK

TLLK

Aktywny użytkownik
Reakcje
235 7 2
#36
Oczywiście ten projekt pudełek posiadam na dysku ale nie wracam do rzeki z kosztami. Pogrążyły mnie...
Kartonik eko-samoskładalny, biały.
 

n_lukasz

Użytkownik
Reakcje
49 1 0
#37
Przepraszam za offtop i zaśmiecanie tematu.
W skali 1:72 z kołami Armory to model MOCARNY. Miód dla oczu. Szkoda, ze od lat niedostępny bo Ruskie formę rozsadzili... a ukraincy z Armory coś nie dostarczaja modeli do Martoli.
Jeśli Cię interesuje mam Kraza w 1/72 E-Class + żywiczne kółka Armory.
 
OP
OP
TLLK

TLLK

Aktywny użytkownik
Reakcje
235 7 2
#40
Proszę wszystkich chętnych i zdecydowanych na zadanie tego pytania w korespondencji mailowej :) OK?

Pierwsze 10 sztuk będzie gotowe pod koniec przyszłego tygodnia. Wysyłki w wielkim tygodniu.
Oj nawdycham się farby. Oj oj

autokolekcjoner(malpa)o2.pl
 

Podobne wątki