• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja To i owo z górnej półki...

OP
OP
toiowo

toiowo

Znany użytkownik
Reakcje
210 1 0
Ostatnio stałem się właścicielem bardzo ciekawego Mercedesa 190E z serii DTM. Model co prawda nie osiąga jakichś zawrotnych cen zarówno na polskich jak i niemieckich serwisach aukcyjnych, ale jest dość interesujący jako całokształt. Po krótkim researchu stwierdzam, że ten model MB w tym właśnie malowaniu występował w dwóch wersjach opakowania - nienumerowanej, charakteryzującej się tylko wzorzystym pudełkiem oraz limitowanej do 1000 sztuk wersji, zamówionej przez ASO Mercedesa "KLENK" GmbH z miejscowości Kiel. Różni się ona od wypustu nielimitowanego trzema szczegółami:

- Gablotka zawiera tampodruk "KLENK GmbH" u podstawy
- Na dnie pudełka na pomarańczowym bloczku naklejony jest numer seryjny z przedziału od 1 do 1000
- W pudełku znajduje się kartka o treści "Ekskluzywny model KLENK; na rzecz "kinder herz hilfe" (zapewne chodzi o jakąś fundację, której nazwę na "nasze" przetłumaczylibyśmy jako "serce dzieciom" itp...) i też zawiera numer seryjny modelu.

Sama maszyna to wersja EVO II z 1991 roku z silnikiem 2.5 litra. Kolejną ciekawostką jest to, że jest (był) to samochód prowadzony przez kobietę, Ellen Lohr (ur.1965) - zawodowego kierowcę wyścigowego.

47. Herpa: Mercedes - Benz 190E Evo II DTM #78 - Ellen Lohr (KLENK GmbH 018/1000)

36f01d88292660c9e266eff3d1fe697a.jpg

fullsizeoutput_23a6.jpeg

fullsizeoutput_27f5.jpeg

fullsizeoutput_27f6.jpeg

fullsizeoutput_27f7.jpeg

fullsizeoutput_27fa.jpeg

fullsizeoutput_23a8.jpeg

fullsizeoutput_23a9.jpeg

fullsizeoutput_23a7.jpeg

fullsizeoutput_23a5.jpeg

Pozdrawiam!
 
OP
OP
toiowo

toiowo

Znany użytkownik
Reakcje
210 1 0
Do mojej kolekcji dołączyły kolejne Alpiny. Tym razem są to dwa sedany 3er B6 generacji E36. Pod maską silniki o pojemności 2.8 litra i mocy 240 koni mechanicznych, zapewniające przyspieszenie 0-100 km/h w 6.9 sekundy i prędkość maksymalną ponad 250 km/h. Napęd - jak to w BMW - oczywiście tylny. Generacja E36 powoli staje się już klasykiem i moim zdaniem jej design bardzo ładnie się starzeje.

alpina_historie_E36_B6_28.jpg


48. Herpa: Alpina/BMW 3er E36 sedan B6 2.8 (Red)

fullsizeoutput_2d98.jpeg

fullsizeoutput_2d9f.jpeg

fullsizeoutput_2da1.jpeg

fullsizeoutput_2da0.jpeg


49. Herpa: Alpina/BMW 3er E36 sedan B6 2.8 (Green)

fullsizeoutput_2d97.jpeg

fullsizeoutput_2d99.jpeg

fullsizeoutput_2dbb.jpeg

fullsizeoutput_2d9a.jpeg


Pozdrawiam!
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.026 108 2
Alpiny to świetne modele ale takie zdjęcia makro niestety psują trochę efekt , widać na nich każdą niedoskonałość, typu krzywa opona czy słabe spasowanie elementów czy chociaż by kurz. Gratuluje nabytków.
 

Jacek T4

Znany użytkownik
Reakcje
1.008 1 0
Alpinki wyglądają bajkowo. Herpa naprawdę dopieściła te modele, te wszystkie oznaczenia, znaczki i malowania powodują, że modele w tej skali mogą być małymi dziełami sztuki. Najbardziej kolorystycznie przypadła do mi do gustu zielona... może dlatego,że taka sama parkuje u mnie w gablotce;).
Ale najbardziej "pożądałbym" tej limitowanej 190-tki. Świetny model, gratuluję zakupu.
 
OP
OP
toiowo

toiowo

Znany użytkownik
Reakcje
210 1 0
Dziękuję za komentarze.

@Brodagaz , @Mafo - wiem że wszystkie niedoskonałości widać, często niestety orientuję się dopiero post factum i cały czas szukam 'rozwiązania idealnego' jeśli chodzi o zdjęcia. Niestety jeśli są robione komórką, jak w tych przypadkach - wpływ na zachowanie się aparatu ma nie tylko sposób oświetlenia ale też kolor modelu, potem staram się coś tam 'podkręcać' i retuszować w programie komputerowym ale niektóre kurze już muszą zostać, bo po prostu lepiej się nie da.

A dzisiaj kolejna Alpina 3er B6 2.8 na bazie E36 Sedan, tym razem biała. Razem z nią kolejne spełnione kolekcjonerskie marzenie - czyli Nissan 300ZX od Kato. Ten model przyjechał do mnie z kolei z Japonii do kolegi do Niemiec (bo tylko tam była możliwa wysyłka) a kolega przywiózł mi go na święta do domu. Ciekaw jestem jaka będzie historia Supry, bo ze słynnych 'trojaczków' brakuje mi tylko niej. W oryginale taki 300ZX (Z32) jest napędzany silnikiem 3.0 V6 z mocą 230, 280 lub 320 koni mechanicznych, spiętym z 5-biegowym manualem lub 4-biegowym automatem. Produkcja od 1998 do 1996 czyli najmłodsze egzemplarze mają już 23 lata (!) a samochód wciąż wygląda zaskakująco świeżo. Ciekawostką jest, że takim samochodem (tylko w kolorze granatowym) jeździła O-Ren Ishii z filmu Kill Bill. Czas na zdjęcia:

50. Herpa: Alpina/BMW 3er E36 B6 2.8 sedan (White)
51. KATO: Nissan 300ZX Z32 (White)


fullsizeoutput_315f.jpeg

fullsizeoutput_3161.jpeg

fullsizeoutput_3163.jpeg

fullsizeoutput_3162.jpeg

fullsizeoutput_3160.jpeg

fullsizeoutput_315e.jpeg

fullsizeoutput_315d.jpeg

fullsizeoutput_315c.jpeg

fullsizeoutput_315b.jpeg

fullsizeoutput_315a.jpeg

fullsizeoutput_3159.jpeg

fullsizeoutput_3158.jpeg

fullsizeoutput_3157.jpeg

fullsizeoutput_3156.jpeg

Pozdrawiam!
 

Jacek T4

Znany użytkownik
Reakcje
1.008 1 0
E 36-tki w wersji Alpine to modele już powszechnie znane, ale biała jakoś umknęła mi. Dlatego z przyjemnością ja pooglądałem.
Ale niewątpliwie prawdziwym "de beściakiem" :) prezentacji jest Nissan 300 ZX. Nie dość, że model bardzo ładny i wyjątkowy,
to jeszcze z ciekawą historią jego pozyskania, to jeszcze z bogatą historią w filmie.
Ja bym go raczej widział w kolorze czarnym, bowiem takiego podarował Stefan "Siara" Siarzewski Jurkowi Kilerowi, w pierwszej części świetnej polskiej komedii pt. "Kiler".
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.550 386 20
Nissan rewelacyjnie wygląda. Bardzo rzadko widywany model w naszych kolekcjach. Gratuluję zdobycia takiego kąska kolekcjonerskiego. Alpina w białym kolorze wygląda też świetnie. Podoba mi się. Gratuluję posiadania. (y)
 

Podobne wątki