• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja To i owo z górnej półki...

OP
OP
toiowo

toiowo

Znany użytkownik
Reakcje
210 1 0
Kolejny BoS trafił do mojej kolekcji. Maserati 3500 GT jest następcą przedstawianego wcześniej przeze mnie modelu A6. Produkowany był w latach 1957 - 1964 a napędzało go 3.5 R6 o mocy 268 koni mechanicznych. Można go było kupić w wersji Coupe albo Spider, czyli cabrio. Miniatura od BoS na razie dostępna jest w dwóch wersjach kolorystycznych: niebieskiej z białym dachem oraz całej czerwonej.

35. Best of Show Models: Maserati 3500GT (BOS213594)

1958-maserati-3500-gt.jpg

fullsizeoutput_1fb8.jpeg

fullsizeoutput_1fb0.jpeg

fullsizeoutput_1faf.jpeg

fullsizeoutput_1fb6.jpeg

fullsizeoutput_1fb9.jpeg

fullsizeoutput_1fb7.jpeg

fullsizeoutput_1fb1.jpeg

Pozdrawiam!
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.552 386 20
Niezłe unikaty pokazujesz. Tego to jeszcze nie widziałem w miniaturze (oryginału na żywo też zresztą nie widziałem, jedynie zdjęcia). Bardzo fajnie się rozrasta Twoja kolekcja. Można pozazdrościć wytrwałości w wyszukiwaniu takich rodzynków. Piękny model. (y)
 
OP
OP
toiowo

toiowo

Znany użytkownik
Reakcje
210 1 0
@Mafo - dziękuję! Pasja to pasja, wciąga i uzależnia. Głównie profiluję się pod Włochy i Japonię, choć mam też siłą rzeczy dość dużo wynalazków niemieckich. Trudno coś fajnego upolować w Polsce i zdarzało mi się ciągnąć modele z Holandii (niebieskie FTO) oraz z Czech, choć ostatnio na Allegro ustrzeliłem kilkanaście genialnych włoskich modeli i dzięki temu brakuje mi już tylko jednego 348 Challenge do zamknięcia całej podkolekcji (którą Ty z resztą już masz) - prezentacja wkrótce! Za to strasznie trudno zdobyć dwa pozostałe Kato - Suprę i Nissana. Albo drogie, albo nie wysyłają do Polski. No i nie mam ani przestrzeni, ani budżetu na dobrą gablotę do prezentacji, ale jestem cierpliwy a na wszystko przyjdzie czas. ;)
 
OP
OP
toiowo

toiowo

Znany użytkownik
Reakcje
210 1 0
W końcu udało mi się zdobyć drugi (i ostatni) model F40 w malowaniu Challenge G.T. Superturismo z 1992 roku. Gdyby ktoś chciał porównać, to model z numerem startowym #2 jest siódmym modelem przedstawionym w tym temacie.

36. Herpa High Tech: Ferrari F40 Challenge G.T. Superturismo (1992)

fullsizeoutput_2111.jpeg

fullsizeoutput_2113.jpeg

fullsizeoutput_2115.jpeg

fullsizeoutput_2114.jpeg

fullsizeoutput_2110.jpeg

fullsizeoutput_210f.jpeg

Pozdrawiam!
 

trucker

Znany użytkownik
Reakcje
181 0 0
Fajne wyścigowe Ferrari w klasycznym kolorze, super, że ma otwierane klapy, ale alfa romeo lungo i niebieskie masserati rewelacyjne, i jeszcze w tak dobrze dobranych kolorach.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.552 386 20
Piękny ten model. Szkoda, że dziś Herpa nie robi tak fajnych miniaturek. Dobrze, że taki u mnie garażuje... ;)
 
OP
OP
toiowo

toiowo

Znany użytkownik
Reakcje
210 1 0
Uwielbiam Alpiny, więc nie mogłem się powstrzymać przed zakupem kolejnej do kolekcji. B11 3.5 generacji E32 parkuje już u mnie od jakiegoś czasu (model nr 22 w tym temacie gdyby ktoś chciał porównać), ale że parka lepiej się chowa, to należało podkolekcję wzbogacić o wersję w kolorze niebieskim niemetalizowanym. Żeby jednak odróżniała się czymś więcej niż kolorem, to dostała również tablice (TL Decals) okręgu Timisoara - bo cóż pasuje do starego BMW lepiej, niż rumuńskie numery? :D

37. Herpa: Alpina/BMW B11 3.5 (E32)

fullsizeoutput_2281.jpeg

fullsizeoutput_2283.jpeg

fullsizeoutput_2282.jpeg

fullsizeoutput_2280.jpeg

Pozdrawiam!
 

maniac64

Znany użytkownik
Reakcje
1.093 5 0
Bardzo fajna ta alpina, kolor ,felgi i złota grafika tworzą świetny efekt końcowy ,do tego te podmalowania i tablice :cool: Super ,tylko te lusterka stoją jakoś dziwnie ,ktoś już chyba przy nich majstrował ;)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.552 386 20
Ta stara Alpina jest świetna i wcale, pomimo starości nie odstaje od herpowskich nowszych miniaturek Alpin. Podoba mi się. (y)
 

Podobne wątki