• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

To ja też! - Moja makiet(k)a.

Filip

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witam, od jakiegoś czasu snuję plany mojej małej makietki. Będzie ona miała rozmiary 160x100cm, więc naprawdę będzie mała. :D
Oto plan: (tak, wiem, wygląda jakby przedszkolak malował xD)
http://img379.imageshack.us/img379/4038/makieta1rf9.th.jpg
Będę używał torów modelowych Piko A-gleis, bo "rurki" są "o kant dupy roztrzaść" itd, zestaw startowy Piko jest już w drodze, podobnie jak komosa ciernista, z której mam zamiar zrobić drzewa&krzewy. Postaram się semafory oraz oświetlenie zrobić samemu z mikrodiod 3V, kartonu, rurek i farbek :D
Plan podłączenia semaforów sprzężony z "bardzoręcznym" zmienianiem zwrotnic - pod makietą będzie pręt, wypuszczony z przodu makiety, którego przesuwając zmieniać będziemy zwrotnicę. "po drodze" będzie pstryczek-elektryczek do obsługi semaforów. (plan podłączenia:)
http://img209.imageshack.us/img209/9302/makieta2fp4.th.jpg
Co do podsypki:
http://img376.imageshack.us/img376/4109/dscn0855lc2.th.jpg
Błyszczy się jak psu jajca ale są na pewno jakieś metody zmatowienia tych głazów. Co do trawy - ta na zdjęciu
http://img514.imageshack.us/img514/6108/dscn0856zr9.th.jpg
jest bardzoNIEfajna bo kolor nienaturalny i wygląda jak trociny (i tak rzeczywiście jest) a po prawej podsypka w dwóch wersjach.
To tak w dużym skrócie.
To piszcie co się w planach podoba a co nie :D

P.s. Czy umieszczenie z brzegu wyjścia "na świat" do podłączenia np. jako moduł końcowy to dobry pomysł?
Ps.2. Proszę nie besztać tak od razu - jestem tu nowy i otwarty na krytykę ;)
 

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.987 15 2
#2
Jakoś mi się nie widzi. nie wystarczy ci miejsca na ostatni tor bocznicy tam gdzie jest ta Parowozownia A jeśli nawet to będzie bardzo na styk
 

alaska

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#4
Joseboom napisał(a):
Będzie ona miała rozmiary 160x100cm
+
Joseboom napisał(a):
jako moduł końcowy to dobry pomysł
=
Misiek napisał(a):
wątek jest bardzo rozwojowy, po 10 stronach....
chyba, że zadziała wcześniej
Misiek napisał(a):
aaa wprowadziłem autocenzurę
ale z drugiej strony można się czegoś nauczyć
Joseboom napisał(a):
"bardzoręcznym" zmienianiem zwrotnic - pod makietą będzie pręt, wypuszczony z przodu makiety, którego przesuwając zmieniać będziemy zwrotnicę
i chętnie będę śledzić
gbbsoft napisał(a):
poczynania na forum...
witaj na forum :arrow: Joseboom
 
OP
OP
Filip

Filip

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#5
Co do miejsca na szopę - ten rysunek jest trochę nieproporcjonalny, jeśli jednak będzie z tym problem, poradzimy sobie kładąc ciut wcześniej zwrotkę łukową :) i gitara http://i229.photobucket.com/albums/ee24/Pokepalooza/Emotes/JeotGuitar2.gif
 
OP
OP
Filip

Filip

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#12
@ Jarcman - wiem, napisałem to w pierwszym poście ^^ Mam zamiar ją zmatowić.
@TomaszM - nie, to krzem. Prynajmniej tak było napisane na opakowaniu (Podłoże do akwarium ^^)
 

TomaszM

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#13
Jeśli to podłoże do akwarium to na pewno to jest korund (mam takie podłoże w jednym) ;) . Co do tłuczniowania - nie jestem ekspertem, ale tak "na oko" widać że te grudy są trochę za duże - najlepiej przesiać to i uzyskać drobniejszą frakcję. I obowiązkowo czymś zmatowić, bo się strasznie świeci. Na plus to,że korund jest tani. Można ćwiczyć i próbować.
 
OP
OP
Filip

Filip

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#14
Hm, miejsce zajmowane przez toto coraz bardziej mnie przerasta, chyba zastanowię się nad budową modułu, jednak... smutna prawda jest taka że ie stać mnie na sterowanie cyfrowe... Czy to stanowi problem?
 

chf

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#16
Tylko jak już robisz i myślisz o sterowaniu cyfrowym w przyszłości to odrazu sobie przygotuj taką możliwość. Będziesz miał możliwośc w przyszłości juz gotowe połączenia dla sterowania cyfrowego, które teraz nie będą wykorzystywane ale zaoszczędzą Ci wchodzenia pod makietę i przerabiania sterowania w przyszłości.
 
OP
OP
Filip

Filip

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#17
Tylko jak przedstawia się sytuacja gdy np. chcę się z kimś podłączyć np. na jakimś zlocie, czytałem normę i te wtyczki będę musiał załawtwić, podłączyć w odpowiednich miejscach tylko do szyn (tak w uproszczeniu), a sterowania nie ruszać?
 
OP
OP
Filip

Filip

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#19
RATUNKU głowię się nad tym i głowię ale nie ma zielonego pojęcia co wybrać!

Opcja 1: Tort
+Można się samemu pobawić
+Mam już sporo łuków
+Fristajlo-nie ma jakichś z góry ustalonych rozmiarów
-Koszty
-Rozmiar
-Utrudniony dostęp

Opcja 2: Moduł
+Stosunkowo tani
+Łatwy dostęp
+Zajmowane miejsce
-Nie da się samemu pobawić
-Wykonanie profili czołowych i ściśle określone restrykcje dot. materiałów, wielkości itd.

I co? Jeśli tort, to 160-170x100-110cm. Jeśli moduł, to długości 170cm(albo dwa, jeden 100, drugi 70cm), szerokości ? (mnie by pasowało tak ze 40 cm, nie wiem czy można :D)
 

Podobne wątki