• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja To i owo z górnej półki...

OP
OP
toiowo

toiowo

Znany użytkownik
Reakcje
210 1 0
Dziękuję za komentarze, @Mafo - w wolnej chwili pewnie zajmę się tym śladem. Wcześniej go nie zauważyłem i teraz nie daje mi on spokoju!
A dzisiaj szwedzki kredens w wersji Coupe w eleganckim, czarnym kolorze. Model przedstawia samochód najpóźniej z 1980 roku bo w 1981 - ostatnim roku produkcji - zrezygnowano z winylowego dachu. Pod maską silniki V6 o pojemności 2.6 lub 2.9 litra.

38. NEO Scale Models: Volvo 262C "Bertone" (NEO181570)

fullsizeoutput_171c.jpeg

fullsizeoutput_171d.jpeg

fullsizeoutput_171b.jpeg

Pozdrawiam!
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.559 386 20
Bardzo fajne to Volvo w wersji Bertone. Twój jak widzę ma znikomo niewiele nadlewek na felgach. W tych modelach Volvo jakoś kontrola jakości w NEO przepuściła wiele takich niedoróbek. Mój ma na każdej feldze takie nadlewki. :(
 
OP
OP
toiowo

toiowo

Znany użytkownik
Reakcje
210 1 0
Dziękuję za kometarze. Tymczasem wracamy do Bawarii i do dwóch modeli spod znaku biało-niebieskiego śmigła. E36 coraz częściej postrzegane jest jako klasyk i bardzo ładnie się zestarzał. Oba modele to wypusty dilerskie, w pudełkach i gablotkach z emblematami BMW. W M3 GTR do pełni szczęścia brakuje emblematów na felgach, które były obecne w fioletowym modelu z serii Collector's Club. Żółte M3 pozostawia trochę więcej do życzenia, ale i tak jak na 'tamte czasy' jest wykonany z wystarczającą dbałością o szczegóły.

39. Herpa: BMW M3 (E36 Coupe)
40. Herpa: BMW M3 GTR (E36 Coupe)


fullsizeoutput_22e0.jpeg

fullsizeoutput_22d5.jpeg

fullsizeoutput_22d4.jpeg

fullsizeoutput_22d2.jpeg

fullsizeoutput_22d7.jpeg

fullsizeoutput_22d0.jpeg

fullsizeoutput_22dc.jpeg

fullsizeoutput_22e3.jpeg

fullsizeoutput_22e4.jpeg

Pozdrawiam!
 

pacek23

Znany użytkownik
Reakcje
756 13 0
Oba modele pięknie się prezentują i w obu bawarkach są super fele.GTR jest wspaniały,a w żółtej chyba troszkę za duży jest znaczek M3 albo mi się wydaje ;)
 
OP
OP
toiowo

toiowo

Znany użytkownik
Reakcje
210 1 0
Witam po solidnej przerwie i zapraszam do Japonii. Dzisiaj trafiły do mnie trzy rzadkie modele z kraju kwitnącej wiśni - i to nie tylko pod względem odwzorowania, ale również pod względem miejsca produkcji. Skala to tzw. "H0 Gauge", czyli oscylująca w okolicach 1:87 a dokładnie 1:80, podobnie jak skala modeli Tomica/Tomytec, które jakiś czas temu były bardzo popularne na tym forum.

Firma Silhouette wyprodukowała w sumie 6 modeli w tej serii, oznaczonej jako MC.
MC-01 - Datsun Fairlady 280ZX
MC-02 - Mazda RX7 Savannah
MC-03 - Toyota Soarer 2000GT
MC-04 - Toyota Celica XX 2800GT
MC-05 - Nissan Skyline Turbo RS
MC-06 - Isuzu Piazza XE

Do mnie trafiły modele oznaczone jako MC-01, MC-04 i MC-06. Każdy z nich jest zapakowany w gablotkę, w której mieszczą się też trzy wzory tablic rejestracyjnych o wymiarach 'japońskich'. Modele mają z przodu i z tyłu po dwa otworki a tablice te można wyjąć z wypraski i zamontować 'na wcisk'. Ciekawostką jest to, że modele nie mają odwzorowanego wnętrza - zajmuje je napęd typu pull-back i widać go w każdym przypadku przez lekko przyciemnione szyby.

Celiki i Fairlady przedstawiać nikomu nie trzeba, natomiast Isuzu Piazza XE jest samochodem dość mało znanym. Przedstawiona I generacja to model roku 1985 z silnikiem 1.9 turbo 181 koni mechanicznych.

41. Silhouette: Datsun Fairlady 280ZX (MC-01)

fullsizeoutput_2698.jpeg

fullsizeoutput_2697.jpeg

fullsizeoutput_2699.jpeg

fullsizeoutput_269a.jpeg


42. Silhouette: Isuzu Piazza XE (MC-06)

fullsizeoutput_269b.jpeg

fullsizeoutput_269d.jpeg

fullsizeoutput_269e.jpeg


43. Silhouette: Toyota Celica XX 2800GT (MC-04)

fullsizeoutput_26ae.jpeg

fullsizeoutput_26b0.jpeg

fullsizeoutput_26b2.jpeg


Razem:

fullsizeoutput_2683.jpeg

fullsizeoutput_2682.jpeg

fullsizeoutput_2680.jpeg


Nie pozostaje mi nic innego, jak upolować pozostałe trzy sztuki. Jeśli ktoś ma, proszę o kontakt. ;)
Pozdrawiam!
 

maniac64

Znany użytkownik
Reakcje
1.093 5 0
Modele Silhouette nie do końca mnie przekonują ,wybór modeli jest na pewno ciekawy natomiast brak wnętrza ,widoczny napęd pull-back oraz koła niczym ze starych resoraków to najsłabsze strony tej produkcji :(, jeżeli chodzi o japońskie H0 to pozostanę jednak przy modelach Tomica ,modeli Silhouette pojawiło się ostatnio sporo na allegro ,ja kupiłem tu ,jest tam jeszcze kilka do zabrania ...
https://allegro.pl/uzytkownik/autko...ase-relevance-floki-5-nga-hcp-wp-hou-1-1-0501
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.559 386 20
Jako kąski kolekcjonerskie bardzo fjne. Jak porównać je s modelami innych firm z tamtych lat to wykonanie na dobrym poziomie. Dla osób zbierających modele samochodów japońskich to po prostu pozycja obowiązkowa.
 
OP
OP
toiowo

toiowo

Znany użytkownik
Reakcje
210 1 0
Dziękuję za komentarze. W końcu dotarły do mnie pozostałe trzy modele z tej serii. Niestety, bez oryginalnych opakowań. Drugim niemiłym zaskoczeniem było to, że ktoś 'wypruł' im napęd pull-back. Plus, że przynajmniej do Mazdy dodane zostały japońskie tablice rejestracyjne. Dzięki żywemu kolorowi i ciekawej konstrukcji oryginału (silnik Wanka, stąd litery RX w oznaczeniu - pochodzą od słów Rotary eXperimental) to chyba mój ulubiony samochód z tej serii modeli.

@jestrabh , @maniac64 @Brodagaz - racja, w porównaniu z dzisiejszymi konstrukcjami modelarskimi dużo im brakuje, ale popieram tutaj zdanie @Mafo że od współczesnych im Wikingów/Herp/Rietze wcale nie odstawały a pod pewnymi względami je nawet przewyższały (wydaje mi się, że nadwozia są dużo mniej 'nalane' i bardziej 'szczegółowe i proporcjonalne', poza tym jest możliwość montażu rejestracji a w niektórych światła przednie lub tylne wykonane są z przezroczystego plastiku.

Czas zdjęcia:

44. Silhouette: Mazda RX-7 Savannah (MC-02)

fullsizeoutput_273f.jpeg

fullsizeoutput_2747.jpeg

fullsizeoutput_2744.jpeg


45. Silhouette: Toyota Soarer 2000GT (MC-03)

fullsizeoutput_2741.jpeg

fullsizeoutput_2754.jpeg

fullsizeoutput_2755.jpeg


46. Silhouette: Nissan Skyline Turbo RS (MC-05)

fullsizeoutput_275b.jpeg

fullsizeoutput_273d.jpeg

fullsizeoutput_2753.jpeg


Razem:

fullsizeoutput_273c.jpeg

fullsizeoutput_273b.jpeg


Jest to jednocześnie jedna z niewielu podkolekcji, którą udało mi się zebrać w całości.
Pozdrawiam!
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.559 386 20
Powiem tak... Modele są unikatowe, wykonanie całkiem dobre. No ale pełen szacun dla Ciebie za wyszukanie takich ciekawostek kolekcjonerskich. (y) To naprawdę są unikatowe modele w naszej skali. Jestem pod wrażeniem. o_O(y)
 

Podobne wątki