• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja To i owo z górnej półki...

toiowo

Znany użytkownik
Reakcje
210 1 0
#1
Postanowiłem wyodrębnić z mojej kolekcji jeszcze jeden temat. Będą w nim pokazywane dobrze wykonane, rzadkie, krótkoseryjne lub wybitnie interesujące modele. Na początek znane już na forum Ferrari F50 od Red Line. Jeśli chodzi o tło do fotografii, to może komuś się przyda informacja, że modele postawione są na wyczyszczonym na błysk tablecie po stronie ekranu. Czas start, pozdrawiam i życzę miłego odbioru!

1. Red Line: Ferrari F50, RLI87029

DSCN0848.jpg

DSCN0852.jpg

DSCN0853.jpg

DSCN0858.jpg
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.567 386 20
#3
RedLine rzeczywiście produkowała świetne modele. Szkoda, że zaprzestali produkcji. Nie zrobili nawet wszystkich zapowiadanych w katalogu modeli. :(
Ferrari wykonane naprawdę dobrze. Najbardziej powalają szczegóły wnętrza, ale ciężko jest je pokazać na zdjęciach.
 
OP
OP
toiowo

toiowo

Znany użytkownik
Reakcje
210 1 0
#6
Cieszę się, że Wam się podoba. ;) Pora na numer dwa. Przed Wami ISO Rivolta GT w wykonaniu Neo Scale Models. W oryginale samochód ten miał silnik z Chevroleta Corvette a za projekt nadwozia odpowiadało studio Bertone. Firma ISO odpowiedzialna jest też za projekt mikrosamochodu, który potem licencyjnie produkowało BMW - oczywiście chodzi o model Isetta.

2. Neo Scale Models: ISO Rivolta GT, NEO87290

DSCN0839.jpg

DSCN0844.jpg

DSCN0846.jpg

Pozdrawiam! ;)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.567 386 20
#8
Piękny model. NEO zrobiło naprawdę kawał dobrej roboty. Podoba mi się, ale na szczęście i u mnie garażuje. :)
 
OP
OP
toiowo

toiowo

Znany użytkownik
Reakcje
210 1 0
#12
Długo się zastanawiałem, czy wrzucić tutaj ten model - wszak to 'tylko Herpa'. Przełamałem się jednak, mając na uwadze, że jest to seria High Tech a do tego PC. Model przywędrował do mnie od Irokeza (dzięki!) i ma u mnie dożywocie. Oprócz tego zupełnie przypadkiem uzyskałem na zdjęciach gradient od czarnego do białego. Jeśli ktokolwiek chciałby mieć taki sam efekt - nic prostszego! Model kładziemy na ekranie tabletu, tuż za tabletem pod kątem 90 stopni uruchamiamy monitor komputera z białą tapetą. Światło monitora odbija się w tablecie, robimy zdjęcie, kadrujemy i gotowe. ;)

3. Herpa High-Tech PC: Ferrari F40, HERPA25010

DSCN1172.jpg

DSCN1179.jpg

DSCN1176.jpg

Pozdrawiam!
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.567 386 20
#15
Patent na fotki może i ciekawy, ale wg mnie nie skutkuje. Ten sposób nie oddał prawdziwego wyglądu tego modelu. Poza tym to wygląda jakbyś opracowywał te fotki w jakimś programie graficznym i zbyt mocno poruszał suwakami.W mojej opinii można to potraktować jako artystyczne fotki. ;)
 

michal80

Znany użytkownik
Reakcje
82 0 0
#16
Super ten Ferrari F40 w czerwonym tradycyjnym kolorze. Otwierany przód i tył robi niesamowite wrażenie. Piękny klasyczny super Ferrai lat 80/90-tych !
 
OP
OP
toiowo

toiowo

Znany użytkownik
Reakcje
210 1 0
#19
Dawno w tym temacie nic się nie pojawiało. Czas na prezentację niemieckiej klasyki lat dziewięćdziesiątych. Samochód po raz pierwszy został pokazany publice w roku 1989 i produkowany był przez 10 lat - aż do roku 1999. Najstarsze egzemplarze mają już prawo do żółtych tablic i statusu youngtimera a najnowsze w przyszłym roku będa już pełnoletnie. Mowa o BMW generacji E31, które w zależności od silnika, jaki miało pod maską, funkcjonowało pod różnymi nazwami. Przedstawiony model to jedna z tunerskich wersji E31, czyli Alpina B12. Pod maską w najmocniejszej wersji znajdował się silnik o pojemności 5.7 litra i mocy 416 koni mechanicznych, co zapewniało prędkość maksymalną oscylującą w okolicach 300km/h. Mięczak mógł zamówić wersje 5.0 o mocy zaledwie 350hp. Bezwzględnie najmocniejszym projektem na bazie tego nadwozia był prototyp M8, który powstał tylko w jednym egzemplarzu i legitymował się mocą aż 550hp. Nigdy jednak nie wszedł do produkcji seryjnej.

Model wykonany przez firmę Herpa ma srebrne, błyszczące felgi, złote grafiki "Alpina" na czerwonym nadwoziu i wiele innych detali, rzadko obecnych nawet w najnowszych produkcjach tej firmy. Dostarczany jest z fabrycznie wklejonymi lusterkami i w klasycznej gablotce PC.

4. Herpa: Alpina B12 Coupe 100007/20079

DSCN1591.jpg

DSCN1592.jpg

DSCN1590.jpg

Pozdrawiam!
 

Podobne wątki