• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

TOLOLOKO - modele lokomotyw serii EU07/EP07/EP08/ET41

OP
OP
A

Anonymous

Gość
#62
"Powarsztatowa" premiera EU 07.
Ten model był prezentowany w Lipsku podczas tegorocznych targów Modell & Hobby. Ma już te wózki. o których powyżej. Brakuje na razie zgarniaczy i sprzęgów WN.
Pantografy jeszcze pożyczone od EFC Loko - dziękuję Andrzeju!
Wnętrze musi zostać dopasowane do kolumn wózków. Napęd na wszystkie osie utrudnia życie tolomodelarzy.
Silnik Faulhaber - model jeszcze niedociążony.
Listwy fototrawione z nowego srebra nakładane na bryłę, więc i problemów ze współczesnymi 4E po modernizacjach nie będzie.
Czoła reflektorów zaopatrzone w precyzyjnie toczone i polerowane pierścienie z duralu. Efekt piorunujący.
Sceneria wykonana na wakacyjnych warsztatach Maxa. ;)

Tolo
 

Załączniki

OP
OP
A

Anonymous

Gość
#64
Podkład iście Shepardowski:
Kurt Vogelsand "Dupli Color" 385889 Haftgrund grau.
Polecam - sprawdza się jak nie wiem co...

Czarna, to akryl. Dowolny. U mnie akurat - Pactra, ale może być i Tamiya i Gunze i Dupli... To już nie żaden wyczyn.

Testujemy nowe aerografy w tym i oryginalną IWATĘ, INFINITY Harder&Steenbeck i wreszcie czarnochromową Hansę Aero Pro 281/381, no i efekty zaczynają MNIE wreszcie cieszyć.

Paasheami zacznę malować po prostu podwozia Starów terenowych i Rosomaków. Dobrze im zrobi naniesiona od razu patyna. :cool:

Ma być super i tak będzie. ;)
Tolo
 
OP
OP
A

Anonymous

Gość
#66
Koledzy z Poznania i reszty świata zobaczą to na własne oczy na Salonie Modelarskim.
Stoisko DFR.

Koledzy z Łodzi i okolic Warszawy zobaczą to na własne oczy na Festiwalu Modelarstwa.
Stoisko DFR.

Zapraszam.
Tolo

Wcześniej nie zamawiajcie. Nie ma po co. Mnie się nie spieszy.
I piszcie na e-maila ! Jakby co...

Lista zamówień się "nie domyka" :cool:

Wkrótce POMARAŃCZOWA EP-08 !!! i EU i ET z żółtymi dziobami
 

Karol K.

Znany użytkownik
Reakcje
69 0 0
#72
tololoko napisał(a):
Koledzy z Poznania i reszty świata zobaczą to na własne oczy na Salonie Modelarskim.
Stoisko DFR.

Koledzy z Łodzi i okolic Warszawy zobaczą to na własne oczy na Festiwalu Modelarstwa.
Stoisko DFR.

Zapraszam.
Tolo

Wcześniej nie zamawiajcie. Nie ma po co. Mnie się nie spieszy.
I piszcie na e-maila ! Jakby co...

Lista zamówień się "nie domyka" :cool:

Wkrótce POMARAŃCZOWA EP-08 !!! i EU i ET z żółtymi dziobami



TOLO
na festiwalu w Łodzi???

modele atakie :grin:
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
#73
No kurczę, tololoko, to jest wspaniałe i naprawdę robi wrażenie. Wózki to finezja wykonania. Coś pięknego.
W porównaniu z poprzednimi zdjęciami, widać różnice na lepsze.
Co tu gadać? Zapewne każdy kto zobaczy te zdjęcia, będzie chciał to mieć u siebie. :smile:
 

aqws9

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#75
Meggido napisał(a):
I w tym momencie cena poszybuje w kosmos. :D
A mimo to, jest duża szansa... że oferując niebagatelne kwoty gotówki w zielonych czy europapierach i tak nie kupimy tego modelu ;)
Co nie zmienia faktu, że piękne i dla samej możliwości podziwiania modelu na makiecie, jestem gotowy zapłacić bilet :)
 
OP
OP
A

Anonymous

Gość
#79
Na rysunkach jakie zamówiłem i otrzymałem od K. Koja nic takiego nie zauważyliśmy.
Może pytanie to dotyczy wersji ryflowanych.
Nie stworzyłem jeszcze "encyklopedii" ET 41. Za mało danych fotograficznych.

Tolo
 

Krzysztof Koj

Znany użytkownik
Reakcje
635 3 1
#80
tololoko napisał(a):
Na rysunkach jakie zamówiłem i otrzymałem od K. Koja nic takiego nie zauważyliśmy...
... i prawidłowo, bo na szczęście, K. Koj ... nie dostarczył firmie Tololoko żadnych rysunków lokomotywy serii ET41 :!:, a jedynie zestawienie oznaczeń dwóch konkretnych egzemplarzy tej lokomotywy, wykonane w skali 1:10 i umieszczone na... zielonych prostokątach :D

Śmieszne, nieprawdaż :?: :D

Co więcej, nawet cieszę się, że nie rysowałem nadwozia tej lokomotywy i poprzestałem na samych oznaczeniach.

Na przyszłość proponuję chwilę koncentracji i zastanowienia przed napisaniem czegoś podobnego, co przecież może popsuć reputację innych osób, w tym przypadku akurat moją.

Osobiście poważnie podchodzę do tego co robię i jeśli już się czegoś podejmuję, to poświęcam temu dużo czasu i uwagi, aby nie robić podobnych bzdur, czego życzę również specjalistom z firmy Tololoko !
Zamiast "wycierać sobie gębę" K. Kojem, najwyższy czas zainteresować się chociaż trochę tym co się robi i zacząć samemu ponosić odpowiedzialność za własne błędy!

tololoko napisał(a):
(...)Nie stworzyłem jeszcze "encyklopedii" ET 41. Za mało danych fotograficznych.
Chyba raczej zbyt mało dociekliwości...

Lokomotywy ET41 nigdy i w żadnym okresie nie mały poszerzenia listew ozdobnych pod reflektorami, ponieważ listwy te, w odróżnieniu od lokomotyw EU07/EP08, miały niejako "kontynuację" pomiędzy reflektorami.
Nie trzeba tworzyć "encyklopedii" ET41, aby to wiedzieć. Wystarczy odrobina zainteresowania tym tematem...
A jeśli chodzi o brak danych fotograficznych, to proponuję poświęcić temu tematowi chociaż pięć minut i zerknąć np. na jedno ze zdjęć ET41 w stanie fabrycznym, pochodzące z archiwum COBiRTK, które K. Koj przekazał firmie Tololoko wiosną 2006 roku, w nadziei, że ułatwi ono prawidłowe opracowanie i wykonanie modelu tej lokomotywy...
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
A
Tabor 7
A
Tabor 11
A
Tabor 38
A
Tabor 47
Tabor 19

Podobne wątki